Stran 33 od 129 PrvaPrva ... 232930313233343536374383 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 321 do 330 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #321

    Privzeto

    Letos na UP razturajo weimaranci!

    Prejšnji teden v Raki 2-letna psica (z vodnico, ki je takšno preizkušnjo sploh prvič videla od blizu :icon_:) 124 točk in I.n.r., danes spet dva med prvimi tremi. Tokrat na Gorenjskem!

    Skrajni čas, da tudi jagri končno začno opažat to prekrasno pasmo, jo potegnejo s poligonov za agility in razstavnih pist ter ji dajo mesto, ki ji od nekdaj priprada! V loviščih!

    PS: Weimeranec je sicer ptičar, vendar je v svoji osnovi "narejen obratno". Njegova prvotna funkcija je bila lov na veliko divjad in krvosledstvo, šele kasneje (ko ga je zaradi atraktivne zunanjosti opazil vojvoda Karel Avgust in začel pasmo razvijati v današnjo smer) so mu dodali funkcijo lovca na malo divjad.

  2. #322

    Privzeto

    Moja psica Gala, ob najdenem današnjem prašiču. Streljal oče danes zjutraj ob 5,30 na 70 metrov, prašič ni nakazal strela. Streljan s 7x64, nekaj krvi na nastrelu, prašič je naredil slabih 300 metrov, malo poškodovana jetra izhod skozi mehko, po prihodu je bil prašič že mrtev.

  3. #323
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Gala je žleht skor tko kot gazdaKomplimenti.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  4. #324
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Iz zelo zanesljivih virov sem izvedel, da sta se danes med krvosledce z opravljeni UP po krvnem sledu vpisala še dva psa ki sta v lasti forumašev. Čestitke obema in veliko uspešnih iskanj. Upam da se bo našla kakšna fotka z prireditve in vsaj kratek opis dogodka. BTV nista barvarja ampak NLT in KNP.Skratka udarna moč krvosledništva se hitro in predvsem kvalitetno veča.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #325

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ..... BTV nista barvarja ampak NLT in KNP.Skratka udarna moč krvosledništva se hitro in predvsem kvalitetno veča.

    Nkp!

    Res sta bila pridna danes! Oba!

  6. #326

    Privzeto

    bravo sledarji
    zaslužite udeleženci na obeh koncih vrvice
    Nikoli se ne boj narediti nečesa česar ne znaš.
    Zapomni si:*Noetovo barko je zgradil amater, Titanik pa profesionalec!*

  7. #327
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Breza KNP pomeni kar naprej rine.Ja priznam da sem ga kaknil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #328

    Privzeto

    Streljana lanščakinja včeraj zvečer s 30-06, krogla interbond 180 gr, razdalja 50-60 metrov. Po strelu sem si ogledan nastrel in tudi našel kroglo v zemlji. Ker je bil prašič streljan na njivi sem začel iskati kri in v krogu 30 metrov nisem našel nič, pregledal sem vse zide, na katereh bi morala biti kakšna kaplja krvi če sem prašiča zadel. Nakar najdem kroglo v zemlji, ker sem bil dokaj siguren v sebe, da sem zadel, sem začel izkopavati kroglo in glej ga hudiča!!! Krogla je bila 3-4 cm v zemlji. Takoj sem vedel da sem prašiča zadel, kajti krogla je šla v zemljo, zaletela se ni v nobeno oviro (kamen), če ne bi šla skozi prašiča bi šla bistveno globje v zemljo. Kaj sem hotel s tem povedati? Ne pomaga če najdemo kroglo na nastrelu v okolici ni krvi, to še ne pomeni, da divjad ni zadeta.

    Zjutraj ob 5-h se odpravim z bavarko na nastrel, ga pregledam še enkrat sam, kajti v temi se marsikaj spregleda. Ne najdem nobenih znakov, psico pripeljem na nastrel in psica povleče, ne pokaže mi nobene kaplje krvi (drugače se ustavi in ovohava,vsaj na začetku sledi) dobrih 200 metrov, nakar prvi znaki krvi, vesel sem bil, da je moja teorija bila pravilna. In začne se sledenje...., po cca.500 metrih dvignem prašiča iz ležišča, psico spustim iz jermena iz začne se gonja, katera prečka glavno cesto v najprometnejšem juranjem času. Psica ustavi prašiča in ga ne pusti dalje, približam se mu ampak zaradi zelo gostega terena, se mu težko prebijem zraven. Ustrelim in začne se gonja dalje....,prašič naredi močen obroč in se ustavi, nekajkrat se prebližam prašiču ampak ne dovolj blizu da strelam, prašič pa se umakne. Nakar nastane tišina. Prepričan, da je psica prašiča našla in me bo prišla iskat kot vedno. Res je, pride me iskat vidim, da je bila pri njemu, 100m ji sledim ampak jo izgubim za sekundo, nakar se vrne in me še vedno vodi in naravnost ranjenemu prašiču, kateri ni mogel več po nekaj kilometrski gonji-sledenju. Pomerim in ustrelim, prašič pade, psica pa izčrpana skoči na prašiča. Lančakinja slabih 50 kg težka. Zadeta ozadaj, poškodbe želodca,vranice in del jeter.

    lp

  9. #329

    Privzeto

    Bravo, čestitam :icon_:!

  10. #330
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Sen ti povedal da imaš materijal ki ga je za vikat
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

Stran 33 od 129 PrvaPrva ... 232930313233343536374383 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •