Stran 27 od 129 PrvaPrva ... 172324252627282930313777127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 261 do 270 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #261

    Privzeto

    Sicer ni vezano direktno na krvosledništvo, zato prosim administratorja naj post premakne, če je preveč neumesen.

    Veper, ravno ob takih priložnostih se mi vedno poraja eno in isto vprašanje. Zakaj mora trup divjadi, pogrizene od velikih zveri odpeljati higienik? Mislim, da bi lahko trup take divjadi enostavno prepustili zverem v nadaljnjo konzumacijo. Hitro pregledaš, da ni kaka bolezen ipd. če je OK, vzameš čeljust v evidenco in zaželiš dober tek. Saj nenazadnje zveri so zato,da to pospravijo, ne pa higieniki, da vse to skurijo.

    No to me vedno bega.

  2. #262
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Jereb se popolnoma strinjam vendar zakon mrhovišča prepoveduje in tudi priložnostna mrhovišča kot bi tak kadaver postal niso dovoljena.

    Detel pri vas lahko delate po vaše z vašimi psi in vašimi korajžnimi fanti. Pri nas pa je praksa taka,da če si siguren da boš divjad pobral po nekaj deset metrih to tudi storiš ,če pa ne pa počakaš do jutra. Ni ga namreč takega trofejnega merjasca ki bi bil več vreden kot moj pes in tudi sebe imam precej rad. Verjetno mi boš pritrdil ko te bo lanščak po takem nočnem neumnem iskanju podrl na tla in če boš imel srečo kot sem jo imel jaz boš odnesel celo kožo in tudi pes se bo uspel umakniti.Ni pa nujno ,da boš iz takega komflikta prišel kot zmagovalec in tudi ni nujno da bosta oba s psom preživela. In s tem zadnjim stavkom se sploh ne šalim ampak mislim prekleto resno.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  3. #263

    Privzeto

    Bravo veper lepo si povedal, nevem mogoče sva pa midva ene reve, ker si ne upava ponoči za obstreljenim prašičem, povrhu vsega se pa še za psa bojiva. Bolje da gre divjad v konfiskat kot pa, da pride pote služba bivšega predsednika LZS. Je pa res, da je najboljša šola tista, ki jo probaš na lastnih plečah ane detel.

  4. #264
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, strah je huda reč. Bolj varno je doma držati šefico za kiklo. Niti zmajar ali alpinist nikoli ne ve, če se bo še vrnil domov živ. Vsak hobi ali šport nosi večja ali manjša tveganja, kar ima seveda tudi svoj čar. Tudi pri padcu s pol metra višine se lahko razbiješ kot stara kanta. Bom kar nehal, ker ima vsakdo na vse to svoj pogled in mnenje in tako je tudi prav .
    Last edited by detel; 23. July 2009 at 01:17.

  5. #265
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... Vsak hobi ali šport nosi večja ali manjša tveganja, kar ima seveda tudi svoj čar. . .
    ce bi slo le za car in tveganje, bi jagali s pipci in iz vej skakali na merjasce. a gre za odgovornost in zeljo uspesno dokoncati prevzeto nalogo. to pa je mozno le z odgovornim pristopom, ki vkljucuje presojo vseh tveganj in okoliscin.

  6. #266
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ne gre le za čar. Ne smatram za odgovornost metanje divjačine v konfiskat. Naj divjad raje živi. Koliko prašičev pa pade na mestu..... malo .

  7. #267
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detel zelo narobe si postavil vprašanje koliko prašičev pa pade na mestuVprašanje je koliko prašičev in tudi druge zastreljene divjadi je izgubljeno zaradi dokazovanja hrabre neumnosti in s tem ponoči dvigovanja ranjene divjadi ki jo nikoli več ne najdeš ,pri tem narediš nemir v gozdu in ogroziš psa in sebe da o neizkušenih nočnih pomagačih niti ne govorim.Detel hrabrost se meri na drugačne načine nikakor pa ne z tipkanjem na forumu.Hrabro bi bilo z tvoje strani priznati ,da si pač napisal post z preveč žara in te je sedaj sram priznati napako.To bi bila hrabrost .
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  8. #268
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    nesmatram za odgovornost metanje divjačine v konfiskat. ... .
    kaj pa metanje nasih psov v konfiskat?!

  9. #269
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Sem že nehal pa moram spet nadaljevat. Ne gre za hrabrost, poleti rešujemo meso, ki ga imamo radi na krožniku, družina pa dobi nekaj cvenka. Če pustimo do jutra gre tako ali tako za KOTO. Tako je poleti, jeseni je že druga pjesma....... .

  10. #270
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    ... poleti rešujemo meso, ki ga imamo radi na krožniku, družina pa dobi nekaj cvenka. ..... .
    meso in denar za ld resujemo s korektnim odnosom do krvosledcev in do njihovega dela in stroskov in ne z izpostavljanjem psov in vodnikov prasicem in medvedom.

Stran 27 od 129 PrvaPrva ... 172324252627282930313777127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •