Stran 7 od 129 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #61

    Privzeto

    Do kdaj se je pa treba prijavit na tečaj krvosledništva morda pa pridem če bo čas. Pa mal mi na grobo napiš, kok se iz Velenja pride do tja sam bom pa še kakega jagra z vašga konca vprašu. hvala

  2. #62
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Slednik pozdravljen!

    Prijaviti se bi moral vsaj do srede zvečer , Slemenko pa boš našel ,če boš 500m pred tablo Lož pogledal na levo in se zapeljal po makedamu kaka 2 km in sledil tabli SLEMCE .Poleg tega pa lahko vedno pokličeš na 041419256 in te bom popravil če boš kje zgrešil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #63

    Privzeto

    Ko vas tako berem se mi zazdi da je v tem našem krvosledništvu veliko šlampari. Iskanje ponoči se mi z določenega vidika zdi prava slamparija in nestrokovno opravljeno delo. Za iskanje ponoči se lahko odločijo samo izkušeni vodniki z nešteto uspešno izdelanimi sledovi in še njim se lahko pripeti da se pošteno uštejejo, namreč kot navaja veper vsako iskanje je specifično. Velikokrat se namreč zgodi da po pripovedovanju strelca divjad ne mora biti daleč, na nastrelu je veliko krvi divjad pa leži v prvem grmu. Ko te naposled prepriča da prideš divjad samo pobrati v najbližji grm in še to ponoči. Ko si ogledaš nastrel si včasih nemalo presenečen, krvi malo divjad pa noče in noče biti nikjer. Ko naslednje jutro ugotoviš da se je divjad dvignila z ležišča pred tabo in hodiš za njo kilometre in kilometre preliješ ogromno pota nakoncu pa divjadi še ne najdeš sa prekleto zamisliš kaj bi lahko bilo narobe. Ko po temeljitem premisleku ugotovis da divjad nekje poginja v mukah, ki bi jo lahko ob pravilnem ravnanju našev in jo rešiv muk, hkrati pa lovski družini prinesev prepotreben denar od prodane divjačine. Se vsak dober vodnik in lovec v pravem pomenu besede vpraša bom še iskav ponoči, zato naj bo to bolj izjema kot pravilo pa še to naj se za tako dejanje odločijo le iskušeni vodniki s nešteto uspešno rešenimi primiri, kateri s svojimi izkušnjami se znajo pravilno in trezno odločiti kdaj bodo šli za divjad takoj in kdaj je bolje počakati do jutra.

  4. #64

    Privzeto

    Nikakor nisem imel namena kritizirati vepra, ravno obratno. Hotel sem samo povedati, ne glede meso užitno ali ne. Prvo je pomembna varnost vodnika in psa. Sam sem imel primer, ko sem na takem nočnem sledenju bil ob psa in kmalu bi tudi jaz obležal pod zobmi prašiča. Ponoči nikakor ne moreš ne streljati ne oceniti, ko se dogodki začnejo bliskovito dogajati, da tudi včasih še podnevi ne moraš pravilno reagirati. Sam vem, kaj v takih primerih naresti!

  5. #65
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kakšen halo je naenkrat nastal Moram povedati,da menda imam nekaj malega izkušenj z krvosledništvom saj se z njim ukvarjam že od osemdesetih let pa v to tisočletje in verjetno (si ne beležim ravno vsega) je kar nekaj nočnih izkanj za menoj in kot pravi Black je tako početje sila nevarno in tudi drugače lahko škodljivo. Torej še enkrat povem vesoljnemu svetu,da sem odgovorno ocenil šele po ogledu nastrela in še kakšnerm koraku več, da je pujsek pri 40 kilah že davno mrtev ,saj je vzlic poškodbe jetr in črevesja izkrvavel v trebušno votlino v največ 20 minutah po strelu,midva z Dikom pa sva ga šla POBRAT in ne izsledit ali pa bog ne daj preganjat po gozdu. KOt je že Black omenil se tako nočno iskanje lahko zaplete,če je žival še živa,saj jo ali dvignemo in potem težje ustavimo in lahko tudi izgubimo,lahko je nevarno ker se ranjena žival bori za življenje in poleg vsega hitro pokvarimo tudi našega psa,če ni res vrhunsko izučen krvosledec. Vsega tega se seveda zavedam in tako početje obsojam če to počne neizkušen vodnik z mladim psom,saj mu to kaj hitro postane praksa in stvari gredo potem samo še navzdol. Vendar kot vedno ima vsak zakaj svoj zato in prav je da o taki temi podebatiramo in poskušamo iz nje potegniti vse pluse in minuse jih preučiti in se učiti na napakah drugih in ne svojih. Dejstvo pa je,da so najdražje šole tudi najboljše in jaz sem kar nekaj znanja drago plačalIn v potrdilo da sem šel pujska pobrat govori dejstvo ,da nihče ni nosil orožja ,razen mene ,ki pa sem imel svojega 44 mag za pasom bolj zaradi dobrega občutka če bi slučajno pujska že malical medved in ne zaradi česa drugega.
    Last edited by Veper; 29. June 2008 at 23:25.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #66
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Glede nočnega iskanja še malo mojega brihtanja.

    Nočno ali dnevno, kakšna je razlika, če v obeh primerih počakaš, da se sled ohladi? V tem času se divjad ne bo več dvignila oz. se bo v obeh primerih.
    Za nevarna sledenja ne bom govoril, ker pri nas ni medveda, prašiča pa ponoči ne bi šel slediti. Za srnjad, ki potem še preostane, pa v tem letnem času, po pretečenem obveznem času ali res ugodnih znakih na nastrelu ne vidim ovir, da jo ne bi poiskal ponoči. In sem to tudi že uspešno počel.

  7. #67

    Privzeto

    Če znaki kažejo na nastrelu, kot je napisal veper, da divjad leži mrtva,se jo gre pobrati, vendar to lahko oceni le rutiniran vodnik, se pa ponavadi velikokrat zgodi, kot je napisal gams in ima zelo prav, da če bi divjad pustili na miru, bi jo drugi dan pobrali, brez truda.
    Zr7,
    mislim, da nobeden od nas nima oči od sove in tvoja izjava je malo smešna, da ni razlike med dnevom in nočjo, ponoči z baterijo v roki si podoben kot neplavalec v globoki vodi!Ponoči se ne išče, razen v izjemnih primerih!!!

  8. #68
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Black je objavil: Pokaži objave
    ...
    mislim, da nobeden od nas nima oči od sove in tvoja izjava je malo smešna, da ni razlike med dnevom in nočjo, ponoči z baterijo v roki si podoben kot neplavalec v globoki vodi!Ponoči se ne išče, razen v izjemnih primerih!!!
    Black, rutiniranim krvosledcem jaz zelenec sigurno ne bom solil pameti.
    Bom pa še kaj povprašal, zato me ob tej tvoji izjavi zanima sledeče:
    Zaupamo psu in njegovemu nosu. Vodnikov vid je v večini primerov ovira, razen kar se tiče opazovanja psa, ki seveda ustrezno signalizira. To je možno tudi ob dobri baterijski osvetlitvi.
    Zakaj bi torej ob izdatni krvi in npr kosih pljuč na nastrelu v tej poletni vročini pustil da meso propade?

    Za hladnejše obdobje se pa čisto strinjam. Išče se drugi dan.

  9. #69
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    ZR7, strinjam se s teboj. Zakaj pustiti, da meso propade? Pa še to, večina strelcev ti bo rekla, da gre zjutraj v službo, vsakdo si pač ne more zrihtati dopust kadar želi. Le merjasca ne bi iskal ponoči. Ob presoji, da je žival že umirjena ali močno zadeta, pa takoj v akcijo.
    Last edited by detel; 30. June 2008 at 12:12.

  10. #70
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Tečaj iz krvosledništva bo v soboto 5.7.08 in sicer pri lovski koči Slemenka LD Lož - Stari trg. Tokrat bo to dvodnevni tečaj kjer bomo najprej pripravili vse potrebno za polaganje umetne sledi in jo tudi položili.Potem bomo seveda spoznali opremo lovca in psa in si pogledali tudi nekaj video materijala iz te tematike. Zvečer seveda malo lovske latinščine in spanje v lovski koči. Priporočam spalno vrečo ali kaj podobnega. Psi nas bodo počakali v avtu ali pa na prostem.Zjutraj pa seveda vsak na svojo sled in izpeljava le te. Za hrano poskrbimo sami ,lahko pa si naročimo tudi dostavo vendar to pač ni všteto v ceno tečaja ki znaša 25 e.Vse ki se boste prijavili ,prosim da to storite na ZS ali na e.mail mskerl@siol.net, lahko pa tudi na telefon 041 419 256. Tečajnikom ki so še pripravniki priporočam da prinesejo s seboj dnevnike zaradi vpisa obiska tečaja.Seveda pa je možno tečaj obiskati samo v soboto,vendar v tem primeru pač ni možna izdelava umetne krvne sledi saj jo bomo z psom izpeljali v nedeljo zjutraj po obvezni kavi in seveda zajtrku. In seveda še to ura začetka tečaja naj bi bila nekje okrog 14h in tako je veliko časa ,da si preden začnemo ogledate tudi grad Snežnik in seveda njegovo okolico. Tistim ki ne veste kje je Slemenka pa bom to podrobno opisal in poslal po mailu podrobna pojasnila.
    __________________
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 7 od 129 PrvaPrva ... 345678910111757107 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •