Stran 114 od 129 PrvaPrva ... 1464104110111112113114115116117118124 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,131 do 1,140 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1131
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Primož, s katero kroglo si streljal, verjetno je bila trda. Enake probleme imajo strelci z vojaško municijo .
    Detel, streljal sem s tovarniško polnjenim Grom-om v kal. 7x57R.
    Resnično sem bil presenečen nad razpletom, ker mi je do tedaj vse padlo v ognju ali s kratkim begom do 40 m. Zaradi ene izjeme ne nameravam menjati krogle.

  2. #1132

    Privzeto

    Končno eden, ki ne dela hitrih zaključkov po enem strelu. Se pa to zgodi tudi z dragimi kroglami, ki najdejo premalo upora. Grom je namenjena za vso divjad. Winchester PowerMax pa za večjo od naše srnjadi. Se bo pa vedno odprla CPCE, SP PP in podobne.
    Last edited by alojz1; 5. September 2014 at 21:32.

  3. #1133
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    tudi jaz ne mislim powermaxa opustit, saj mi drugače dela zelo dobro na srnjad, saj so ostali 4 komadi padli v ognju.

  4. #1134

    Privzeto

    Primožev primer se mi je dogodil pred leti na srnjaku lanščaku. Najden drugi dan cca 400m od nastrela. Brez kapljice krvi. Streljan s češko SP municijo, s katero sem brez problemov pobral blizu 100 kosov srnjadi. Enkrat se pač zgodi, da krogla najde vhod, preboj in izhod brez posebnega upora. Izjema, ki potrdi pravilo.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  5. #1135
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    No pa sma tudi midva ujela priložnost za prvo sled.

    Naj povem, da bo psiček čez 3 dni star 10 mesecev, prejšni teden sva naredila telesno oceno in UP KS.

    Danes je lovec streljal na mladiča nekje 50m v vinograd. Na nastrelu je bilo najdena svetla kri in delčki pluč, tako da mi je bilo takoj jasno, da bi lahko bila to primerna sled za mojega neizkušenega psa. Strelec je bil nekako skoraj prepričan da je mladič zbežal nekaj redi prečno v vinogradu.

    Na koncu se je izkazalo, da je mladič zbežal tri redi vzdolž, nakar pa je zbežal po redi proti strelcu navzdol, mimo strelca in za njega. Mladiča sma našla 150m od nastrela, nekje 50m zadaj za mestom strela, preko ceste ob cestnem jarku. Vsekakor veliko veselje za mene in za mojega psa.

  6. #1136
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Ta mladič je bil verjetno streljan s kakšnim švohnim kalibrom!!!

    Vsekakor pa česitke za uspečno izsledenje!

  7. #1137
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Štajerska, prlekija
    Prispevki
    117

    Privzeto

    7x64, SPCE, zadet med rebra, nekako med srcem in plucami. Srce je dobilo malo po zaklopkah in spodnji del pluc.

  8. #1138
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Iztok66, čestitke za uspešno izdelano naravno KS.
    Pohvalno, da premišljeno izbiraš lažje naravne KS za neizkušenega krvosledca.

  9. #1139

    Privzeto

    Citat iztok66 je objavil: Pokaži objave
    7x64, SPCE, zadet med rebra, nekako med srcem in plucami.
    Še en dokaz, da v lovstvu ni nič 100%. Tudi z to mehko, razbijaško kroglo in kar dobrim zadetkom še gre.
    Iztok pa ne izbira lažja iskanja. Je bilo pač prvo. Pomembno je da poišče pomoč drugega krvosledca, če sama z Bondom ne prideta do plena. Obema je to prvo iskanje in bosta v bodoče skupaj nabirala izkušnje. Čestitam za opravljen preizkus, odlično telesno in za prvi uspeh.

  10. #1140
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Pomembno je da poišče pomoč drugega krvosledca, če sama z Bondom ne prideta do plena.
    To je eno glavnih načel v krvosledništvu, ki bi ga morali upoštevati, vsi vodniki krvosledcev. Žal je realnost povsem nasprotna. Bog ne daj, da bi na KS, na kateri "moj" pes ni bil uspešen, drug krvosledec našel ranjen kos divjadi.

    Kot drugo pa sem mnenja, da neuspešen poizkus na KS ne vpliva ravno pozitivno na nadaljnji razvoj v delu neizkušenega krvosledca.

Stran 114 od 129 PrvaPrva ... 1464104110111112113114115116117118124 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •