Stran 71 od 129 PrvaPrva ... 216167686970717273747581121 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 701 do 710 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #701
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Iztok, na kratko. Dober vodnik mora imeti vztrajnost, znanje in zelo debelo kožo za pripombe tistih, katerim napake rešuje.
    Ker si mlad lahko slediš psu ure in ure. Znanje dobiš z delom (malo tudi z nasveti). Problem je debela koža.
    Večkrat tisti, ki te pokliče že vnaprej pove, da je zgrešil in rabi samo potrdilo o iskanju. Če pa vztrajaš in najdeš, si pa temu iskal zadnjič. Takšni nimajo radi, da se kdaj motijo.
    To pa vsekakor o debeli kozi, povsod je tako da se najdejo taki ki hocejo delit lekcije o stvareh o katerih nimajo kaj dosti pojma. Da pa mores bit vstrajen pa mi je postalo jasno kmalu po tem ko sem se zacel zanimat za krvoslednistvo, ko sem zacel dobivat take in drogacne nasvete od ljudi ki nimajo kaj skupnega z krvoslednistvo. Zato sem tudi iskal informacije drugje, in tukaj gre hvala tudi tebi alojz1. Je pa zalostno ko clovek vidi kaksna je realnost in da kaka obnovitev eticnega kodeksa lovcev nebi skodila.

  2. #702
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Alojz, kolega Sršen je pred časom izračunal, da pride manj kot 1 krvosledec na lovsko družino. Torej upravičeno dvomim, da je krvosledcev dovolj.

  3. #703
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, kolega Sršen je pred časom izračunal, da pride manj kot 1 krvosledec na lovsko družino. Torej upravičeno dvomim, da je krvosledcev dovolj.
    Glavni problem je ker lovci nimajo samokontrole. Malo tistih, ki mislijo da so zgresili dajo preverit nastrel. Obcutek imam, da se mnogim lovcem ne zdi vredno razgalit sebe in priznat da so divjad zastrelili. Lazje je vse pomest pod preprogo. Ce bi se tukaj kaj spremeno, da bi res iskali vse kar se more iskat, bi povprasevanje samo povecalo stevilo psov.

    Tako pa se dogaja to da ni zanimanja ker je povprasevanje premalo.

  4. #704

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Alojz, kolega Sršen je pred časom izračunal, da pride manj kot 1 krvosledec na lovsko družino. Torej upravičeno dvomim, da je krvosledcev dovolj.
    Pred leti sem iskal v 8 LD na našem področju. Ni treba, da ima vsaka svojega iskalca. Inšpektor zahteva le izvajanje iskanja ali kontrole nastrela.
    Se popolnoma strinjam z Pagonom, ki je kinološki sodnik, poklicni lovec (v pokoju), vodnik krvosledca in legenda na tem področju. Težko boš nasprotoval njegovim trditvam.

  5. #705
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Lahko se vsi krvosledci skupaj zberete pa trdite svoje. Ampak na terenu ni ok. Meni najbližnji krvosledec je oddaljen 20km.

  6. #706

    Privzeto

    Main po moje pa se ti to samo zdi, pa s tem ne mislim nič slabega, ker je pri meni enako. Imamo občutek, da v našem koncu ni dovolj krvosledcev. Ko pa slišiš, da ima ta pa ta to vse opravljeno in porihtano... pa prideš do spoznanja, da jih je več, ampak je kar nekaj takih, ki to delo opravljajo samo za sebe in še kakega znanca. Nihče pa jih ne more prisilit, da bi javno objavili svojo cifro, da bi jih klicali vsi povprek iz bližnje in daljne okolice. Vsak se ima pravico sam odločit pa četudi ga bo imel samo izključno za sebe.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #707

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Meni najbližnji krvosledec je oddaljen 20km.
    Kdo je to? Bom v Lisjaku pogledal koliko ste ga klicali. Ali pa povej ime tvoje LD in bomo videli koliko iskanj ste imeli letos.
    Lahko tudi na zs.

  8. #708
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Kdo je to? Bom v Lisjaku pogledal koliko ste ga klicali. Ali pa povej ime tvoje LD in bomo videli koliko iskanj ste imeli letos.
    Ma ne ti Lisjaka mešat s tem koliko opravljenih krvnih sledov ima kdo...

    Knjigovodstvo in praksa ne gre skupaj verjemi!

  9. #709
    Član od
    Feb 2011
    Lokacija
    Obala
    Prispevki
    846

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    Eni pravijo da je premalo krvosledcev, drugi pa pravijo da ne nabavljat krvosledca ker se ti koso imajo premalo iskanj. Meni se zdi kot neki začaran krog. Bi ga kdo vedo razložiti?
    Meni je sodelavec, ki je imel krvosledca in je aktivno z njim iskal rekel, da dokler tega ne probaš, ne veš kaj je pravi lov... Je pa res s psom dela ogromno kot je reku Detel...

  10. #710

    Privzeto

    Citat Tomaž Ražman je objavil: Pokaži objave
    Ma ne ti Lisjaka mešat s tem koliko opravljenih krvnih sledov ima kdo...

    Knjigovodstvo in praksa ne gre skupaj verjemi!
    To pa ne morem verjeti. Očitno sem napačno vzgojen. Sem bil tudi dolgo gospodar in vem, da mora štimat.
    Se prehitro najde kdo, ki obvesti pravi naslov.
    Last edited by alojz1; 23. August 2012 at 16:35.

Stran 71 od 129 PrvaPrva ... 216167686970717273747581121 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •