Stran 13 od 129 PrvaPrva ... 3910111213141516172363113 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 121 do 130 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #121

    Privzeto

    Ob gledanju Hubertusovega filmčka (hej, Hubertus....mala je enkratna! Komplimenti! ) sem naletela še na en filmček, ki po mojem mnenju vsekakor zasluži objavo! A ne veper in ZR7?! (...naslov je "kri gorenje jezero 2008")

  2. #122
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Breza je objavil: Pokaži objave
    Ob gledanju Hubertusovega filmčka ... sem naletela še na en filmček, ki po mojem mnenju vsekakor zasluži objavo!
    Seveda. Tisti, ki so spregledali, je že nekaj časa objavljeno pod našo zbirko videov: http://www.forum-lov.org/index.php?o...508&Itemid=106

  3. #123

    Privzeto

    Pa res!

  4. #124
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Hubertus saj sem ti rekel,da je tamala potencial. čestitke
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #125
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Povezava 2172Z veprico se peljeva z nedeljske jage,ko zazvoni telefon in na oni strani zaslišim Šefa ZR7 "sem streljal kako si s časom". Takoj mi je bilo jasno ,da je nekaj zašuštral in da bi bila Dikova pomoč več kot zaželjena.Seveda sem se doma samo opremil za iskanje,poklical Dika in že sva drvela proti Prestranku,kjer je Wolf1 z lovom gostil našega ZR7.

    Zgodba: ti prletel so k ubrisani,prva je bla svina matr je bla čez ulako v enem skoku pol se je pa usul drubiž za njo.No enga tretga sem pomeru in puška je kar samo počla prmej duš.Pujs se zavali in pade kot snop pol začne pa iz zadnim nugam brcat med tekm ko so ga drugi preskakval. In kaj si potem storil?? Ja še enga sm uzeu na muho ,pa se je začel ta pru hudič puberat in je skoču za ostalim ,pa sm ga še enkrat pupravu,se je še enkrat prebrnu pa jo potlej naprej podurhu za drugim.Ja pa ste kej pretafnal po okolici?? ja je pršu edn iz prepeličarjem pa ga je našuntu za njimi pa še sam stopu u gošo,pa je hmal nazaj pršu pa psa je mogu poklicat. In kaj se je še zgodilo?? HJa nč smo pa vaju poklical.

    Stroka: Na nastrelu obilo krvi in tudi naprej po sledi kar precej. Dik sledi brez problema in po kakih 100m zatava v krogu.(tam je prepeličar pujsa dvignil in ga samo toliko sledil,da je ugotovil da mu ne bo kos) Z dikom popraviva sled in že teče dalje navkreber po gostem grmovju in trnju.Kri se izgublja in po kakih 350-400m popolnoma zgubi. Po okolici vse prerito od prašičev in reveš išče malo z visokim in malo z niskim nosom.Malo po vejah malo po tleh.Po naslednjih 200-300 metrih dvignemo (Wolfi nama vneto sledi) trop pujsov in iskanje začenja dobivati tisto najtežjo obliko. Vse diši vse je prestrašeno povsod adrenalin in vmes tisti pravi,tisti ,ki ga je ZR7 streljal in se je priključil tropu.Teren postane skoraj neprehoden in tudi Dik sam mi nakaže,da bo sprčen lažje iskal. Spuščen se zapodi po sledi in pride po kakih treh minutah povedat ,da je našel nekaj nenavadnega. Ni pokazal ,da je našel kos ampak nekaj drugega. No Wolf mi pove,da so nedaleč stran nalagali drugega pujsa ,ki je padel v ognju. Šmenta po vsem hudem še to in kaj sedaj . Nič prepustim se Dikovi iznajdlivosti in nadaljujemo brez povodca .Pes še dvakrat pride pokazat da nekaj bo ,vendar da je preveliko zanj in naj mu pomagava. Seveda naletel je na trop in sam se res ni imel namena stepsti z vsemi. Privežem psa in počasi gremo dalje po sledi.Že kakih300-400m niti kaplice krvi in počasi obupujem in tudi noč nas začenja stiskati v kot. Naenkrat pa Dik na vrhu vzpetine zavzame borbeni položaj ,dvigne ušesa in kakih 20 metrov pred njim zagledam ščetinarja ležečega in ravno ko sem pomioslil da je že mrtev ,črnuh dvigne glavo ,nato še ostalo in jo ucvre po bregu navzdol.Potegnem revolver in med tem ko mi Dik še vedno privezan odnese vse tri strele le uspem nekako sprčiti psa.Seveda se požene za prašičem in glasno oznani ,da ga kakih 60-80 m nižje drži na mest. Do mene ,ki se rešujem iz objema trnja in razvozlavam pocvodec pride Wolf in povpraša kaj sem streljal,no po nekaj trenutkih mu le dopovem ,da bi bilo bolje,če bi stopil za psom in mu pomagal ,saj ima vendar puško na rami. In predvsem zato ker sem ga že večkrat videl streljati mu tudi nisem pel kako mora paziti na psa. Sam se izmotam in ko pretečem kakih 30 metrov se med lajež in tišino zapiči rezek strel. Ka je zakričim in in prvo kar je slišati je bil lajež in nato še Wolfa "pravi je pravi"

    Wolfova zgodba: pridem do Grma in vidim ,kako Dik od zadaj ščipa prašiča in ga nasploh nadleguje,vendar dovolj previdno,da ga le ta ne more doseči. Pripravim puško in čakam primernega trenutka in ko Dik zaokroži okrog prašiča ta črnuh plane vamwe.Verjetno je mislil ,da je bolje češne zobati z menoj ,saj ima oni drugi ostre zobe in vsekakor jih je tudi več in večkrat. No na dva metra sem ga v samoobrambi se nasmeje Wolfi.

    Zaključki: Šef ga je prvič zadel v spodnjo čeljust in drugič nisko v nogo,torej dvakrat tako ,da ga bo zelo težko ustaviti.pa vendar je prašiček "pozabil"potegniti z ostalim tropom ko smo ga dvignil in to je bilo za Dika dovolj,da se je z njim stepel in lovski blagor razdelil med vse sodelujoče.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #126
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Prijatelji, hvala!:icon_:

  7. #127

    Privzeto

    Bravo, Dik!

  8. #128

    Privzeto Dremteam!

    Lovski blagor celotni ekipi!

  9. #129
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    No takole pa je Dik danes razveselil sedemdesetletnega lovca ki je streljal jelena "v špic" in ga tudi zadel vendar ni počakal na mestu pa čeprav je telebnil na tla po strelu.Na nastrelu in sploh po sledi do jelena ni bilo niti kapljice krvi ,vendar Dika to ne moti.Imela pa sva spet problem,saj je bila v neposrednji bližini uplenjena tudi divja svinja ozimka in je močno dišalo po njej in njeni sledi.Vendar na srečo je Dik zadevo razvozljal in smo do jelena prišli,ko je bil že spokojen.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #130

    Privzeto

    Kdor zna - zna!

Stran 13 od 129 PrvaPrva ... 3910111213141516172363113 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •