Stran 65 od 129 PrvaPrva ... 155561626364656667686975115 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 641 do 650 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #641

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Poskusi se peljati po Grobniku v tekmovalnem ritmu takrat ko imaš na stezi začetnike??
    No ravno tu je bistvo.
    Krvosledniki mislite samo na Grobnik, za vse ostale javne ceste pa vas ne briga. A se tudi tam nabirajo kilometri, celo več kot na Grobniku.

    Veper, ne vmešavam se v sposobnosti preizkušenih krvosledcev, ker menim, da je vsako iskanje, ki da rezultate dobro dejanje. Niti se ne vmešavam v to kdo koga in kako uči.
    A omejevanje bo tako kot marsikje tudi tu vrnilo bumerang.
    Za danes dovolj, grem kaj prijetnejšega početi.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #642
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Računat na to da bodo razne komisije na LZS, Zld... rešile probleme je žal zelo utopično.
    Da bi se rešili slabih- neresnih tandemov vodnik /pes, bi rabili preiskušnjo podobno kot je letna pristrelitev pušk. Dokler je ne opraviš tisto leto ne iščeš.

    Največ bomo s svojim odnosom do zastreljene divjadi naredili lovci sami. Če- ko imaš malo vesti, ne potrebuješ pravilnikov (žal še ena utopija).

  3. #643
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Skratka ne sme nas biti sram poklicati na pomoč če sami ne zmoremo ampak ravno obratno ponosni moramo biti na to ,da si priznamo trenutno nemoč in se ne obremenjujemo z tistim znanim "jaz in moj pes sva najboljša".
    Veper, zadel si "v piko":icon_:
    Tukaj bi morali biti ravno uveljavljeni tandemi za vzor manj izkušenim. A žal si prav oni najtežje priznajo nemoč.

  4. #644

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Računat na to da bodo razne komisije na LZS, Zld... rešile probleme je žal zelo utopično.
    Da bi se rešili slabih- neresnih tandemov vodnik /pes, bi rabili preiskušnjo podobno kot je letna pristrelitev pušk. Dokler je ne opraviš tisto leto ne iščeš.

    Največ bomo s svojim odnosom do zastreljene divjadi naredili lovci sami. Če- ko imaš malo vesti, ne potrebuješ pravilnikov (žal še ena utopija).
    _________
    Koliko so člani neke LD vložili v vodnika in njegovega psa toliko potem smejo od njiju pričakovati. Nič manj in nič več.
    Iskanje zastreljene divjadi v večini LD sploh ni nobena prioriteta in se temu posveča mnaj pozornosti ter denarja kot bilo kateri drugi stvari v LD. Največkrat je to nujno zlo, ki se mu kaže izogniti, če se le da.
    V primeru, ko sta vodnik in pes uspešna, je to nekaj samo po sebi umevnega, ker bi komad našli tudi brez psa, če bi le malo bolj poiskali oziroma, če pa uspešna nista sta pa oba zanič. Pika!!!
    Razen veliko nakladanja in brezveznega govoričenja na tem področju nihče ne naredi nič koristnega. Razen vodnikov samih seveda, ki so toliko bebavi, da se zaganjajo v nekaj kar v resnici le malo koga zanima in čemur se skoraj nobene pozornosti v praksi ne posveča.
    Tudi sam sem bil deset let član te druščine bebavih vodnikov in dodobra spoznal vse ?are tega humanega posla in seveda tudi drugo manj prijetno plat te zgodbe.

    Dokler se temu problemu ne bodo posvetili lovski inšpektorji, funkcionarji OZUL-ov. funkcionarji ZLD-jev in predvsem seveda tudi organi LZS ter država kot lastnik divjadi in začeli ostro ukrepati, tako dolgo napredka ni pričakovati. Pa ni treba nič drugega kot eni LD odvzeti koncesijo in v državi bo naenkrat nastal red in iskalo se bo tudi, ko se sploh streljalo ni. Šiba in korenček sta za nas najučinkovitejše vzgojno sredstvo, ker drugega pač ne poznamo in ne priznamo.Takšni smo.
    Last edited by Sraka; 7. April 2012 at 09:43.

  5. #645
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    _________
    Koliko so člani neke LD vložili v vodnika in njegovega psa toliko potem smejo od njiju pričakovati. Nič manj in nič več.
    Iskanje zastreljene divjadi v večini LD sploh ni nobena prioriteta in se temu posveča mnaj pozornosti ter denarja kot bilo kateri drugi stvari v LD. Največkrat je to nujno zlo, ki se mu kaže izogniti, če se le da.
    V primeru, ko sta vodnik in pes uspešna, je to nekaj samo po sebi umevnega, ker bi komad našli tudi brez psa, če bi le malo bolj poiskali oziroma, če pa uspešna nista sta pa oba zanič. Pika!!!
    Razen veliko nakladanja in brezveznega govoričenja na tem področju nihče ne naredi nič koristnega. Razen vodnikov samih seveda, ki so toliko bebavi, da se zaganjajo v nekaj kar v resnici le malo koga zanima in čemur se skoraj nobene pozornosti v praksi ne posveča.
    Tudi sam sem bil deset let član te druščine bebavih vodnikov in dodobra spoznal vse ?are tega humanega posla in seveda tudi drugo manj prijetno plat te zgodbe.

    Dokler se temu problemu ne bodo posvetili lovski inšpektorji, funkcionarji OZUL-ov. funkcionarji ZLD-jev in predvsem seveda tudi organi LZS ter država kot lastnik divjadi in začeli ostro ukrepati, tako dolgo napredka ni pričakovati. Pa ni treba nič drugega kot eni LD odvzeti koncesijo in v državi bo naenkrat nastal red in iskalo se bo tudi, ko se sploh streljalo ni. Šiba in korenček sta za nas najučinkovitejše vzgojno sredstvo, ker drugega pač ne poznamo in ne priznamo.Takšni smo.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  6. #646

    Privzeto

    Srakino ostro pero je zopet zadelo. Nekaj časa je bilo brez komentarja, potem mu odobravajoče ploska Brakir, ki se redko oglasi. Stanje je točno takšno, kot je Sraka napisal.
    Jaz dodam le tole: nekateri imajo najraje iskalca, ki v gostilni napiše obrazec za opravljeno iskanje. Da je mir pred sitneži. Pa tudi takšnega, ki je tiho, ko v novembru najde srnjaka in gre naprej kot srna. Tako reda ne bomo naredili. Pa niso vse krivi krvosledci.

  7. #647
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Wooden Hill
    Prispevki
    1,667

    Privzeto

    Sem hotel ostati zgolj pri ploskanju na Srakino pisanje, a se mi ni uspelo premagati, tako, a bom vseeno zapisal nekaj besed, ne glede na to, da nisem vodnik krvosledca, ampak aktivno delam na tem, da bom tudi sam v družbi teh "bebavih" vodnikov krvosledcev, kot je zapisal Sraka.

    Nasploh odnos do lovske kinologije je porazen, ne samo kar se tiče krvosledništva....tako občutim sam, kot mlad vodnik lovskega psa. Delo s svojo psico mi je v neizmerno veselje, pa čeprav to pomeni odrekanje na več področjih, a se mi zdi vredno, vem zakaj, saj mi vrača vse tiste porabljene ure na lovu. Gledati psa kako neizmerno uživa v tem, za kar je poslan na ta svet, to je zame lov za dušo, predstava, ki mi poplača vse odrekanje in ves trud. A zbodejo in užalostijo me ugotovitve raznoraznih lovsko-kinoloških "veleumov", med katerimi jih je bore malo, ki so maltežana naučili "sedi". In, ko pride do primera da s svojim psom pomagaš takemu "veleumu", (najsi gre za lov na malo divjad ali pa za delo po krvnem sledu), pes pa je neuspešen je v tistem trenutku konec razumevanja in dobrikanja, pač pa ti ljudje povedo, da je tvoj pes zanič, odpnejo hlače, počepnejo in se na debelo podelajo na tvoje preteklo delo.

    Upam da nisem preveč zašel, za morebiten offtopic se opravičujem.
    "Ni ga junaka ki ne lula kadar kaka!"

    Ko v zarji večerni žarijo gore,
    ga krogla zahrbtna zadene v srce,
    iskal je ljubezen, prevaran je bil,
    na jasi rože s krvjo je zalil....


  8. #648

    Privzeto

    Citat Brakir je objavil: Pokaži objave

    Nasploh odnos do lovske kinologije je porazen, ne samo kar se tiče krvosledništva....tako občutim sam, kot mlad vodnik lovskega psa..... A zbodejo in užalostijo me ugotovitve raznoraznih lovsko-kinoloških "veleumov", med katerimi jih je bore malo, ki so maltežana naučili "sedi".

    Upam da nisem preveč zašel, za morebiten offtopic se opravičujem.
    Brakir.... Lovski veleumi s svojimi komentarji dosežejo ravno tisto kar si želijo. To, da ti pade volja in ne sprašuješ preveč; tako oni ostanejo "top-Shit" in lahko sejejo svojo pamet naprej. Enkrat preveri koliko teh LK veleumov ima svoje pse, svoja legla itd.... pa ti bo kmalu jasno zakaj je tako...
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  9. #649

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pa tudi takšnega, ki je tiho, ko v novembru najde srnjaka in gre naprej kot srna. Tako reda ne bomo naredili. Pa niso vse krivi krvosledci.


    Ja mislim,da se bo tudi to nehalo,nekaj družin je na račun takih"srnic" že globoko seglo v blagajno in pogosteje klicejo krvoslednike.

    lp

  10. #650

    Privzeto

    Na spletni strani LZS pod "dokumenti" je objavljena analiza iskanj v letu 2011 in tudi za pretekla leta. Sam sem se posvetil le pregledu za preteklo leto in še to izključno področju srnjadi. Podatki prikaza so vse prej kot vzpodbudni.

    Priporočam, da to analizo "berete?" s kalkulatorjem v rokah, če želite, da boste res kaj prav razumeli in dobili realno sliko dogajanj na tem področju.

    Ne želim biti ponovno kritizerski, vendar ne morem mimo, da zapišem, da sama analiza ni preveč strokovno pripravljena in kar je najpomembnejše je, da nima pojasnitvenega komentarja. Tako od bralca zahteva pravi študiozni pristop in veliko dodatnega primerjalnega računanja, da dobiš res pravo sliko razmer na tem področju.
    Drugo kar pri tem pogrešam je primerjava s kakšno tujo podobno analizo ( recimo nemško ali avstrijsko ). Sam sem pred leti v neki nemški reviji nekaj podobnega videl in tam so zapisali, da je v povprečju zgrešenih strelov nekje med 10 do 15 odstotkov ali celo tja do 18 %.

    Sam sem porabil skoraj dve uri, da sem si izračunal vse parametre te analize in si tako pridobil vsaj približno sliko dogajanj na področju odstrela srnjadi, ker sem se posvetil le tej vrsti divjadi. Podatki, ki sem jih dobil niso vzpodbudni in bi zahtevali temeljito razpravo o tem problemu.
    Iz analize izhaja, da je uspešnost iskanj zelo slaba in pod 50%. Če ob tem še upoštevamo odstotek iskanj glede na skupno število uplenjene srnjadi pa je podatek že prav grozljiv.
    Podobna slika se nam prikazuje vsako leto in to že nekaj let zapored in se vendar nič ne premakne.
    Ker je na spletni strani LZS sočasno s to analizo iskanj objavljen tudi material komisije za kinologijo sem z velikim pričakovanjem kliknil še to, ker sem pričakoval temeljito analizo vzrokov slabega stanja na področju iskanj zastreljene divjadi. Vendar mi tam komisija ponuja le pregled lovskih psov v državi in nič drugega.

Stran 65 od 129 PrvaPrva ... 155561626364656667686975115 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •