Stran 21 od 129 PrvaPrva ... 111718192021222324253171121 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 201 do 210 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #201

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Imam eno vprasanje: Kaj polozite na konec krvne sledi? Parkelj s katerim postavljate sled + kaj? Kožo mrtve divjadi? Kako je "plen" na koncu pripravljen?

    Hvala
    Po mojih dolgoletnih izkušnjah mladega psa najhitreje izšolaš, da mu na koncu sledi položiš polno posodo njegove najljubše hrane.Če pa hočeš oblajača, posodo obesi tako visoko, da jo pes ne bo dosegel pa jo bo nagonsko oblajal. Čeprav to zgleda malo neverjetno, poskusi, pa boš videl kako hitro prideš do željenih rezultatov.

  2. #202
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Andrej meni se zdi, da mora biti oblajač rojen (imeti v genih). S takim rabiš le malo vaje in uspeš.
    Last edited by detel; 24. June 2009 at 19:02.

  3. #203
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Treba pa je upoštevati tudi, da večina lovcev, ki streljajo na žival misli, da če je že ni na nastrelu, da pa bo za prvim grmom, in če ne za prvim, pa za drugim itd. Pa pokličejo še kakšnega kolega, da družno pretacajo vse povprek in kri raznesejo daleč naokoli, ali žival celo prepodijo. Potem enkrat se pa spomnijo, da bi poklicali koga s psom, in ker so brali prispevke v Lovcu, kjer so opisi kako so iz nemogoče situacije divjad našli, pričakujejo, da bo tudi tistikrat tako, čeprav so se potrudili, da bi krvosledcu maksimalno otežili delo. Seveda, to iskalcu modro zamolčijo. In v takšnih primerih je velokokrat tudi smrtno zadeta žival izgubljena, ker porabi zadnje atome moči, da bi zmedla zasledovalce, čeprav bi sicer nekje v bližini v miru poginila. In potem je seveda kriv iskalec...

    Sicer ne poznam primerov, ki jih omenja Mprimož. Je pa možno, da se je pred iskanji dogajalo prav to, kar sem navedel v prejšnjem odstavku. Če ni tako, pa naj naslednjič pokličejo kakšnega drugega, saj nas je v Zasavju veliko.

  4. #204

    Privzeto

    Problem nastane, da se iskalci vodniki ne zavedajo, kakšno odgovornost prevzamejo, kadar prevzamejo sled.Vsak posameznik bi se moral zavedati svojih in pasjih sposobnosti.Sam igram harmoniko pa nikdar ne bom toliko znal, da bom špilal na ohceti, enako je pri iskanju, vendar, če ne bom špilal ne bo hudega, da se pa divjad muči v mukah in poginja od žrtja črvov, se je pa treba globoko zamisliti in vprašati, zakaj!Ne potrebujemo bataljon vodnikov in psov, potrebujemo peščico najboljših in jih seveda temu primerno stimulirati.Take vodnike, oziroma jih raje imenujmo BLEFERJI, jih je potrebno takoj izločiti in prepovedati vsakršno iskanje.Pa smo tam, večina strelcev brez etike,srca je zadovoljna, da taki bleferji pregledajo nastrel in strokovno ugotovijo, da je zgrešeno,premalo zadeto in vsi srečni so zadovoljili zakon.To je pregled nastrela s preizkušenim psom.Zato sem zjutraj napisal kaj bi bilo potrebno uvesti, da do tega kar se dogaja na terenu, ne bi več prihajalo.

  5. #205
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Bravo Black, čisto prav imaš. Pri nas je to že ustaljena praksa, ponavadi bolj kot ne eni in isti v situaciji, ko streljajo na divjad, ki žal ne obleži v ognju pokličejo vodnika ("strokovnjaka" te stroke), da napravi pregled nastrela in mnogokrat kljub obilnim znakom zadetka, po neuspešnem iskanju skupno ugotovijo, da je bila divjad slabo zadeta (le oplazni strel, bla, bla...). Potem pa pravijo, jaz imam čisto vest saj sem poklical L...., ki je preiskal s psom pa ni nič našel - GROZA.

    Aha Jagermaister, brez skrbi, večina naših članov je "spregledala" in smo poiskali drugega vodnika tebi zelo poznanega in čeprav ima goniča, v kar se nekateri ostali vodniki krvosledcev spotikajo, smo bili z njim do sedaj zelo zadovoljni.

  6. #206

    Privzeto Pozdravljen MPrimož

    Danes sem bil deležen tolikšne tvoje pozornosti ,da moram nekatere stvari pojasniti.Po branju tvojih obtožb sem pregledal 300 iskanj, ki jih imam vpisane v dnevnikih in ugotovil, da sem tebi iskal srnjaka, ki je ležal na mestu, kjer je stal tvoj avto. Drugo je bil pregled nastrela muflona. Nisem našel krvi vendar me je pes vodil 2km v sosednjo družino kjer sem prišel do tropa. Nisem opazil ranjenega zato sem iskanje zaključil.
    Tvojemu očetu sem iskal srno (našel) in lani mladiča. Tu pa je verjetno jedro spora. Namesto mladiča sem po 100m našel mlečno srno, ob njivi pa sta čakala dva mladiča. Tvojemu očetu sem rekel da to ni lovsko in naj pokonča še mladiča (enega je že imel v avtu).Verjetno je to vzrok za tvoj gnev, drugega ne najdem.
    Očitaš mi, da prekmalu spustim psa. Največktat išče en pes prosto. S psom na jermenu ne prideš do prašiča ali jelena s strelom npr v nogo. Tudi tako sem v tvoji LD ustrelil telico, ki jo je pes po gonji držal na mestu.Poleg tega sem našel še trofejnega jelena in kar nekaj telet in košut.
    Praviš, da v tvoji LD velikokrat najdete razpadlo zastreljeno divjad. To vem tudi jaz. Vendar tistih treh srnjakov v enem letu v bližini tvojega doma nisem jaz iskal.
    Spomnim se iskanja mladiča streljanega zvečer. Po večkratnih poizkusih je pes prišel iz goščave na različnih krajih. Pa me strelec potolaži, da sta zvečer 2 uri iskala vidva z očetom(brez psa) ker najdeta bolje kot pes. Mladiča je moj pes našel, zadet visoko v prednjo nogo.
    Tudi iskanja košute pred letom se spomnim. Nisem vpisal v dnevnik ker sem jo našel še v avtu. Ko sem pripeljal na kraj iskanja je ležala sredi pokošenega travnika (že neuporabna).
    Takih primerov je v mojih dnevnikih veliko, z imeni datumi in ostalimi podatki.
    Vendar pa pri delu pride kdaj tudi do napake. Po vsakem neuspešnem iskanju prosim prisotne, da me obvestijo, če dobijo kakšne podatke o iskani divjadi.
    Tako je bilo v primeru gamsa, ki ga je streljal MK v tvoji LD. Ko sta ga psa gonila so vsi prisotni trdili, da gams leži v bližini. Odšli so po vaju z očetom, da ga bosta poiskala.Gams, ki sta ga psa gonila in ne ujela je poginil po točno 40 dneh v sosednji LD ( strel grodnica,prsna votlina cela).
    MPrimož. Ne bi nadaljeval z pranjem umazanega perila na forumu. Forum naj bo namenjen izmenjavi izkušenj in nasvetom. Če želim gnojnice odprem politiko na 24ur.com. Lahko pa izmenjava kakšno mnenje v bolj prijateljskem tonu, lahko tudi na lovu.Vem. da si prvič lastnik mladega psa. Če boš več z njim in manj za ekranom ne boš več napisal , da si ga drago plačal in je pri 6 mesecih zanič. To ti je tudi JK povedal.
    Na koncu pa se spomnim besed Jureta Pagona, ki mi je rekel:"če boš našel srnjaka po 50m te bodo vsi trepljali po rami in hvalili, če pa ga po 5km ne boš bodo pa popljuvali tebe in psa".

  7. #207
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Thumbs down Polena pod noge

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Ne bi nadaljeval z pranjem umazanega perila na forumu. Forum naj bo namenjen izmenjavi izkušenj in nasvetom. Če želim gnojnice odprem politiko na 24ur.com. Lahko pa izmenjava kakšno mnenje v bolj prijateljskem tonu, lahko tudi na lovu.Vem. da si prvič lastnik mladega psa. Če boš več z njim in manj za ekranom ne boš več napisal , da si ga drago plačal in je pri 6 mesecih zanič.
    alojz1 glede da imaš toliko zapiskov,toliko zapažanj,ki kažejo na nepravilnosti,me zanima kako,da o vsem tem nisi obvesti lovskega čuvaja ali lovskega inšpektorja???V kolikor je vse napisano resnično,si kriv,da si kot kinolog vse to dopuščal...!!!

    Sam nisem kinolog,zadeva me zanima,a hkrati mineva ko opažam,da je tudi v kinologiji prisotna fovšija in nevoščljivost!
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  8. #208

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Andrej meni se zdi, da mora biti oblajač rojen (imeti v genih). S takim rabiš le malo vaje in uspeš.

    Detel imaš popolnoma prav, vendar moraš to gensko zasnovo psu vzbuditi in jo izkoristiti sebi v prid. So pa taki oblajači, ki z lajanjem kličejo vodnika zelo redki.
    Večina oblajačev oblaja mrtvo divjad zato ker so premalo ostri in se zaradi tega plenu ne upajo približati, pa zato na na najdeno divjad od daleč lajajo.

  9. #209
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Gorenjska
    Prispevki
    1,840

    Privzeto

    Dve leti bo kar je na lep poleten večer prijatel streljal srninega mladiča ( 7x57r in brineke tig krogla) poklical me je ker je vedel,da sem v bližini,češ da potrebuje pomoč,mladiča ni našel.Res sem prišel na pomoč.Na nastrelu je bilo nekaj kapelj krvi,ob robu goza kjer naj bi mladič obležal pa je bilo neverjetno veliko krvi (Slik na žalos nimam več),malo sva še pogledala v okolici,in takoj sem mu naročil,da naj pokliče vodnika psa krvosledca.Ni mi bilo jasno,toliko krvi kot bi klal prašiča komada pa nikjer.Vodnik in prijatelj sta se dobila naslednje jutro in pes je delal kot zmešan,vedno do makadamske ceste potem pa nikamor.Po gozdu je bilo toliko krvi da si jo z lahkoto opazil,na tleh,na podrastjumna vejah in deblih.Pes ni našel,meni pa ni dalo miru,poklical sem prijatelja in prišel je z svojim usposobljenim psom.Spet ista pesem do makadamske ceste je pes vlekel kot zmešan,pri cesti nikamor,sled se je tu tudi izgubila.Prišli smo do ugotovitve,da je mladiča nekdo ob cesti videl in spravil v avto.To je bila edina razlaga.

    1 november,lovil sem v bližini,ker je imela srnjad prehod s polja v gozd.Opazim čudnega mladiča,strogo sprednji del prsi je bil dobesedno odbit,hraste vidne s prostim očesom,vlekle so se na sprednje noge,srnjak pa je za hranjenje potreboval počepniti.Takoj sem vedel,da ta mladič pripada iskanemu mladiču,nisem pa verjel kako je preživel do jeseni,glede na vročino,muhe in poškodbo.Mladiča sem takrat videl zadnjič,upleniti ga nisem moral ker se je pasel v neposrednji bližini hiš.

    Marsi kaj neverjetnega sem videl,samo tole mi bo pa ostalo v spominu do konca dni.Kolega tetrixs dodaj slike če jih še imaš....
    Bolj ko se ukvarjaš z oslom,bolj si mu podoben!

  10. #210
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Pri Lovcu v Ljubljani sem videl usnjen sledni jermen. V preseku je bil okrogel in ne ploščat, kar mi je bilo všeč, izdelan pa iz enega kosa. Dolg je bil 15 m. Meni bi povsem zadostoval 10 meterski (prodajalec je rekel, da ga lahko odrežem). Saj bi ga vzel, pa mi je bila cena nekako "to much"- 69€.

    Ve kdo za kakšno cenejšo varianto (lahko mi piše na ZS), ali je to to?

Stran 21 od 129 PrvaPrva ... 111718192021222324253171121 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •