Stran 3 od 129 PrvaPrva 12345671353103 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 21 do 30 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #21

    Privzeto

    Citat davidson je objavil: Pokaži objave
    To vsekakor
    V tem primiru imajo vsi čisto vest glede tega.
    Čista vest je stvar posameznika...ne kolektiva. Kolektivan odgovornost, kolektivna čista vest, kolektivno...kaj še??

    Ne ni vseeno-Plača naj tisti katerega last je izsledena divjad.
    Koliko je pri vas lovcev, ki ''falijo'' recimo 3krat na lovsko sezono, in koliko takih, ki zgrešijo samo enkrat-to pa je vprašanje morale. Verjemi mi, da je ''zmknjena'' puška eden od najmanj verjetnih vzrokov
    Točno o tem govorim, ko pravim, da pri nas prvi slab strel krjie družina! ("slabo nastreljena puška" je bila samo kot primerček
    Last edited by Breza; 10. March 2008 at 17:32.

  2. #22

    Privzeto

    Al ne zastopiš ali pa nočeš
    Vsi posamezniki majo čisto vest-tistim katerim je vodnik izvedel iskanje ali kontrolo nastrela (ne pa kolektiv)-o zajcovem primiru govorim
    Ja super res pri vas vsi falijo samo enkrat, zato ker se potem naučijo streljat-ma dej no dej. Prjavjo ne ker je za plačat. Morala-koliko več prijav bi blo, če bi stroške iskanja krila LD, tudi če bi ista oseba falila recimo 2x,3x,4x (potne stroške in dnevnice; ostale nagrade so stvar strelca). To se dogaja veliko lovcem-pa so dobri strelci. Nekateri na leto ustrelijo 30 osebkov divjadi in stroški 2,3,4 iskanj so res veliko finančno breme za LD-kar računaj malo. Če streljaš včasih tudi fališ-od tistega ki ne strelja ima LD bore malo. Ta vaš pravilnik bi bil smiseln samo pri tistih kateri falijo več kot 30% vse divjadi katero streljajo.
    Sicer si pa verjetno prebrala/l srakin zadnji post, je vse napisano.
    Pa ne repliciraj ker si mi ne da več

  3. #23

    Privzeto


  4. #24

    Privzeto

    Če se pogovarjamo o netrofejni divjadi, kaj ima lovec od tega kot stroške, da sploh gre na lov in upleni npr. srno, mladiča, košuto...Kaj ima pa po ekonomskem vidiku LD od tega, ko se komad izsledi in najde?Prav je, da stroške krije LD, neverjamem, da obstaja kakšen lovec, ki bi to namerno naredil, da zamučka komad.Čeprav v naši LD krijemo vse sami.

  5. #25
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Jaz bi pa le na kratko omenil poznavanje pokrivanja stroškovnika dela po iskanju zastreljenega in kontrolnih pregledov neresnih strelov. Vsekakor se v praksi po naših sredinah uveljavljajo različni prisotopi. Dejstvo pa je, da je upravljalec lovišča tisti , ki je po zakonu dolžan organizirati iskanje zastreljene divjadi in opraviti kontrolne preglede, sicer stori prekršek. Z omenjeno obvezo pa je upravljalec lovišča tudi zavezan poravnati vso škodo in stroške, ki nastanejo v tej povezavi. Definitivno bi rekel, če bi bil pa važen, defakto in dejure je pravi naslov upravljalec lovišča. Pika.

  6. #26
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Joj joj Capek polomil si ga da je kaj!!! Še enkrat se usedi daj roke pred sabo na mizo,trikrat globoko vdihni in izdihni in potem se vprašaj kaj imaš od tega ,da greš zjutraj na jago,se srečaš z prijateljico naravo,se naužiješ svežega znnja in dogodkov in ne nazadnje v družinsko hladilnico prineseš lovsko pravično uplenjen kos mulaste divjadi. Capek saj vem da si tisto (kaj ima lovec od tega ) napisal v drugačnem kontekstu pa vendar.
    Ravne rore Capek in veliko lepih dogodkov na lovu ti želim,pa čeprav ne boš vedno kaj uplenil.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #27

    Privzeto

    Veper nisi me prav zastopil, ne gre se za lov, gre se za plačilo vodnikov krvosledcev, na to sem mislil.V naši LD, čeprav še nikoli nisem nikomur računal čisto nič, če sem šel s psom iskat zastreljeno divjad in tudi sosednjim lovcem ne, nam vodnikom krvosledcev, ki smo se odpovedali plačilu vseh stroškov, ki naj bi jih vodnik krvosledca imal od LD in tistega lovca, ki zgreši in bi nam zato v LD priznali kakšno uro, smo dobili odgovor od vodilnih v naši LD, naj imamo svoje pse zaprte doma in da bodo klicali vodnike iz drugih LD, stvar vsega tega pa je od lovca, ki zaje... komad.To se mi ne zdi fer, na to sem mislil, pa mislim, da so po drugih LD pomoje tudi takšni problemi.Korist od vsakega najdenega komada pa ima LD, popravi me, če se motim!

  8. #28

    Privzeto

    Fantje ne biti smešni.
    Če bo iskanje ali kontrolno iskanje moral plačati lovec,
    ne bo zastrelov.

    Boris

  9. #29

    Privzeto

    Še enkrat si preberite kar je napisal kolega Kos in to drži ter se o tem ne da razpravljati. In potem si še preberite določila Etičnega kodeksa slovenskega lovca, ki ste ga tudi vsi podpisali in nanj zaprisegli. Sedaj pa prebiramo tole. Neverjetno!

  10. #30

    Privzeto

    Prav je, da razpravljamo,samo jaz sem postavil konkretno vprašanje.Glede iskanja vemo kako je ,tisti ki ima malo srca bo iskal, če tudi mora plačati,tisti ki gledajo skozi denar ne bojo,sicer jaga je itak jako donosna,gledano prek denar,tko da tisti ki gledajo prek denarja nimajo kej iskat v lovski družbi.Še vedno pa ni citiran pravilnik,oziroma veljavni sklep o povrnitvi stroškov za iskanje ,ki je v veljavi,ne gre pa sedaj kdo bo plačal,ampak da se dokaže ali je LD dolžna ali ne,ne raspravljati kdo bi in kdo ne.
    lp

Stran 3 od 129 PrvaPrva 12345671353103 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •