Stran 17 od 129 PrvaPrva ... 71314151617181920212767117 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 161 do 170 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #161
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Res je, se podpišem. Z užitkom sem prebiral. Tu se vidi kaj je delo krvosledca.

  2. #162
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    stajerska
    Prispevki
    100

    Privzeto knjiga

    kje bi se pa dala dobiti ta knjiga?predvidevam da v prodaji ne,torej pri kaksnemu lovcu(dolgoletnemu jagru),....?hvala

    Lp
    Sanja svinja o lovski puški v koruzi

  3. #163
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Citat toncybrak je objavil: Pokaži objave
    kje bi se pa dala dobiti ta knjiga?predvidevam da v prodaji ne,torej pri kaksnemu lovcu(dolgoletnemu jagru),....?hvala

    Lp
    Tukajle lahko prebereš.

    Citat Stečina je objavil: Pokaži objave
    Za mene je najbolj uporabno gradivo, ki izhaja iz prakse je nadaljevanka iz leta 1982 z naslovom Po krvnem sledu..., ki jo je v letu 1982 za revijo LOVEC pisal velemojstermojster krvosledništva, pokojni Janez Pernat. Kdor bi rad dobil koristne napotke v vezi praktičnega dela, naj si prebere to nadaljevanko, ki bi bila v obliki izdanega dela kar kjiga z približno 40-imi stranmi. Toplo priporočam vsem.
    Sem pa parkrat bil zraven ko je Pernat iskal zastreljeno divjad pri nas, pa lahko samo tole rečem - vsaka čast za požrtvovalnost in znanje, ki ga je imel.
    Last edited by mišica; 9. May 2009 at 23:18.

  4. #164
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

    Privzeto

    Enkrat sem pomagal pri iskanju in sem mu vesil listke po vejah (takrat sem bil star 6 ali 7 let). Bel papir za sled, rdeč tam kjer smo našli kri.
    Prišel je iskat po skupnem lovu (naslednji dan), ko je bila zastreljena junica. Padla pa sta tudi dva prašiča in eden naj bi bil zgrešen, kar je po pregledu nastrela potrdil tudi takratni gospodar.
    Po cca. 200 metrov sledi sem na enem kamnu opazil kri, ki pa mi je bila čudna za jelenjad in sem Janeza komaj ustavil, da je še on pogledal. Malo me je postrani pogledal in rekel: "No pa bomo še enega pujsa pobrali". Dobili smo ga že čez 50 metrov. Dobil je strel v mehko, tako da na nastrelu ni bilo ničesar (kasneje smo šli pregledat še nastrel, če res ni bilo nič videti), prva in edina kapljica, ki sem jo našel pa je bila od nastrela 100 metrov.
    Janez se je s psoma vrnil na nastrel junice in jo je kasneje tudi našel.

    Bil pa sem zraven tudi ko je iskal jelena in smo šli po sledi mimo, ko so ravno na prikolico nakladali drugega uplenjenega jelena, pa ga psa skoraj za mar nista imela. Pravega jelena smo pa tudi uspešno izsledili.

  5. #165

    Privzeto

    Sem si ponovno poiskal pisanje Janeza Pernata, da ga ponovno preberem, in vidim, da sem se z.....l, ni bilo v letu 82 ampak 83 v številkah od 2 do 12.

  6. #166
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Zanimivo bi bilo prebrat, a mlajši težko pridemo do starejših letnikov Lovca.

  7. #167
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat springer je objavil: Pokaži objave
    Zanimivo bi bilo prebrat, a mlajši težko pridemo do starejših letnikov Lovca.
    Spet običajnemu lovcu skrita in nedostopna zakladnica.

  8. #168
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ni blema kolegi jaz imam te lovce in ko bo čas bom stvar poskusil objaviti na forumu.Samo spomniti me bo potrebno nekajkrat.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #169
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ... Samo spomniti me bo potrebno nekajkrat.
    Evo, prvič, da ne boš rekel, da te nismo!

  10. #170
    Član od
    Dec 2008
    Lokacija
    Voučja vas ŽeLBEZNki
    Prispevki
    702

    Privzeto

    Evo Vepar, jest se javm de ti pomagam, mam skener za skenirat tekste, da gre malo hitreje. Sm že najdu vse cifre 83 letnik. Se lohk slisva na ZS !
    Žlht smo lohk, škode pa na smemo delat !

Stran 17 od 129 PrvaPrva ... 71314151617181920212767117 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •