Stran 59 od 129 PrvaPrva ... 94955565758596061626369109 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 581 do 590 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #581

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Prosim za mnenje izkušenih lovcev

    *** Nekoč sem skoraj zagotovo veljal na tem področju za "izkušenega", kaj pa mi je od tega še ostalo pa res ne vem. Ne glede na to okoliščino pa se bom v povezavi s tem zapisom le oglasil.

    Ali je možno, da srnjak z strelom skozi sredino lopatice z kal. 270 in kroglo remington core-loock 9g naredi še več kot 800m in pogine na cesti?

    *** Veliko kaj je možno kar se nam najprej zdi skoraj nemogoče. Še posebej, če upoštevamo okliščine, ki sledijo v nadaljevanju tega opisa dogodka.

    Danes smo pokopali srnjaka, ki je bil streljan v pon.

    *** Kako veš, da je ta srnjak bil ustreljen v ponedeljek ??

    Pri kontroli nastrela in po 500m (tople) sledi ni najdena kri. So pa bili na ožjem področju iskanja evidentirani v tem tednu 4 streli, strelec pa neznan.

    *** Velja ta opis nastrela za vse štiri strele, ki naj bi bili evidentirani v tem času in ni možno, da je bil oddan tudi kakšen "neevidentiran" nastrel ? Kako je strelec neznan, če pa ste preiskali nastrel in to celo 500 metrov tople sledi ? In kako potem sploh veste s kakšno puško in kakšnim nabojem je bil srnjak ustreljen, če je strelec neznan ?

    *** Po opisu vašega ravnanja po strelu ste kršili vsa navodila in napotila glede potrebnega ravnanja po strelu, če divjad ne pade v ognju ali je v bližini nastrela ni mogoče najti mrtve. Tvoj opis ravnanja je točno to kako se ne sme ravnati, 500 metrov ste tacali in lomastili po sledi ranjene divjadi in takšno sled lahko potem uspešno izvede le zelo izkušen pes z veliko predhodnimi izkušnjami in seveda tudi s takšnim vodnikom. Tri četrt sledi ste torej uničili, če ste ga potem res našli 800 metrov od nastrela. Prav zanimivo bi bilo opazovati naslednji dan ravnanje psov in njihovih vodnikov na tej sledi in koliko časa ste porabili za preiskovanje sledi s psi. O tem nisi ničesar zapisal, čeprav bi prav ta opis lahko bil najbolj zanimiv del te zgodbe.


    Prosim, za res kompetentna mnenja, ki temeljijo na praksi (da ne bomo po nepotrebnem nakladali).
    *** Koliko je moje mnenje kompetentno sicer ne vem, vem pa, da ste ga v tem primeru krepko lomili. Pa brez zamere in lep pozdrav!

  2. #582

    Privzeto

    Prosim, Sraka, da še enkrat prebereš kaj sem napisal.
    Evidentirani štirje streli - to pomeni, da so jih lovci in ostali ljudje slišali (tudi gospodar), strelec pa ni prijavil in tudi niso prekontroirani.
    Po topli sledi pomeni prej kot v dveh urah po strelu. Seveda z psom na slednem jermenu. Srnjak je bežal v nasprotni smeri od včeraj pokopanega.
    Sem pa nerodno zapisal, da se je sled videla tudi brez psa.
    Da je to isti srnjak je mnenje nekarerih članov naše LD. Sam imam evidentiranih krepko preko 300 iskanj pa takšnega primera še nisem imel zato sem prosil še za mnenje drugih.
    Last edited by alojz1; 7. August 2011 at 08:40.

  3. #583
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Jež, srnjaka je streljal moj gost. Takoj po strelu smo ga sledili po visoki travi, kjer se je tudi brez psa videla sled (trava obrnjena v smeri bega). Nič krvi. Zaradi teme nadaljevali zjutraj. Dva psa izkušena na sledi nista več prijela sledi.
    Ker so nekateri naši člani prepričani, da lahko srnjak z prestreljeno lopatico (in logično tudi pljučami, saj krogla, ki preluknja lopatico na sredini je že v pljučih) sem želel videti še druga mnenja.
    Izstrela pa zaradi črvov nismo našli. Sigurno pa ni v mehkem, ker je bil ta del cel.
    Ja tudi to, da je bil na robu asfaltne ceste je ?udno. Posebno zato, ker me je čuvaj najprej obvestil, da leži ob ovčji ograji 800m nižje.

    Nemogoče je zdaj karkoli razkopat glede tega primera, ker nimaš nič oprijemljivega, razen "dejstva", da na nastrelu in sledi ni bilo nič krvi. Koliko so tvoji psi sposobni, veš sam, jaz jih še nisem videl delat, tako da,...
    Dvomim, da bi lahko srnjak z prestreljenimi plečeti (po sredini) bil sposoben narediti tolikšno pot, čeprav sam veš, da je vse mogoče, še posebno v prsku! Sam sem imel primer, da sem naslednje jutro iskal gumbarja z prestreljenimi pljuči. Dolžina sledi cca. 500m, potem pa še gonja. Naslednji primer: prestreljena lopatica, podpluta cela pazduha, na nastrelu košček mesa z dlako-nič krvi, gonja; srnjak je šel sigurno 700-800 metrov; streljan. Naslednje iskanje: srnjak zadet v nogo visoko pod prsnim košem; na nastrelu samo košček kosti; mrtev po 200 metrih,... in še vrsta ostalih primerov, ki zdaj nima smisla, da jih opisujem, pa vendar, toliko da ti lahko "orišem", da je pri ranjeni divjadi vse mogoče.
    Nasplošno je pa vsako iskanje (skoraj) unikat.
    Nikoli ne moremo z gotovostjo trditi, kaj se je zgodilo z kosom, ki smo ga iskali in ga nismo našli, to je možno samo pri najdenih!
    Želim ti še veliko krvosledniških užitkov.

  4. #584

    Privzeto

    Jež, si objektiven in realen. Res se divjad v prsku drugače obnaša. In namen takšne debate je menjava izkušenj in dejstev (brez lovskega pretiravanja).
    To debato pa lahko zaključimo.
    Last edited by alojz1; 7. August 2011 at 10:31.

  5. #585

    Privzeto

    Alojz, čeprav si že zaključil.
    Ne razmišljam o tem, ali je oni srnjak na cesti pravi ali ne.
    Imel pa sem primer, ko je bil srnjak zadet na sredo plečeta, vendar je krogla, še danes ne vem kako je to možno "orala" po plečetu navzgor do vrha hrbta. Srnjak je stal lepo povprek in bil streljan praktično z vodoravnim strelom.
    Trije psi preizkušeni po krvni sledi ga niso našli in sploh niso kazali interesa za sled, tako da se je na koncu sistematično iskalo v vedno večjih krogih, če bom kje naleteli na sled, ki bi jo psi prijeli. Nič.
    Čez dan in pol je bil ta srnjak uplenjen, ko je stal na robu koruzne njive cca 200m stran od nastrela.
    Sedaj pa bodi pameten če si lahko...

  6. #586
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Si streljal z .222?

  7. #587

    Privzeto

    Avgustovsko iskanje. Sva se pa res pomatrala ampak uspeh je viden. Streljna rana nizko v črevesje. Strel oddan zvečer, zjutraj nas je dočakal še živ. Je pa damjak tako premešal sled, da sva rabila kar nekaj časa, da sva razvozlala sled (premikal se je krogu in spirali tako, da je večkrat prišel na svojo prvotno sled nekajkrat jo je tudi prečkal).

    lp

  8. #588

    Privzeto

    In...si preizkusil novo puško?

  9. #589

    Privzeto

    Sem moral. Odlična zadeva, še krogle moram menjati. Drugače odlična puška in kaliber.

  10. #590
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat trma je objavil: Pokaži objave
    ...še krogle moram menjati...
    Katere? Zakaj? S katerimi?

Stran 59 od 129 PrvaPrva ... 94955565758596061626369109 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •