Stran 6 od 129 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 51 do 60 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #51

    Thumbs up

    za dober meter zgreši pa še pi.....jo na nastrelo nardi!
    bravo black!

  2. #52

    Privzeto

    Terierka je moja.Da je strelec toliko falil, se je zgodilo zato, ker mu je strel ušel in ravno v ficel.Hvala za komplimente.

  3. #53
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    ]
    Janezov prvi in najin pa kaj vem kateri??? Zadet v mehko in pobran po 500 m
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #54

    Privzeto

    [zelo lepa posnetka ni kaj, čestitke izkušenemu vodniku in njegovemu bavarcu.

  5. #55

    Privzeto

    Čestitke veper, upam, da niste iskali ponoči kot kažejo slike, če pa že ste, naj pa bo strelcem, kateri zastrelijo divjad, v poduk, da se ponoči ne išče, razen v skrajnih primerih, kot so streli v pljuča... in smo 100%, da divjad leži blizu mrtva.Noč ima svojo moč!

  6. #56
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Black ja iskali smo ponoči in to zaradi temperature ki je bila ob 23h kar 24 stopinj in ker sem na sledi ko smo jo preizkali še brez Dika našli kar precej vsebine črevesja pomešane z jetri. To sta dva dovolj velika razloga,da je gotovo opravičeno nočno izkanje saj če si prebral post sem napisal "pobrali smo ga ". Jasno je bilo namreč da se bo meso pokvarilo do jutra če ne bo komad iztrebljen in tudi jasno je bilo,da prašič leži dovolj blizu (jetra) da nam svetilke ne bodo pošle. Ob dejstvu,da bom prašiča gotovo našel na razdalji nekje med 300 in 500m sem celo razmišljal,da bi res iskal šele zjutraj in poklicak še kakšnega sodnika (ti že veš zakaj) vendar sem se tokrat zaradi okoliščin odločil drugače . Končno pa saj si sam uspešen vodnik izvrstnega psa in dobro veš ,da je vsaka situacija specifična in tudi tista trditev "velikih" vodnikov da je veliko komadov že bilo izgubljenih zaradi tega da nebi pokvarili psa ker iščemo prekmalu ali pa ponoči ne drži popolnoma. Poglej če bi Ciril O. po potisku v smuki iskal zastreljeno šele drug dan ,nebi našel nič ker bi ostali prašiči naredili svoje. Zato ima vedno enega ali dva psa naučena na toplo sled in je tako uspešen za goste in za mesni obrat.
    Tako pač je v praksi in prav je da se iskanje od iskanja razlikuje saj tako naberemo izkušnje in jih bomo lahko prenesli na tiste ki jih to še zanima in se vidijo v vlogi vodnika krvosledca.

    Uf sem se razpisal pa sem hotel samo objaviti ,da bom imel končno čas in bom obljubljeni tečaj iz krvosledništva pripravil prvo soboto v Juliju in sicer:

    Tečaj iz krvosledništva bo v soboto 5.7.08 in sicer pri lovski koči Slemenka LD Lož - Stari trg. Tokrat bo to dvodnevni tečaj kjer bomo najprej pripravili vse potrebno za polaganje umetne sledi in jo tudi položili.Potem bomo seveda spoznali opremo lovca in psa in si pogledali tudi nekaj video materijala iz te tematike. Zvečer seveda malo lovske latinščine in spanje v lovski koči. Priporočam spalno vrečo ali kaj podobnega. Psi nas bodo počakali v avtu ali pa na prostem.Zjutraj pa seveda vsak na svojo sled in izpeljava le te. Za hrano poskrbimo sami ,lahko pa si naročimo tudi dostavo vendar to pač ni všteto v ceno tečaja ki znaša 25 e.Vse ki se boste prijavili ,prosim da to storite na ZS ali na e.mail mskerl@siol.net, lahko pa tudi na telefon 041 419 256. Tečajnikom ki so še pripravniki priporočam da prinesejo s seboj dnevnike zaradi vpisa obiska tečaja.Seveda pa je možno tečaj obiskati samo v soboto,vendar v tem primeru pač ni možna izdelava umetne krvne sledi saj jo bomo z psom izpeljali v nedeljo zjutraj po obvezni kavi in seveda zajtrku. In seveda še to ura začetka tečaja naj bi bila nekje okrog 14h in tako je veliko časa ,da si preden začnemo ogledate tudi grad Snežnik in seveda njegovo okolico. Tistim ki ne veste kje je Slemenka pa bom to podrobno opisal in poslal po mailu podrobna pojasnila.
    Last edited by ZR7; 30. June 2008 at 06:50.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #57
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veper, sem na tvoji strani. Komad je majhen pa še visoke temperature, zato si prav odločil.

  8. #58
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Pozdravljen Detel ,hvala za kompliment vendar veš tukaj ni moje ali njegove (njihove ) strani. Tu so dejstva in izkušnje ,ki pa jih ne manjka nikomur v tem kontekstu. Podal sem samo realno oceno situacije ki je nastala in vem da je po mojem pojasnilu tudi tistim ,ki so mogoče dvomili v pravilnost tokratnega nočnega iskanja popolnoma jasno da je šlo za pravilno odločitev. Z Blackom sva prijatelja in tudi sodelujeva tako ,da ni mislil s svojim postom nič slabega samo zanimalo ga je kako so se stvari odvijale in seveda dejstva zaradi katerih sem se odločil za nočno iskanje,saj mu mogoče v njegovem naslednjem iskanju olajšajo odločitev. Oba namreč meniva,da je potrebno izkušnje deliti in ne skrivati ,saj z njimi vsi pridobimo in prispevamo k napredku in izboljšavah v krvosledništvu.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #59
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Prašič bi bil naslednji dan neužiten !!! Tudi sam sem pred leti iskal z brakom. V najhujši poletni vročini smo opravili delo takoj, čimprej po strelu. Seveda, ne merjasca. Ponoči je ta posel zelo težek. Samo kdor je poskusil, to ve. Če pustiš za zjutraj je uporabna samo trofeja.
    Kar se tiče toplega pa hladnega sledu, pa ni debate. Izkušen pes dobro ve kaj mu je naloga .

  10. #60

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Prašič bi bil naslednji dan neužiten !!! .
    Pa ne samo to, pri nas obstaja velika možnost, da ga naslednji dan sploh ni (medved). Sam se največkrat odločim za takojšnje iskanje tudi ponoči ( pogoj za tako odločitev je predvsem sled na nastrelu, temperatura, pa tudi sam teren predvidenega iskanja), kljub temu, da to ni ravno priporočljivo. Najbolje je, da iščeta dva izkušena lovca (sam nikoli), ki se med iskanjem medsebojno ne ločita več kot kak meter. Na varnost je treba izredno paziti, predvsem, če je žival še živa in potrebuje usmrtilni strel.(odboj krogle). Za merjascem ponoči ne bi šel, smatram, da je vseeno prenevarno.

    Ps. Moje osebno mnenje: brez veliko izkušenj vseh sodelujočih, nočnega iskanja ne priporočam!

    Lp
    Navkreber je včasih težko hoditi, se pa s cilja lepše vidi...

Stran 6 od 129 PrvaPrva ... 23456789101656106 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •