Stran 73 od 129 PrvaPrva ... 236369707172737475767783123 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 721 do 730 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #721

    Privzeto

    Pri nas imamo prevec psov,kateri imajo opravljen UP po KS.Vecina jih isce parkrat ne leto in se to kontrolni pregled.Rabimo manj psov in te dobre. Da pa imate nekateri problem odaljenosti 20km od krvosledca je res smesno.Velikokrat iscem na vseh koncih Slovenije,da o iskanjih cez mejo,ne omenjam, pa mi ni nikoli predalec.
    Ce pes nima vsaj povprecno 4 iskanja mesecno,bo tezko postal rutiniran in res odlicen krvosledec!
    Upam,da bo v naslednji st.Lovca objavljen moj clanek,ravno o krvoslednistvu. Enkrat bomo morali pogledati, resnici v oci in pomesti z bleferji, ki pa jih je v tej panogi ogromno.

  2. #722

    Privzeto

    Bravo Black. Jaz si nisem upal to napisati ker bi takoj dobil nazaj, da se bojimo konkurence. Točno to je nekdo že napisal.

  3. #723

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, jaz imam mehko kuglico in vse poiščem sam. Pa saj to sem ti že povedal.
    Sem preveč kosov ustreljenih z mehko kroglo našel. Krogla ostane v mehkem, ni krvi, divjad pa gre daleč. Strelec pa prisega, da je zgrešil.

  4. #724
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto Up ks

    Zakaj se UP po umetnem KS za dolocen cas ne ukinejo, ce je preiskusenih krvosledcev ze sedaj prevec?

  5. #725

    Privzeto

    Ave black! Nobenih izkušenj v krvosledništvu nimam, se pa po tem kar doživljam, vidim in slišim popolnoma strinjam s tabo. Sem tudi v tujini v lovišču, ki letno postrelijo najmanj 500 kosov vse parkljaste divjadi klical krvoslednika iz lovišča ki je 30 in več km oddaljeno in ni blo problema. Je pa res, da sem mu moral nekaj dat za to pot! No pa še to je bla simbolika.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #726
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kdo ti brani, da nabaviš krvosledca?
    Noben mi ne brani.

  7. #727

    Privzeto

    Torej je vsa debata nepotrebna. Nabavi in usposobi psa in boš iskal 20km okrog. (sam iščem tudi veliko dlje)
    Ne pa jamrati o zahtevnosti UP, ki ga opravi vsak, ki se mu le malo svita za kaj gre. UP je minimum. Pravo učenje se šele prične.
    Ko boš imel krvosledca boš kmalu ugotovil, da je izvajanje kontrolnih pregledov z mladimi neizkušenimi psi napačno. Pes se nauči, da ti ne more zaupati ker tam kjer mu ti kažeš ni nič.
    Izkušenim pa tudi potacane sledi ne delajo prehudih težav.
    Razlika med neizkušenim in izkušenim je pa ravno v številu iskanj.
    Zato je bolje imeti manj dobrih psov, kot, da ima vsak slab strelec svojega.

  8. #728

    Privzeto

    Imamo pri nas v Slo. ca.140 evedintiranih psov. Vendar ste, res prepricani,da so vsi sposobni izdelovati tezke sledi? Tudi UP po KS so za mene zgresene,ker pes,ki naredi s III.n.r.je to bolj klaverno.Na sledi ga je dvakrat popravil sodnik in kdo ga bo na naravnem ks? Pravilno bi bilo,da se za iskanje v naravi, opravi tekmo kot je drzavna, brez spremljave sodnika in z vsaj tremi listki.
    Ogromno je pa odvisno od vodnika, kateri mora biti naraven talent. Skupaj potem z dobrim psom pride dober tandem.Zato ne more vsak šalabajzer biti iskalec.Glede koliko dalec zivi iskalec je neumnost se sploh pogovarjat o tem.
    Drugo vprasanje je katero se resuje na LZS je,kaksne stroske si lahko obracuna iskalec in kdo jih mora placati. Še danes je veljaven sklep iz leta 1998.Ne boste verjeli,da se od takrat ni nic spremenilo!
    Časi,da smo iskali zastonj in nosili v srcu dober občutek je minil. Danes se še macka ne goni zastonj!
    Vsekakor za povrnitev stroskov je dolzan upravljalec lovisca in ne strelec,kot nekje prakticirajo. Tudi nezgode psov pri iskanjih bi morale biti poplacane. Kar nekaj LD imajo to vzorno urejeno, vecina je pa katastrofa.
    Upam in mislim da nam bo to uspelo, spraviti v nov pravilnik.

  9. #729

    Privzeto

    Z vsem spoštovanjem do krvosledcev in vseh, ki to znanje delijo naprej, menim, da je zapiranje v ozek krog popolnoma zgrešen korak.
    Manjše število dobrih krvosledcev, ki bodo imeli statistično odlične uspehe prav nič ne pomaga pri vseh tistih zastreljenih kosih, ki se jih sploh ne bo iskalo. O tem sem že pisal in je kar nesmiselno ponavljati to jaro kačo.
    A vseeno, tisti, ki odločate o krvosledništvu, morate najprej poskrbeti, da se bo res vsak strel preverilo in vsak kos iskalo. Dokler je naše povprečje iskanja globoko pod evropskim, je vse ostalo navadno sprenevedanje.
    To pa boste dosegli le s popularizacijo krvosledništva, dostopnostjo iskanja, spremembo mentalitete pri strelcih in s tem, da se boste sprijaznili, da obstajajo tudi slabši od vas in da ti potrebujejo izkušnje in čim več možnosti ne pa omejevanje.

    Naj poudarim, da je sledeče zelo grobo razmišljanje, da ne bo kdo preveč "pičen" , a rad bi nekako prikazal za kaj gre:
    Če zverzirani priznani krvosledci z odličnim povprečjem iščete recimo 40% zastreljene divjadi, ostalih 60%, ki jih danes nihče ne išče pa bi s slabim povprečjem iskali tisti, ki se jih sedaj otepate, je to uspeh!
    Pa četudi od teh 60% najdejo samo nekaj, je to nekaj več nad tisto kar najdete zverzirani.
    In vsak vajenec, ki bo delal vajo bo postal vsaj malo mojster. Odprite jim možnosti in ne zapirajte se v elite!
    Verum justicia quod parilitas!

  10. #730
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz ne gre se za mene, gre se za tistih 3800 komadov, ki ustreljeni vsako leto ostanejo v lovišču.

Stran 73 od 129 PrvaPrva ... 236369707172737475767783123 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •