Stran 74 od 129 PrvaPrva ... 246470717273747576777884124 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 731 do 740 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #731

    Privzeto

    Black, lahko naredite zlat pravilnik, bo to na terenu zelo malo pomenilo.
    Išče se z nepreizkušenimi psi, nekateri celo dokaj uspešno, nekje se sploh ne išče, so pač odlični strelci (ja seveda), se zataji, drugje se ne išče zaradi plačil, ki pa jih s Pravilnikom na nivoju LZS ne boš rešil, zaradi odnosov v sami LD, itd., itd.
    Sprememba zavesti, ki bo vsakemu lovcu vsadila zavedanje kako pomembno je iskati in dostopnost krvoslednikov je bistvo. Z zaostrovanjem pogojev in zapiranjem v ožji krog ta cilj ne bo dosežen.
    To kar počnete, je želja preizkušenih starih vodnikov, ki težko vidijo neuspehe začetnikov in bi jih zato radi izločili. Mogoče pa še zaradi česa drugega?

    Vidim, da imava tu z Mainom, čeprav se dotikrat ne strinjava, podobna razmišljanja.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #732

    Privzeto

    Sršen smo pod evropskim povprečjem v številu iskanj zaradi razloga, ki ti itak ni všeč. No saj meni tudi ne seveda. To pa je, da so lovišča praktično "zasebna". Pri nas pa društvena in sam strelec nima neposredno nič od tega, če kos divjadi propade v gozdu. V tujini kjer je divjad potem last zakupnika lovišča pa se mu dosti bolj splača potruditi poiskati to divjad, saj bo za njo prejel denar direkt v žep in ne v društveno blagajno kot pri nas.

    Pri nas pa se strinjam z vašim opisovanjem stanja. Ne prijavljajo zgrešenih strelov, ker niti sami sebi ne priznajo/mo da smo sposobni zgrešiti, nerodno nam je pred kolegi povedati, da smo zgrešili, zastrelili, ranili komad... Preleni ali presramežljivi, da bi zaradi tega nadlegovali lastnika krvosleca, ki bi se moral čez par ur od nekod pripeljati mi pa smo že zmenjeni in takrat zasedeni... LD noče kriti stroškov krvosledca ali pa bi pokrila in potem terjala nazaj od osebe, ki ga je rabila, saj je strelec kriv... Žalostna dejstva so pa.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #733
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Sršen, danes gre pod tvoje pisanje moj aplavz.

  4. #734

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In vsak vajenec, ki bo delal vajo bo postal vsaj malo mojster. Odprite jim možnosti in ne zapirajte se v elite!
    Ta debata se je začela, ker je hotel vajenec še pred nabavo psa nižati minimalne kriterije na UP.
    Populizacija krvosledništva je kar dobra. Tudi je veliko preizkusov kjer lahko različni psi opravijo delo na umetni sledi. Prepeličarji lahko npr disciplino prinašanja nadomestijo z krvno sledjo (za vzrejno preizkušnjo). Podobno je za jamarje in ptičarje (mislim). Za brake pa sploh.
    Je pa Black navedel bistvo. Preizkus naj se izvaja kot na samostojni umetni sledi. Tako se izognemo tudi možnemu nepoštenju pri ocenjevanju .
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 09:40.

  5. #735
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz, jaz ne bom nabavil krvosledca, ker ga ne rabim in nimam časa za njega. Amen.

  6. #736

    Privzeto

    Strinjam se z Gangesom. Najprej je treba narediti red v LD, v vodstvih, oni so tisti,ki to dopuscajo. V nasi LD imamo odstrel ca.100,kom. In ca.20 iskanj. Imamo dobro urejeno in nobeden niti ne pomisli,da bi zatajil strel.Sam nisem kriv,ce me ne poklicejo kot iskalca, ker jim tega pac ni treba.
    Da pa z zanic psom ali celo nepreizkusenim bi sli iskati,se vprasate,kje je vasa vest?
    Ko boste,kdaj videli divjad kako jo zivo zrejo crvi,se boste dobro zamislili, s kaksnim psom boste iskali!
    Se opravicujem,ker ne uprabljam sumnikov.(pisem iz gsm-ja)

  7. #737

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, jaz ne bom nabavil krvosledca, ker ga ne rabim in nimam časa za njega.
    Sem bil na lovu in omenim gospodarju tiste LD, da pri njih pa še nisem iskal.
    "Pri nas ni zastrelitev".
    Pa sem na tistem lovu iskal in našel muflonko in srno. Potem pa opravil v par letih še 50 iskanj.
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 10:17.

  8. #738

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ta debata se je začela, ker je hotel vajenec še pred nabavo psa nižati minimalne kriterije na UP.
    Populizacija krvosledništva je kar dobra. Tudi je veliko preizkusov kjer lahko različni psi opravijo delo na umetni sledi. Prepeličarji lahko npr disciplino prinašanja nadomestijo z krvno sledjo (za vzrejno preizkušnjo). Podobno je za jamarje in ptičarje (mislim). Za brake pa sploh.
    Je pa Black navedel bistvo. Preizkus naj se izvaja kot na samostojni umetni sledi. Tako se izognemo tudi možnemu nepoštenju pri ocenjevanju .
    narobe Alojz!
    Za iskanje po KS je edino preizkusnja UP po KS in pri Brak j. na tekmi VUP,kjer sodi KS sodnik za krvosledce.Npr.jazbecarji imajo na VUPu identicno krvno sled, vendar ne sme iskati.

  9. #739

    Privzeto

    Nesporazum.
    Logično, da opravi krvno sled. In mora biti sodnik za krvosledce. Vendar potem pri prepeličarju ni potrebno opravljati aportiranja kar pride zelo prav, če tega v lovišču ne potrebujemo.
    Na VP opravi vse ostalo. Potem pa po potrebi ali aport ali krvno sled.
    Last edited by alojz1; 24. August 2012 at 10:27.

  10. #740

    Privzeto

    Nesporazum,se opravicujem!

Stran 74 od 129 PrvaPrva ... 246470717273747576777884124 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •