Stran 121 od 129 PrvaPrva ... 2171111117118119120121122123124125 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,201 do 1,210 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1201
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Seveda, verjamemo strelcu
    Jaz mu verjamem, ga pač zelo dobro poznam. Kaj si misliš ti , je pa nerelavantno.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  2. #1202

    Privzeto

    No če je tako potem pride v poštev samo drugi del mojega odgovora, ki je namenjen predvsem (ne)učinkovitosti strela.

    (Slika lepo kaže, kaj se zgodi ob zadetku v glavo par centinov prehitro. Čeprav je močan kaliber je še zmeraj premalo. Smrtna coma je zelo majhna.)

  3. #1203

    Privzeto

    Citat .243 Win. je objavil: Pokaži objave
    Alo, alo vroča kolega !!
    napišeta še kakšen dober prispevek z lovsko tematiko.
    Bom tule nadaljeval ker je bolj primerno.
    Pri mojih iskanjih se večkrat srečam z ljudmi, ki ne dopuščajo drugačnega mnenja. Če pa vidijo, da niso imeli prav se pa name jezijo.
    Zadnje leto sem opravil 40 iskanj. Nekatera nisem evidentiral ker je bila divjad blizu nastrela. Pri teh sem imel 6 kontrolnih kjer so strelci zatrjevali, da sploh niso zadeli. Pa je bila divjad najdena. V enem primeru mi je strelec kazal srnjaka ki se je pasel in trdil, da je tega streljal. Ko spustim psa pa najde pravega.
    Večkrat tudi predlagajo, da iskanje samo napišem. Da nima smisla iskati. Tako me kliče lovec, ki je streljal srnjaka na 10m. Ko mu povem, da bom prišel zelo pozno in da vem, kje je streljal gre domov. Pes takoj najde srnjaka zadetega v mehko. Iztrebim in odpeljem v hladilnico. Drugi dan ga obvestim, da je srnjak v hladilnici. "Kakšen srnjak"? Ja tisti, ki si ga sinoči streljal. To ni mogoče. Tistega sem falil.
    Dejstvo je, da se nekatere neprijetne stvari hitro pozabijo. Meni so pa ravno te najbolj pomembne. In veliko teh lovcev ne rabi več pomoči mojih psov. Pa nikoli ne izstavim računa. Samo pri zadnjem iskanju prašiča (v oddaljeni LD) mi je gospodar stisnil v žep 20€ ki jih je za ta namen pustil gost, ki je zastrelil (nekateri se bojijo stroškov). Meni pa je to način lova, ki sem ga izbral. In vsakega uspega sem bolj vesel kot drugi trofeje v zlati medalji.
    Veliko imam tudi klicev iz vseh koncev slovenije. Nekateri so veseli za nasvet in po iskanju pokličejo nazaj. Drugi se ne oglasijo več. Takšen primer: kako daleč gre lahko večji prašič, dobro zadet na 70m z 223. Ko mu v mojem stilu povem, da se to ne dela, da je prašič v krogu 500m in naj pokličejo krvosledca je pa že preveč. Nič ne bomo klicali.
    Mislim, da je pomembno nabirati izkušnje tudi preko tega foruma. In odpravljati namerne ali nenamerne napake.

  4. #1204

    Privzeto

    Potekajo zadnji dnevi lova na muflone in je treba izpolniti plan. Pravkar sem se vrnil iz iskanja na katerem se je Moni spet izkazala. Včeraj je bila v narkozi in na šivanju. Pa še mladiče ima. In me kliče prijatelj, da je streljal mladiča. Nič krvi. Muflon odšel z tropom.
    Na nastrelu najdem strižino. Moni gre v hrib in me čaka. Ko razpravljava ali je to oplazni strel gre Moni naprej. To naredi samo, če je divjad ranjena.
    Odpravim se za njo. Kmalu najdem par kaplic krvi. Na vrhu hriba slišim daleč spodaj gonjo. Teren izredno strm, z prepadi in skalnat. Prijatelja pokličem in svetujem, da gre z avtom okrog na spodnjo cesto. Jaz pa po drči navzdol. Kmalu zaslišim lajež na mestu, vendar imam občutek, da je v nasprotnem hribu. Do ceste imam 600m, ampak je treba iskati prehode. Na cesti pa ugotovim, da sem slišal le odmev laježa iz sosednjega hriba. Moni laja v skalovju meni za hrbtom. Nazaj čez skalovje in zaščitno mrežo v hrib je treba. Z rokami se oprijemam šopov trave. Kamenje se kruši. Po dolgem vzponu sem pod skalno steno. Zgoraj moni enakomerno laja. Malo oddahnem in gledam kje je muflon. Vidim ga na polici 1m od psice. Daleč je za revolver, bliže pa ne morem. Še malo počijem potem pa streljam. Muflon zgine, moni pa laja naprej. Dober znak.
    Vzpenjam se mimo stene. Vidim psico in mrtvega muflona vendar tja vodi le ozka polica. Po kolenih se splazim do njih. Pokličem prijatelja, da je iskanje zaključeno. Strela spodaj na cesti sploh ni slišal.
    Spust je naporen. Ko pridemo do avta Moni nestrpno menca pri vratih. Mudi se ji domov k mladičem.
    Last edited by alojz1; 26. February 2016 at 17:38.

  5. #1205

    Privzeto

    Bravo Alojz1,
    še večji bravo za psičko. Res vredno pohvale.
    Ampak se mi poraja vprašanje, zakaj hudiča, ljudem po narkozi svetujejo počitek, mirovanje in ne prevelikih telesnih naporov. Sicer pa res, saj ti si iskal s psom no psičko. Stroj je pač stroj.

  6. #1206

    Privzeto

    Nisem pričakoval iskanja. Drugače bi vzel Lukasa. Strelec je bil prepričan, da je zgrešil in je prosil le za preverjanje. Za to pa mora biti izkušen pes. Moni je pa od vseh pri hiši najbolj zanesljiva.
    Muflon je imel oplazni strel spodaj prek grodnice. Kost je bila cela, prav tako pljuča. Brez težav bi preživel, če nebi bilo Moni.

  7. #1207

    Privzeto

    Tole se dogaja pri sosedih. Dva psa (srbski gonič) na krvni sledi so pokončali volkovi. Vodnik je videl na GPS, da psa mirujeta. Po 1km pa tole.
    Pripete podobe Pripete podobe  

  8. #1208
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Še migava - vse najboljše za 15 let

    Name:  23251382.jpg
Views: 395
Size:  50.6 KB

  9. #1209
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Vse najboljše, pa veliko zanimivih vonjav

  10. #1210
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Čestitke za zavidljivo starost.
    Super fotografija!

Stran 121 od 129 PrvaPrva ... 2171111117118119120121122123124125 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •