Stran 12 od 129 PrvaPrva ... 289101112131415162262112 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 111 do 120 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #111

    Privzeto

    Vešpa samo zate se bom potrudil in ti lepo v knjižnem jeziku napisav, ker očitno me ne razumeš. Nebom se spustil na tvoj nivo, saj ni tukaj tema za medsebojna obračunavanje. Bilo bi pa lepo da bi se predctavivl, da bom saj vedevl kdo me ne zastopi. Rajši napiši kaj o krvni sledi, ali si le eden tistih ki o kinologiji nimajo pojma in so zraven samo da delajo zdraho.

  2. #112

    Privzeto

    Nič nimam namena medsebojno obračunavati, saj se to ne tiče samo mene in tebe ampak celotne kinološke scene v Sloveniji. Sodnik nisi samo zame ampak tudi za druge. Le zanimalo me je, če znaš pisati, ker, kolikor je znano, mora imeti v zadnjih letih sodnik vsaj srednješolsko izobrazbo.

  3. #113
    ZR7 Guest

    Privzeto

    No, sedaj pa prosim počasi nazaj na krvno sled!

    admin

  4. #114
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Slovenščina je zaželjena vendar so neželjena medsebojna zbadanja če ni v humorni noti. Torej nasvet admina je zelo na mestu!!
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  5. #115

    Privzeto

    Jaz bom, ko bom imel malo več časa, na krvni sledi poizkusil izšolati planinskega goniča. Oče ga ima in ga je šolal na krvni sledi, vendar z njim ni šel na preizkus. Ker v naši bližini ni preizkušenega krvosledca, je z njim že večkrat iskal ranjeno srnjad. Nazadnje je kolega oplazil sprednjo nogo srninega mladiča. Na nastrelu je bilo samo malo dlake s kožo in par kapljic krvi, mladiča pa je izsledil po kakšnih 500m, v manjši frati in ga je potem, ko mi je iztrgal jermen iz rok ustavil po cca 300m gonje. Do sedaj ni še nikoli odpovedal, če je bila na nastrelu najdena kri(kakšnih 15 iskanj v 2 letih). Enega srnjaka ranjenega v nogo, je glasno gonil uro in deset minut(potem ko ga nismo uspeli najti z krvosledcem, za katerega ne vem pasme, je pa bil šarivec), nakar ga je prijel v potoku. Ima pa eno slabost, da divjadi ne prime za vrat, ampak kamor pač "pride". Je pa oče imel 10 let nazaj Bavarskega brvarja, s katerim je 7 let uspešno iskal, tako da mu izkušenj ne gre oporekati. Kaj si mislite o tem, da se išče s takšnim psom, ki nima preizkusa na krvni sledi, vendar je dokazano uspešen? A je ta pasma primerna za krvno sled?

  6. #116
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    Sodražica
    Prispevki
    236

    Privzeto

    Če je dokazano uspešen naredi še ta preizkus, ne pa da čakaš kdaj te bo kakšen na disciplinsko poslal.
    Vsaka pasma ki pokaže zanimanje za krvno sled je dobra.

  7. #117

    Privzeto

    Citat teohafy je objavil: Pokaži objave
    Kaj si mislite o tem, da se išče s takšnim psom, ki nima preizkusa na krvni sledi, vendar je dokazano uspešen? A je ta pasma primerna za krvno sled?
    Da iščeš s psom kateri nima opravljen UP po krvni sledi je tako kot bi vozil avto brez izpita, ne vem zakaj je tako težko, če je pes tako dober oditi na preizkušnjo?
    Je pa res, da v enem gojitvenem lovišču, kjer bi nam morali biti vsem vzor, iščejo z nepreiskušenim psom in vsi vedo in kaj, za ene velja za druge ne!Tebe pa lahko v družini hitro postavijo pred disciplinsko razsodišče.
    Vsaka pasma je dobra za krvno sled, če pokaže lastnosti katero potrebuje krvosledec, treba je vedeti, da roke naredijo psa.

  8. #118
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Black ne samo pred disciplinsko ampak kar pred" čisto ta pravo sodišče" saj krši zakon ,ki jasno opredeljuje z kakšnim psom je potrebno izkati zastreljeno divjad. In točno to ,če je pes dober je potrebno samo opraviti UP po krvnem sledu in stvar je zaključena. Obstaja pa verjetno problem na koncu sleda je položena mrtva divjad in pes jo mora pokazati ali pa oblajati,jo čuvati(kar po moje nima smisla) kar pa nešolan pes verjetno ne obvlada pa čeprav bo uspešno našel in izpeljal sled.To se ga še nauči in potem na UP.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  9. #119
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Vipavska dolina
    Prispevki
    729

    Privzeto

    Veper, smo bili mnenja, da moja psička ne zaključi krvne sledi, kot je treba. Včeraj me je na moje veliko veselje prijetno presenetila.
    Takole se je včeraj končala krvna sled za prašičem lanščakom, ki je obležal po pbl. 300m mrtev.

    http://www.youtube.com/watch?v=H0xhzMDXF54
    Pametnemu ni treba razlagati, neumnemu pa nima smisla!!

  10. #120
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Hubertus, čestitke obema!

Stran 12 od 129 PrvaPrva ... 289101112131415162262112 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •