Stran 35 od 129 PrvaPrva ... 253132333435363738394585 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 341 do 350 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #341
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Da ne bomo iznašli vžigalic je verjetno edini razlog če je seveda pes pravilno šolan in tudi preizkušen,da pač ni bil njegov dan.Se zgodi tudi ljudem. Praviloma pa bi moral vsak lovski pes ujeti v zadnjo nogo poškodovano divjad. Bila je napaka,da nisi izpustil goniča saj bi dva sigurno ujela in zadavila plen.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #342

    Privzeto

    Kaj pa starost poškodbe srnjaka (če noga visi ni nujno staro dan ali par dni, je lahko že zasušena, držijo pa suhe kite in koža)?

  3. #343
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Se strinjam Veper. Dodajam pa še, če ima pes slab dan, da mu kondicijsko ali kako drugače ne gre, prav. Kolilkor sem razumel, je pes gonil srnjaka, ne vem kako dolgo je trajala gonja, vendar sem prepričan, če pes grabi in davi divjad, za takšna dejanja ne more imeti nikoli slab dan, razen če je tako izmučen, da ga ne more umiriti, potem ga pa vsaj zgrabi in zadrži, ko ima srnjak namen pobegnit. V tem primeru kondicija ni bila problem, če sem prav razbral.? A ja, kdo ti je pa prepovedal spustit tvojega goniča?
    Last edited by jež; 12. August 2010 at 08:56.

  4. #344
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jež jaz nisem iskal tega srnjaka in tudi goniča nimam apmak sem samo komentiral dogodek tako da če bi bil jaz tam in imel goniča bi ga vsekakor izpustil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #345
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Jež jaz nisem iskal tega srnjaka in tudi goniča nimam apmak sem samo komentiral dogodek tako da če bi bil jaz tam in imel goniča bi ga vsekakor izpustil.
    Se opravičujem Veper, ker sem malo troumno napisal. Da, strinjam se s tvojim mnenjem, v zadnjem stavku sem pa v začetku, za "a ja", pozabil napisati Bor. Tako, da se po novem zadnji stavek v mojem postu glasi: A ja Bor, kdo ti je pa prepovedal spustit tvojega goniča?

  6. #346

    Privzeto

    Srnjaka z poškodovano (zlomljeno) zadnjo nogo mora ujeti, ali vsaj zadržati vsak kolikor toliko usposobljen dovolj oster in vztrajen lovski pes. Če se je pes že po nekaj minutah po odskoku srnjaka vrnil, kot pravi Bor, nima slabega dneva, ampak je pes zanič, in neuporaben za iskanje obstreljene divjadi. Vsekakor pa s takim psom nebi smeli več iskati obstreljene divjadi in bi ga morali izločiti iz seznama usposobljenih krvosledcev.

  7. #347
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Kar počasi.

    Citat Bor je objavil: Pokaži objave
    Pes drugače normalno goni ustavlja in podira divjad.
    Glede na zgornjo navedbo je povsem verjetno, da srnjak kljub vidni poškodbi, ki pa bi lahko bila tudi tako stara da srnjak ni dajal daha ranjene divjadi. V kolikor je krvosledec pravilno šolan in voden (predvsem pa to velja za Hanoverance) ne bo nikoli gonil zdrave divjadi.

  8. #348

    Privzeto

    Preden sem se odločil odgovoriti sem se natančno pozanimal pri vodniku tega psa.
    Pa lepo po vrsti:
    - pes ima opravljeno uporabnostno preizkušnjo
    - pes je bil junija star 2 leti
    - pes še ni imel gonje nevidne ranjene divjadi, vse tisto kar je ustavljal je ujel v nejaj deset metrih
    - zdravo divjad požene 2 do 3 minute kar je tudi storil pri tem srnjaku
    - 3 ure star sled ni hotel prijeti, je le nakazal, da je tukaj šla divjad
    - iz tega sklepam, da ni "dojel", da je divjad poškodovana
    - možno je tudi, da je poškodba starejša, kot je nekdo že komentiral
    Zakaj jaz nisem spustil goniča?
    - psa sem dal nazaj v avto, ker hanoveranec ni prenesel drugega psa zraven
    - tako, da ko je srnjak skočil iz koruze jaz nisem imel psa pri sebi, pa tudi mislil sem, da ga bo krvosledec ujel, ko ga je vodnik sprčil
    - ko se je pas vrnil po par minutah, ga je vodnik dal na sledni jermen in sta šla za srnjakom
    - čez pol ure sta se vrnila, bila pa je že tema
    - spuščanje goniča, posebno za srnjakom, po temi pa ni priporočljivo
    - pred mnogimi leti sem imel nekaj takih spuščanj po temi, pa sem iz enega spuščanja sam prišel nazaj ranjen.

    L.P.

  9. #349

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Značilno za barvarje je to, da začnejo praviloma dobro delati po treh letih. Predvidevam, da je pes še mlad in nima dovolj izkušenj.
    .
    To sem napisal med prvimi komentarji, ko še niso bila znana vsa dejstva.
    Pa so nekateri rekli, da bomo izumili vžigalice, drugi pa bi takega perspektivnega psa že odpisali. Upam, da bomo o njem še pisali - pohvalno.

  10. #350
    ZR7 Guest

    Privzeto

    S pomočjo lovskih tovarišev, ki so mi priskrbeli vzorec in varjenje sem "skup spacal" tole čudo. Bomo videli, kako se bo obneslo v praksi.
    Last edited by ZR7; 26. September 2010 at 16:06.

Stran 35 od 129 PrvaPrva ... 253132333435363738394585 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •