Stran 53 od 129 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 521 do 530 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #521

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    ... Po drugi pa, že tako preveč ranjenih in mrtvih živali ostane v loviščih, zato takšna selekcija ni najbolj pravilna. ...
    Dokler se po eni strani zaostruje pogoje UP, na drugi pa naredijo preizkus vodniki in psi, ki na določeni preizkušnji sploh niso bili opaženi, bo o pravilnosti selekcije take ali drugačne brez veze govoriti.

    Me pa sedaj zanima nekaj.
    HB in Bb drugod po svetu kujejo v oblake, pri nas pa jih vsi pljuvajo. Ni to nekam čudno?

  2. #522
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A ni še malo prezgodaj za prijavo UP? Saj si mislil za drugo leto, ne?
    Za to leto, samo to je že nadaljevalni tečaj.

  3. #523
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A ni še malo prezgodaj za prijavo UP? Saj si mislil za drugo leto, ne?
    Za to leto, samo to je že nadaljevalni tečaj.:icon_wink

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dokler se po eni strani zaostruje pogoje UP, na drugi pa naredijo preizkus vodniki in psi, ki na določeni preizkušnji sploh niso bili opaženi, bo o pravilnosti selekcije take ali drugačne brez veze govoriti.

    Me pa sedaj zanima nekaj.
    HB in Bb drugod po svetu kujejo v oblake, pri nas pa jih vsi pljuvajo. Ni to nekam čudno?
    Čudno, čudno.

  4. #524
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Le za trgača pač ni opravičila. Čeprav bi se tudi o tem dalo debatirat, a pravila so pravila.
    Če si dolgo zraven vidiš vse sorte, če nisi pač ne

    Naprimer - vem za dva vrhunska krvosledca (žal že pokojna), od katerih je eden brez izjeme "abjajcal" (beri skopil oz. kastriral) vsako najdeno parkljasto divjad moškega spola, drugi pa parkljasti divjadi odgriznil oba uhlja od katerih je enega aportiral vodniku...skupaj sta verjetno poiskala stotine...ampak kot praviš pravila so pravila

    Pa še ena lastna. So bili časi ko nas je par "mandlcev" vsako leto na "smrt" udarilo na takrat Republiških tekmah. Zmagal si samo s polnimi točkami - seveda je moral pes slediti brez jermena (prosto) 160 točk brez odbitka...kakorkoli že, določeno tveganje je predstavljala le sled, medtem ko so bile ostale discipline (med drugim obnašanje pri mrtvi divjadi) železni repertoar kjer se ni izgubilo nikoli nič...sem mislil...jebiga - ni nujno...mi jo je mrcina zagodla ravno na mednarodni tekmi in oskubla jelenje tele položeno na koncu...ne prej ne potem, ne na umetni ne nanaravni nikoli...ampak ja pravila so pa pravila

  5. #525
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Če si dolgo zraven vidiš vse sorte, če nisi pač ne

    Naprimer - vem za dva vrhunska krvosledca (žal že pokojna), od katerih je eden brez izjeme "abjajcal" (beri skopil oz. kastriral) vsako najdeno parkljasto divjad moškega spola, drugi pa parkljasti divjadi odgriznil oba uhlja od katerih je enega aportiral vodniku...skupaj sta verjetno poiskala stotine...ampak kot praviš pravila so pravila

    Pa še ena lastna. So bili časi ko nas je par "mandlcev" vsako leto na "smrt" udarilo na takrat Republiških tekmah. Zmagal si samo s polnimi točkami - seveda je moral pes slediti brez jermena (prosto) 160 točk brez odbitka...kakorkoli že, določeno tveganje je predstavljala le sled, medtem ko so bile ostale discipline (med drugim obnašanje pri mrtvi divjadi) železni repertoar kjer se ni izgubilo nikoli nič...sem mislil...jebiga - ni nujno...mi jo je mrcina zagodla ravno na mednarodni tekmi in oskubla jelenje tele položeno na koncu...ne prej ne potem, ne na umetni ne nanaravni nikoli...ampak ja pravila so pa pravila
    Če pes divjad korektno pokaže ali oblaja in jo prej,po ali med trga, lahko opravi UP.

  6. #526
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sršen, vsi pa ne pljuvajo po barvarjih. Mnogi jih cenijo. Ne poznam dobro teh psov, ker ga še nikoli nisem imel. Se mi pa zdijo precej zadržani, kot, da nimajo prave volje do dela...... kar pa sigurno ne velja za vse predstavnike. Mogoče ni šla selekcija v pravo smer.

  7. #527

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Če pes divjad korektno pokaže ali oblaja in jo prej,po ali med trga, lahko opravi UP.
    A ne piše v Pravilniku, da dobi v tem primeru 0 točk in preizkusa ni opravil?
    Ali jaz ne znam brati ali pa je spet nekje vse nekaj po svoje.
    Potem res ni čudno, če je tako stanje...

  8. #528

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Se mi pa zdijo precej zadržani, kot, da nimajo prave volje do dela...... kar pa sigurno ne velja za vse predstavnike...
    Mislim, da je Fabiani v knjigi lepo grafično predstavil razliko v koncentraciji in pozornosti pri delu različnih pasem.
    Neki gonič ali ptičar bo s svojo explozivnostjo sigurno dajal drugačen vtis zagnanosti za delo kot barvar.

  9. #529
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Dokler se po eni strani zaostruje pogoje UP, na drugi pa naredijo preizkus vodniki in psi, ki na določeni preizkušnji sploh niso bili opaženi, bo o pravilnosti selekcije take ali drugačne brez veze govoriti.

    Me pa sedaj zanima nekaj.
    HB in Bb drugod po svetu kujejo v oblake, pri nas pa jih vsi pljuvajo. Ni to nekam čudno?
    Vse je res, res je!

    Mogoče se nekomu zdi čudno, da je pri nas situacija nekoliko drugačna, kot po svetu. Mogoče so pa drugod že zdavnaj vrgli karte na mizo in rekli bobu bob ali pa so še bolj samovšečni kot pri nas. Ti dve pasmi bo treba spravit pokonci z pravilno vzrejno in delovno selekcijo, ker so v glavnem zafurani. Če pa kdo hoče imeti lepega in močnega psa, pa naj ga ima, za razvedrilo in prosti čas, ne pa za v lovišče. Ko Barvar nekako zvozi UP, telesno je že tako ali tako lep, najde še nekoga, da mu napiše neprehvaljeno naravno krvno sled in že imamo super plemenjaka ali plemenko, ki na leto najde 11,5 kosov divjadi, mrtve po 77 metrih. Kot da drugačne sledi sploh ne obstajajo. En kup stvari je treba popravit glede teh pasem, pa če bodo v SLO samo trije, ki bodo sposobni sled opravit kot je treba, treba sprejeti žrtve! Slepimo sami sebe!
    Dost mam, lep dan želim.

  10. #530
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    A ne piše v Pravilniku, da dobi v tem primeru 0 točk in preizkusa ni opravil?
    Ali jaz ne znam brati ali pa je spet nekje vse nekaj po svoje.
    Potem res ni čudno, če je tako stanje...

    V tem, ki ga jaz berem piše samo, da dobi nič točk.
    Ne opravi v primeru, da ne oblaja ali ne pokaže.

Stran 53 od 129 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •