Stran 61 od 129 PrvaPrva ... 115157585960616263646571111 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 601 do 610 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #601
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Cenjeni vodnik krvosledca in spoštovani lovki tovariš zapiše:
    Cenjeni forumski šef upam, da tega kar se ti je zapisalo nisi reno mislil. Tako kot "štrasprodukt" pes v večini primerov ne sledi zaradi potrebe, najini psi po krvni sledi nikoli niso šli iz zabave.
    Vaški cucek na takšni sledi po določenem času celo odneha slediti in se posveti kakšnemu bolj obetajočemu "pasjemu poslu". Najini psi usposobljeni po krvni sledi do konca ne popustijo oziroma niso odnehali in so za uspeh veliko krat bili pripravljeni žrtvovati svoje življenje ali pa vsaj hude rane. Ne poznam psa, ki bi v smrt šel zaradi svoje zabave.
    Pa brez zamere in res lep pozdrav!

    Sraka jaz pa pravim,da se vsi lovski psi z lovom ukvarjajo iz zabave. Tako smo jih naučili in nagrada za uspeh je največkrat igra ali pa priboljšek, ki pa ne pomeni preživetje za razliko nekaterih vaških pasjih posebnežev ki dobijo v večernih urah tako željeno prostost ki jo pospremi lastnik medtem ko kosmatinca odpenja z verike z naslednjimi besedami : no runo pojdi se zlaufat pa večerjat. V skledi je seveda krompir in pomije ki pa cucku ne pomenijo kaj dosti in seveda se spravi na boljšo hrano. Največkrat to naredi tako ,da se stozdira z ostalimi kosmatimi sovaščani z katerimi si deli usodo in se "čoporativno" zapodijo v gmajno in verjemi mi velikokrat jim uspe že z zdravo divjadjo kaj šele z zastreljeno ali drugače poškodovano.

    Moji krvosledci pa uživajo v svojem delu in tako so naučeni saj če jih nebi tega naučil bi se poiztovetili z ono skupino ki sem jo omenil zgoraj. Kot sem napisal nagrada za dobro opravljeno delo ni vsesplošna gostija ob plenu ampak skromna nagrada, obilna pohvala in med treningom recimo najljubša igrača recimo žogica. V samih začetkih mojega krvosledniškega udejstvopvanja sem pse učil predvsem "moje predpravice hranjenja " ki mi seveda pripada kot vodji tropa, pa sem kasneje z veseljem spoznal da je pokazanje najdene divjadi bolj veselo in bolj trdno če pes pričakuje nagrado in to je igračka. Večkrat sploh ni vzel "njami" nagrade ampak že skoraj zahteval žogico in pet minut igranja z njim. In po napisanem dragi si še -nisi več lovec (malo šale )povej prosim ali ni to kar sem zapisal zabava za psa in je zato delo učinkovito??
    Last edited by Veper; 8. January 2012 at 12:27.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #602

    Privzeto

    Šef je tvoja plača po opravljenem delu tudi igračka ???
    Pa lep pozdrav!

  3. #603
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Šef je tvoja plača po opravljenem delu tudi igračka ???
    Pa lep pozdrav!
    Ah Sraka zanjo si še igračke ne morem privoščit ampak šavsnem pa he he he
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #604
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto KS

    Po uspešno "izdelani" umetni KS

  5. #605

    Privzeto Statistika krvne sledi

    Na portalu LZS je objavljen dokument statistike krvne sledi.
    Zanimivo je skozi te podatke in grafikone videti odnos lovcev in krvosledcev do zastreljene divjadi.
    Prilagam tri grafe, pa me zanima, kaj vidite iz njih.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #606

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo je skozi te podatke in grafikone videti odnos lovcev in krvosledcev do zastreljene divjadi.
    Prilagam tri grafe, pa me zanima, kaj vidite iz njih.
    Jaz iz teh grafov vidim, da se bolj išče trofeja. Torej odnos lovca do rofeje je drugačen kot do netrofejne divjadi.
    Odnosa krvosledca pa tu ni mogoče definirati. Išče pač tisto za kar ga pokličejo. Z enako zagnanostjo trofejno ali netrofejno divjad.

  7. #607

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz iz teh grafov vidim, da se bolj išče trofeja. Torej odnos lovca do trofeje je drugačen kot do netrofejne divjadi.
    Odnosa krvosledca pa tu ni mogoče definirati. Išče pač tisto za kar ga pokličejo. Z enako zagnanostjo trofejno ali netrofejno divjad.
    Bravo Alojz1, to sem želel prebrati.
    Skratka odnos lovca do živega bitja, ki mu je vzel življenje je kot vidimo iz teh grafov, pri nekaterih lovcih (ni jih malo) katastrofalno nesprejemljiv.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #608
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Največji problem je razviden iz grafa št. 8.

    Iz večdesetletnih nemških/avstrijskih podatkov in podatkov lovskih družin kjer se verodostojno preiskuje vsak strel na visoko divjad izhaja da je potrebno število iskanj cca. 15% vsega odstrela...preračunajte številke iz grafa 8 ki prikazuje število odstrela in število iskanj...

    ...medtem ko je stanje pri jelenjadi in divjem prašiču zaskrbljujoče, je stanje pri gamsu in muflonu porazno, pri srnjadi pa katastrofalno!

  9. #609
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jaz iz teh grafov vidim, da se bolj išče trofeja.
    Na pamet pišeta ti in Sršen. Iz teh podatkov se tega ne da tega razbrati, ker manjka kar nekaj strukture divjadi. Divji prašič je npr. samo v enem stolpcu, niti ni starostno niti spolno razvrščen. Pri srnjadi manjka lanjščak .....
    Če pogledata recimo jelenjad je bilo število uspešnih in neuspešnih iskanj za jelena 132, za košuto in tele obeh spolov pa skupaj 177. Vidva sta videla visok stolpec pri srnjakih...potem pa ko mutravi na babo - samo trofeje se išče. Pa brez zamere.
    Last edited by main757; 4. April 2012 at 11:28.

  10. #610
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Na pamet pišeta ti in Sršen. Iz teh podatkov se tega ne da tega razbrati, ker manjka kar nekaj strukture divjadi. Divji prašič je npr. samo v enem stolpcu, niti ni starostno niti spolno razvrščen. Pri srnjadi manjka lanjščak .....
    Če pogledata recimo jelenjad je bilo število uspešnih in neuspešnih iskanj za jelena 132, za košuto in tele obeh spolov pa skupaj 177. Vidva sta videla visok stolpec pri srnjakih...potem pa ko mutravi na babo - samo trofeje se išče. Pa brez zamere.
    Samo pozabil si upoštevati, da je razmerje med odvzemom omenjenih kategorij 1 x 3,2 v korist mulastega, iskanja pa so komaj v razmerju 1 : 1,34 v korist mulastega.

    Za domačo nalogo si lahko izračunaš, kolikokrat bolj se išče jelene kot košutarijo.

    Kako si že napisal: ..."kot mut(r)avi na babo"

Stran 61 od 129 PrvaPrva ... 115157585960616263646571111 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •