Stran 41 od 129 PrvaPrva ... 313738394041424344455191 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 401 do 410 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #401
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    Čigavo mnenje je zopet to Alojz 1:

    Tvoje, mnenje VK, mnenje komisije za lov.kin. pri LZS ali mogoče koga tretjega.
    Pa res se bo potrebno zamisliti............................?????????????

  2. #402
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Seznam iskalcev bo služil za izhodišče pri dogovarjanju z zavarovalnico o kolektivnem zavarovanju psov. Logično je, kdor ne želi biti vpisan, lahko tudi vnaprej opravlja delo. Poleg tega pa obširen seznam iskalcev omogoča uporabo njihovih uslug tudi lovcem, ki so prepričevali pristojne, da ne vedo koga poklicati v primeru zastrelitve.
    Verjamem v dober namen, vendar je formulacija "...eden izmed pogojev za veljavno iskanje ......", milo rečeno neresna in v nasprotju z veljavnim Pravilnikom.

  3. #403

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    Čigavo mnenje je zopet to Alojz 1:
    Moje in g Gselmana. Ne morem odgovarjati v imenu komisij.
    Jaz pač pripravljam seznam za objavo na spletni strani LZS. Prej so se pritoževali tisti, ki niso na seznamu, sedaj pa je to omogočeno vsem, ki izpolnjujejo pogoje.
    Da bo seznam čim bolj uporaben raje povejte kako naj bo napisan.
    - po abecednem redu iskalcev
    - po abecednem redu kraja (pošte)

    hvala za predloge.
    Last edited by alojz1; 13. April 2011 at 13:41.

  4. #404
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Ok - hvala za info.

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Verjamem v dober namen, vendar je formulacija "...eden izmed pogojev za veljavno iskanje ......", milo rečeno neresna in v nasprotju z veljavnim Pravilnikom.
    Se mi zdi da komisija lahko predpiše (tudi zaostri zahteve pravilnika) pogoje ki jim mora iskalec zadostiti v kolikor želi opravljati iskanja...in na tem (lahko) tudi vztraja - nenazadnje tudi s pravnimi sredstvi.

    Ravno zato so takale obvestila prava mala shrljivka - posebej še če si zamislim par vodilnih iskalcev pri nas in način kako takele stvari sprejemajo...skoraj si upam trditi da je že kdo od teh poslal zadevo tja kjer hrbet izgubi svoje pošteno ime in bo pač iskal naprej brez izjave :icon_:

    Alojz po moje mora biti seznam križno uporaben - abecedno s krajem - s tem da je bolje namesto po poštah iskalce najprej razdeliti po LUO ali ZLD itd in potem znotraj teh po abecedi...

  5. #405
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    Ok - hvala za info.



    Se mi zdi da komisija lahko predpiše (tudi zaostri zahteve pravilnika) pogoje ki jim mora iskalec zadostiti v kolikor želi opravljati iskanja...in na tem (lahko) tudi vztraja - nenazadnje tudi s pravnimi sredstvi.

    Ravno zato so takale obvestila prava mala shrljivka - posebej še če si zamislim par vodilnih iskalcev pri nas in način kako takele stvari sprejemajo...skoraj si upam trditi da je že kdo od teh poslal zadevo tja kjer hrbet izgubi svoje pošteno ime in bo pač iskal naprej brez izjave :icon_:

    Alojz po moje mora biti seznam križno uporaben - abecedno s krajem - s tem da je bolje namesto po poštah iskalce najprej razdeliti po LUO ali ZLD itd in potem znotraj teh po abecedi...
    2) Za iskanje (sledenje) obstreljene velike parkljaste divjadi se lahko uporabi pse vseh lovskih pasemskih skupin, ki so opravili preizkušnjo v delu po umetnem krvnem sledu. Za iskanje obstreljenih medvedov se lahko uporabi izključno le tiste pse, pri katerih so, poleg dela po krvnem sledu, preverjene tudi njihove vedenjske lastnosti na sledu medveda. Če lovske organizacije nimajo psov in vodnikov, usposobljenih za delo po krvnem sledu, morajo za iskanje obstreljene divjadi najeti priznane vodnike krvosledcev v okviru mreže iskalcev obstreljene divjadi. Seznam aktivnih vodnikov, razporejenih po lovsko gojitvenih območjih, se pred pričetkom vsake lovske sezone objavi v glasilu Lovec.

  6. #406
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    348

    Privzeto

    miš 93:
    "Se mi zdi da komisija lahko predpiše ..."

    No kolikor sem razumel odgovor sta to zahtevala: alojz 1 in g.gselman.
    No skoraj nekaj takšnega kod pred leti poslana Pogodba med iskalcem in LD, katero je g.gselman poslal LD-jem

    Pa saj težko razumem oziroma ne razumem več nič...

  7. #407

    Privzeto

    Miš, ne vem kje vidiš srhljivko? Točno tako je kot si napisal. Kdor ne želi biti na seznamu lahko dela naprej kot do sedaj.
    Objave po LUO ali ZLD pa malo zakomplicira zadevo, saj nočemo poleg lovskih imeti še druge meje.(potem bodo sprejemali interne dogovore, da lahko iščejo samo znotraj teh območij)
    Meni se zdi najboljše po kraju bivanja. Vsi poznajo soseda in ga najlažje najde čim bližje.
    Muzikant : zaradi sprememb podatkov med letom, bo seznam na spletni strani LZS. Vse spremembe bodo hitreje vnešene (novi vodniki, sprememba bivališča ali tel. št., prenehanje iskanja itd)
    Klub temu pa je dobro članom pred lovom povedati, da se lahko v primeru zgrešenega strela ali zastrelitve obrnejo na gospodarja in jim on svetuje ali pokliče krvosledca(kdor nima vpogleda) ali pa je seznam najbližjih iskalcev objavljen na javnem mestu v LD

  8. #408

    Privzeto

    Citat solzica je objavil: Pokaži objave
    No kolikor sem razumel odgovor sta to zahtevala: alojz 1 in g.gselman.
    Solzica ne vem kako še lahko pojasnim. Kje imaš vzrok za zgornji citat? Preberi še enkrat.
    In kaj želite imeti. Saj s tem ni nihče omejen pri iskanju.
    Seznam iskalcev, kjer se podatki hitro spreminjajo mislim, da mora obstajati. S tem se vsi strinjamo. Če pa želimo podatke dobiti (samo list z imenom,naslovom, tel.št. in dovoljenjem za objavo) je pa vse narobe. Kdor noče pač ni objavljen, brez posledic.

  9. #409
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Miš, ne vem kje vidiš srhljivko?
    Tam kjer Muzikant: "Objava na tem seznamu je namreč eden od pogojev za veljavno iskanje ......".

    Se pravi da v kolikor izjave ne podam izvajam neveljavno iskanje...izvajanje zakonskih predpisov na neveljaven način je zame v današnjih dneh ko kazni, tožbe... visijo na vsakem vogalu pač srhljivo.

  10. #410
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    P.S. Kakorkoli že - Izjava poslana.

Stran 41 od 129 PrvaPrva ... 313738394041424344455191 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •