Stran 22 od 129 PrvaPrva ... 121819202122232425263272122 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 211 do 220 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #211
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hunter fovšija v kinologiji je še večja kot kjer koli drugje.Zanima pa me predvsem kaj bi moral Alojz1 prijaviti inšpektorju,saj jaz nisem našel nepravilnosti ampak samo statistiko iskanj določenim osebam. No ne bom se vmešaval v to debato ker je moje videnje drugačno in tudi izkušnje so drugačne kot pa jih vidi in nima kot je sam napisal mprimož. Kakor koli že tudi umazano perilo lahko perete vendar samo toliko časa dokler ni direktno žaljivo kar pa zgornji posti že skoraj so ali bolje rečeno se sprehajamo po ostrini nožiča ki meji že na tisto kar ni zaželjeno. Trdim pa da kdor ima preizkušenega psa in najde vse kar sprejme za iskat ima hudičevo srečo ali pa je podpisal pakt z hudičem največkrat pa je hakeljc v tem,da sprejme samo tista iskanja za katera ve ,da bo divjad ležala nekaj metrov od nastrela.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #212

    Privzeto

    Moje mnenje o tem pa je tako, da vsak vodnik, ki sodeluje pri iskanju naredi napako, se iz nje kaj nauči, in jo naslednjič ne ponovi. Tisti vodnik ki pa je vodnik doma iz sedežne, pa ne morem narediti napake.
    Več iskanj daš skozi, več stvari se naučiš, bolje spoznaš psa, sebe...
    Tudi sam sem vodnik psa krvosledca, na leto ne opravim 50 iskanj, ampak vem pa da se vsakič maksimalno potrudim in pes tudi tako. Ne bom rekel, da vsak zastreljen komad najdem, ampak večino pa.
    Prepričan pa sem da velikokrat tisto divjad ki je zastreljena v noge, težko najdemo ali pa jo ne. Največ pa je strelov v mehko s katerimi pa imam "boljše" izkušnje.

  3. #213

    Privzeto

    Bravo Black, čisto prav imaš. Pri nas je to že ustaljena praksa, ponavadi bolj kot ne eni in isti v situaciji, ko streljajo na divjad, ki žal ne obleži v ognju pokličejo vodnika ("strokovnjaka" te stroke), da napravi pregled nastrela in mnogokrat kljub obilnim znakom zadetka, po neuspešnem iskanju skupno ugotovijo, da je bila divjad slabo zadeta (le oplazni strel, bla, bla...). Potem pa pravijo, jaz imam čisto vest saj sem poklical L...., ki je preiskal s psom pa ni nič našel - GROZA.

    Tudi ta primer sem poiskal v dnevniku. Streljal je 11.07.08 lovec JF prašiča ki je padel-in odšel. Kljub pozni uri ( 23.30) in zagotovilu, da je prašič mrtev v njivi pšenice sem se odpravil iskat. Njiva je bila vsa razsvetljena v njej pa trije lovci z baterijami. V njivi kjer je padel so našli par kapelj krvi.S psom na jermenu sem razvozlal sled in šel po njej do meje sosednje družine (1500m) od koder je prišel.Med potjo nobene dodatne kaplje krvi. Ocenil sem. da je prašič zadet nad hrbtenico. Takšen strel ga trenutno ohromi, hujših poškodb pa običajno ni.
    Po dveh tednih pa so začeli omenjati,da se je ta prašič našel v drugem delu lovišča mrtev. Največ je o tem vedel ravno MPrimož. Vendar prašiča ni nihče videl (niti gospodar, niti predsednik, niti kmet,ki naj bi ga našel, ni tudi zaveden v evidenci izgub).

  4. #214

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Detel imaš popolnoma prav, vendar moraš to gensko zasnovo psu vzbuditi in jo izkoristiti sebi v prid. So pa taki oblajači, ki z lajanjem kličejo vodnika zelo redki.
    Večina oblajačev oblaja mrtvo divjad zato ker so premalo ostri in se zaradi tega plenu ne upajo približati, pa zato na na najdeno divjad od daleč lajajo.
    Popolnoma se strinjam!Do sedaj sem imel 7 rutiniranih psov po krvnem sledu in vsi so bili pokazači, čeprav so imeli mehko grlo, kot pravimo v kinologiji.Poznam pa primer ko je bilo psa strah je lajal lahko cel dan.

  5. #215
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Res žalostno, da mora vodnik krvosledca svoje napake zasenčevati z lažmi, ki si jih sebi v prid zapisuje v dnevnik.

    Drugače pa Alojz1, da ne boš rekel kako opisujem samo slabo plat tvojega krvosledništva, naj povem, da si v času, ko si imel zlatega prinašalca res bil uspešen in si užival zaupanje mnogih lovcev, vendar so žal ti časi minili, pes je odšel v večna lovišča, uspešnost iskanj je občutno padla, potrebno se bo s tem sprijazniti, saj vemo, da nobena stvar ne traja večno.

    Tudi v športu so prisotna velika nihanja v formi in jaz se tega zavedam. :icon_:

  6. #216
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Pomota: ni bil zlati prinašalec ampak zlati prepeličar.

  7. #217

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Res žalostno, da mora vodnik krvosledca svoje napake zasenčevati z lažmi, ki si jih sebi v prid zapisuje v dnevnik.

    :icon_:
    Zaradi dejstva, da pomeni za nekatere objava v lovcu njihovega imena kot iskalca velika čast, dobivamo precej nesposobnih iskalcev.

  8. #218

    Privzeto

    [QUOTE=Black;38561]Problem nastane, da se iskalci vodniki ne zavedajo, kakšno odgovornost prevzamejo, kadar prevzamejo sled.Vsak posameznik bi se moral zavedati svojih in pasjih sposobnosti.Sam igram harmoniko pa nikdar ne bom toliko znal, da bom špilal na ohceti, enako je pri iskanju, vendar, če ne bom špilal ne bo hudega, da se pa divjad muči v mukah in poginja od žrtja črvov, se je pa treba globoko zamisliti in vprašati, zakaj!Ne potrebujemo bataljon vodnikov in psov, potrebujemo peščico najboljših in jih seveda temu primerno stimulirati.

    Black. Skoraj v celoti se strinjam s tabo, razen v tem, da obstreljena divjad poginja v mukah po krivdi vodnika krvosledca, saj zastrelitve ni povzročil slab vodnik psa, ampak nemaren in površen strelec. Prepričan sem tudi, da se večina vodnikov, (razen nekaterih izjem) maksimalno potrudi, da divjad najde že zaradi svojega ugleda. Zanimivo je tudi to, da skoraj vsa gnojnica polita po vodnikih krvosledcev,prihaja iz ust lovcev, kateri zaradi svojih strelskih nesposobnosti največkrat potrebujejo pomoč krvosledca. Ko omenjeni ostrostrelci pokličejo na pomoč krvosledca, pa od njega pričakujejo, da bo pes v trenutku popravil njihovo šlamparijo, ki so jo povzročili s svojim slabim strelom. Če pa se to ne zgodi, pa je za njihove napake dežurni krivec vodnik krvosledca in njegov pes.
    Tudi moje mnenje je, da forum ni namenjen medsebojnemu obračunavanju in žaljenju vodnikov krvosledcev, zato bi bilo dobro, da s tem prekinemo in se na forumu posvetimo bolj strokovnim debatam o krvosledništvu.

  9. #219
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mprimoz je objavil: Pokaži objave
    Pomota: ni bil zlati prinašalec ampak zlati prepeličar.
    Zlati že, ker je bil priden, drugače pa to ni pasma .

  10. #220
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat andrej50 je objavil: Pokaži objave
    Detel imaš popolnoma prav, vendar moraš to gensko zasnovo psu vzbuditi in jo izkoristiti sebi v prid. So pa taki oblajači, ki z lajanjem kličejo vodnika zelo redki.
    Večina oblajačev oblaja mrtvo divjad zato ker so premalo ostri in se zaradi tega plenu ne upajo približati, pa zato na na najdeno divjad od daleč lajajo.
    Na še živo divjad lajajo vsi, več ali manj, na mrtvo zelo redki. So pa zreli, izkušeni psi pokazači, saj dobro vejo, da hoče gazda divjad pobrati .

Stran 22 od 129 PrvaPrva ... 121819202122232425263272122 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •