Stran 68 od 129 PrvaPrva ... 185864656667686970717278118 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 671 do 680 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #671

    Privzeto

    O nizki udeležbi na posvetih in predavanjih pa samo to.
    Rim se ni zgradil v enem dnevu.
    Potrebno je vztrajati in biti vesel vsakega še tako malega napredka. In seveda se je potrebno boriti. A ne za stolčke, temveč za čimboljše razmere psov in vodnikov!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #672
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Evo, to je pa bistvo! Kako rešiti to težavo?
    S policijskimi metodami kot jih nekateri priporočajo sigurno ne. Lovci se nismo sposobni spoprijeti niti s krivolovom, kaj šele z notranjimi nepravilnostmi.
    Vzrok je večinoma v tem, ker naši vodstveni veleumi izmišljujejo na vagone nekih neumestnih prepovedi in zapovedi, lovci, ljudje pa se jim spretno izogibamo in postajamo mojstri v tem. Torej, ker nas zgrešeni sistem in način razmišljanja uči kršitev namesto upoštevanje samo nekaj in jasnih navodil.
    Edina pot je širjenje zavesti z dobrimi vzori in širokim sprejemanjem vsakogar, ki bi si želel dobro delati.
    To je tista široka baza o kateri ves čas pišem. A me ves čas negirate, da bo potem še slabše.
    Tega s preprosto računico enostavno ne razumem in ne morem razumeti vse do takrat, ko se bo procent iskanj dvignil na primerljivih 15% odstrela!
    In zato, Jež, poudarjam to foušijo, ker ne morem razumeti zakaj se krvosledci otepate prirastka.
    Je pa res, da gre eno z drugim, da se mora poleg prirastka krvosledcev delati tudi na širjenju zavesti dobrega ravnanja po strelu in h klicu na pomoč, ko divjad ne obleži. A ta zavest se širi tudi že s tem, ko se sprejema nove mlade krvosledce, saj vsak od njih širi vedenje o tej dejavnosti na solovce.
    Krvosledništvo je entuziazem in z zaviranjem in odrivanjem v elitizem ga ubijate, z njim pa tudi odnos do zastreljene divjadi.

    In za konec, če bo težko in omejujoče postati krvosledec, bo to delo opravil katerikoli drug pes med "slučajnim sprehodom po gozdu"! Tako kot že sedaj, če se komu slučajno ljubi.
    Sem že mislil, da se je prijelo, kar sem napisal, pa je še nekaj nerazumljivih dejstev.
    Oprosti Sršen, ampak nisem to mislil in tudi ne napisal! Nič nimam proti prirastku. Nič nimam z elitizmom niti bom kdaj hotel imeti, vsaj ne na tem področju.
    Vsa čast mladim vodnikom, ki so se podali v te vode. Vsakemu pa bi moralo biti jasno, da ta entuziazem, kot ga imenuješ, pomeni resno in odgovorno delo, ki ne traja do prve prepreke, potem pa se "slavno" konča, ker nekdo nima časa. Krvosledništvo ni modna muha enodnevnica ali kako postati slaven (bom malo poiskusil, mogoče mi pa uspe).
    Vsa čast mladim in prizadevnim (ter ostalim), ki imajo to v svojem lovskem srcu, da pomagajo najti ranjeno divjad in ji s tem skrajšati muke. Vsem tistim, ki so se pripravljeni odreči marsičemu, da se s psom zgradijo v pravi krvosledniški par in pomagajo solovcem in divjadi, ko se ti znajdejo v težavah. Tistim, ki so veseli uspeha, pa čeprav jim je moral na pomoč priskočiti drug lovec s krvosledcem.
    Kapo dol tudi vsem tistim rutiniranim krvosledniškim parom, ki so pripravljeni s sabo na sled vzeti kakšen mlad krvosledniški par, da se uči in pridobiva prakso na tem področju.
    Sam sem imel to srečo, da sem se spoznal s takšnim lovcem, ki mu ni bilo problem priznati, da je bil moj pes danes pravi zmaj na sledi, spet drugič pa sem moral pogoltniti tudi kakšno grenko, ko sem po sledi vozil, kot pijan.
    To pogrešam danes, pravo lovsko tovarištvo!
    Mladi (po izkušnjah), pa se morate malo potruditi v tej smeri. Ne odnehajte na prvem ovinku, ne bodite užaljeni, ko vam "učitelj" kdaj kakšno pikro zabrusi. Saj se vendar trudimo, da bi našli (in dobili) ranjeno divjad, ne pa da bi bili velike face in da to noben drug ne bi našel, kar sem zdaj jaz. A ja, pa moj pes je tudi najboljši (saj res, tudi psa imam).
    Tudi na takšen način se popravlja statistika in če ta način vodi v elitizem, Bog nam pomagaj (saj obstaja tudi on nekje, mar ne?)
    Edina pot je širjenje zavesti z dobrimi vzori in širokim sprejemanjem vsakogar, ki bi si želel dobro delati. To je to!
    Se opravičujem, malo me je zaneslo. Tema je statistika in premalo iskanj.
    Slow justice is no justice

  3. #673
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    In za konec, če bo težko in omejujoče postati krvosledec, bo to delo opravil katerikoli drug pes med "slučajnim sprehodom po gozdu"! Tako kot že sedaj, če se komu slučajno ljubi.
    Krvosledec ni lahko postati, pri tem nas omejuje delo z živimi bitji, ki so nepredvidljiva. To ni kamen, ki je lahko velik ali majhen, težak ali lahek (ali vijak ali...). Vsako iskanje pomeni skoraj unikatno iskušnjo in se ga moramo temu primerno tudi lotiti. Krvosledec še nisi s tem, ko opraviš Uporabnostno preizkušnjo. Je treba delat,...
    Če si mnenja, da je sprehod psa po gozdu z visokim nosom krvosledništvo, potem te pa res ne razumem.
    A ja, a vidiva samo midva probleme ali samo jaz.
    Madona se počutim star, pa še rIt me boli. Gem pse zlaufat...
    Slow justice is no justice

  4. #674

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Madona se počutim star, pa še rIt me boli. Gem pse zlaufat...
    Ali tega tudi?

  5. #675

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    ...
    Če si mnenja, da je sprehod psa po gozdu z visokim nosom krvosledništvo, potem te pa res ne razumem.
    ... Gem pse zlaufat...
    Jež, tu si me malo narobe razumel. Hotel sem reči, da če bodo "birokratske" prepreke in odnos do krvosledcev prevelika ovira za mlade oz. nove krvosledce, se bodo ti tega elegantno izognili (o tej umetnosti sem pisal v eni prejšnji objavi) in se sami učili in iskali brez papirjev. Ko jih bo kdo pobaral po zdravju, mu bodo zabrusili, da se sprehajajo s psom. Kaj mu pa moreš?!
    Še predvsem bo to veljalo za nebarvarje, saj bodo čisto legalno v lovišču.

    To je tisto, kar spet ponavljam, pa ne velja samo za krvosledce, temveč za vse. Namreč zakaj ovirati in oteževati namesto spodbujati in pomagati?!
    Vse ostalo pride kasneje. Vsak vajenec, ki dela vajo sčasoma postane mojster.

    No sedaj se pa že toliko ponavljam, da zaključim in sem ti fovšljiv, če greš lahko s psom zdaj v naravo.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #676
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ali tega tudi?
    Še tekst objavi, pa Pagonovega zraven, da bo vidna razlika.

  7. #677

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Še tekst objavi, pa Pagonovega zraven, da bo vidna razlika.
    Pagona zelo cenim in njegovo mnenje bi bilo tukaj dobrodošlo. Verjetno precej odstopa od večine komentarjev.
    Teksta pa še nisem prebral.
    Last edited by alojz1; 10. April 2012 at 11:44.

  8. #678
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Evo jih krvosledci, so me že zvohal.
    Slow justice is no justice

  9. #679

    Privzeto

    Kolega Sršen zapiše:"In zato, Jež, poudarjam to foušijo, ker ne morem razumeti zakaj se krvosledci otepate prirastka."
    ________

    Nisem se nameraval več oglašati v tej temi, ker je bilo že skoraj vse povedano. Pa me je zbodel stavek kolega Sršena. To kar si zapisal enostavno ne drži.

    Tako kot celotna lovska kinologija je tudi krvosledništvo razpeto med vpivi LKD-jev, sodnikov, ki v njih vedrijo in oblačijo ter držijo v svojih rokah vse najpomembnejše vzvode odločanja ter vodstvi LD-jev. Krvosledništvo je specifična lovsko kiniloška disciplina in med vsemi tudi daleč najzahtevnejša.
    Kakšna pozitivna je stimulacija vodnikov krvosledcev v LD-jih in koliko so v LD-jih pripravljeni pomagati ter sodelovati, da se vodnik in pes primerno usposobita. V glavnem nikakršna. Brez sodelovanja v LD je zelo težko ali skoraj nemogoče usposobiti dobrega vodnika z dobrim in zanesljivim psom.

    Mar mislite, da so mladi, ki razmišljajo, da bi se začeli ukvarjati s krvosledništvom bedaki. Saj vendar vsak dan v svojem ožjem in širšem okolju vidijo primere slabih praks in nezainteresiranega lovskega okolja do te žlahne lovsko kinološke discipline. Lansko leto sem v sosednji LD srečal vodnika krvosledca ( psičke barvarke ), ki je imel mladiče in nas je prosil, če mu naredimo malo reklame, da bi uspel mladiče prodati. Povprašal sem ga s kakšnimi uspehi se lahko izkaže psička? Odgovor je bil, da skoraj z nobenim, ker je v treh letih iskal le tri ali štirikrat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vse je povedano in noben komentar ni več potreben.

    Naj nekdo, ki ima vpogled v evidence KZS, pove koliko mladičev barvarjev pride na svet vsako leto v Sloveniji in kje so?????????? Jih mar pobijejo ali jih uspejo vse ali vsaj veliko večino prodati na tuje ? Ne verjamem ne v eno in ne v drugo. Torej so nekje v državi. Kaj je z njimi in njihovimi vodniki - lastniki????????? In to vsako leto znova in znova pa vodnikov ter usposobljenih psov ni. Mogoče jih je v kakšnem ožjem okolju res dovolj ali celo kakšen preveč, vendar državni teritorij ni pravilno pokrit. Niti statistično kaj pa šele po kvaliteti in zanesljivosti.

    Z novimi vodniki krvosledcev je podobno kot z novimi lovsko kinološkimi sodniki. Prirastka, vsaj kvalitetnega, ni!!!!! Vzroke pa seveda skoraj vsi poznamo, le zaradi oportunizma in lastnih interesov jih ne želimo priznati ter javno obelodaniti in ob vsem tem še ostro udariti po mizi ter reči dovolj nam je tega.

    Za konec bom zapisal trditev, ki bo verjetno dvignila pritisk marsikomu. Za stanje in slabe razmere v slovenski kinologiji so največ krivi lovsko kinološki sodniki in vodstva LD-jev. Pika!

    Vidimo in slišimo se v naslednji vojni!
    Last edited by Sraka; 10. April 2012 at 14:53.

  10. #680

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Kolega Sršen zapiše:"In zato, Jež, poudarjam to foušijo, ker ne morem razumeti zakaj se krvosledci otepate prirastka."
    ________
    ...

    Za konec bom zapisal trditev, ki bo verjetno dvignila pritisk marsikomu. Za stanje in slabe razmere v slovenski kinologiji so največ krivi lovsko kinološki sodniki in vodstva LD-jev. Pika!

    Vidimo in slišimo se v naslednji vojni!
    Sraka, mojo trditev sem napisal na podlagi nekaj objav tu gori, ko ravno vodniki krvosledcev trdijo, da jih je že kar preveč.
    Sicer pa mislim, da vsaj mi trije z Ježem dokaj enako mislimo o tem problemu.
    Prav, adijo v naslednji bitki!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 68 od 129 PrvaPrva ... 185864656667686970717278118 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •