Stran 113 od 129 PrvaPrva ... 1363103109110111112113114115116117123 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,121 do 1,130 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1121

    Privzeto

    Detel, da bi imel psa za svoje potrebe je brez vezno, ker pes, če hočes, da je res zenesljiv in da bo dober mora vsaj min.30x letno pridet do zastreljene divjadi.
    Alojz, da bi se izogibal cestam, je zopet nemogoče, ker nikoli ne veš, koliko je dolga sled in kam pelje in tudi ne veš kam bo gonjena divjad se umaknila.
    Kot sem povedal, da bo potrebno izvajati "pritisk" na institucije, katere lahko vplivajo, da bomo vodnki kriti v primerih veterinarskih storitev ali smrti psa pri iskanju obstreljene divjadi.

  2. #1122

    Privzeto

    Dejan, katere instituciji so to po tvojem?
    Ko razmišljam o tem, se vedno ustavim ravno pri tem vprašanju. In dokler nimamo odgovora na to, je tako kot da bi rad šel lulat, pa ne veš v katerega od bidejev v vrsti! Rezultat si pa zamisli...
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  3. #1123
    Član od
    Jan 2008
    Lokacija
    Dobovec
    Prispevki
    104

    Privzeto

    Glede na dejstvo, da je naša družina bila tista v kateri se je zgodil neljubi dogodek povoza psičke, lahko potrdim da drži podatek, da je družina poravnala škodo na vozilu, nadomestno vozilo... Tolmačenje sodišča je bilo takšno, da je za izvajanje lova odgovoren upravljalec lovišča. S takšnim tolmačenjem in zapisom v zakonu se sam osebno kot odgovorna oseba upravljalke lovišča ne morem v celoti strinjati, kajti ne morem (o) biti oddgovorni za nekaj na kar ne moremo vplivati. V takšnem primeru gre po moje vedno za splet okoliščin in krivca ni! Seveda je pa poleg materialne škode tu še izguba "narejenega" lovsskega psa.

    Sam sem našel za naašo LD rešitev, ki delno rešuje težavo in sicer imamo sedaj zavarovano oddgovornost za škodo katero povzročijo psi, zavarovano odgovornost oddgovornee osebe in nezgodno zavarovaanje članov, ter nalet divjadi. To zadevo sem predstavil tuddi na nivoju LZS, kot član OU pa sem dal pobudo da se zadeva poskusi urediti na zveznem nivoju, naprimer kot imajo to urejeno planinci,itd. Razen nekaj sestankov pri direktorju in korespodenc po mailu ni prišlo ddo zaključkov. V prejšnem mandatu je bila ustanovljena komisija katera naj bi to zaadevo preverila (zavaraovanje) in pripravila rešitve, pa ji do danes to še ni uspelo narediti. Sam posredujem ponudbo zavarovalnice katera bi bila pripravljena zavarovati zgoraj napisano, vendar žal se zaadeva ne premakne.

    Vsekakor sem prepričan, da je potrebno poiskati rešitev katera bo sprejemljiva za vse, kajti cena zavarovanja za 15000 enot je definitivno drugačna kot za npr. 40.
    Trotovšek

  4. #1124
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Glede na to kar si napisal, ti svetujem, da imej psa za svoje potrebe.
    Upam, da ne misliš resno. Lovski psi (sploh krvosledci)morajo spadati pod delovne pse isto kot reševalni ali policijski psi. To za mene niso športni psi, ker kot ti je black že povedal, nam pregled nastrela zapoveduje zakonodaja. Športnega psa si kupiš zase, vsi ostali delavni psi so namenjeni nečemu drugemu.


    O tem problemu razpravljamo vsaj 8 let. Najbližje rešitvi smo bili, ko je predsednik komisije za lovsko kinologijo izpogajal ugodno zavarovanje za vse (kolektivno) lovske pse. Pa vodniki in LD niso bile ZA. To tudi sam dobro poznaš.
    Tudi sam sem izgubil psičko, ko je držala srnjaka ob ograji na cesti. Sodišče je odločilo, da mi vsaj totalke na avtu ni treba plačati. Je pa menda naložilo (ni preverjeno) plačilo tisti LD kjer sem iskal. Vsaj to imamo urejeno, da lovski pes pri delu NI na povodcu. To je bilo odločilno.
    Osebno se sedaj cest izogibam. Tudi, če kakšen kos ni najden.

    Alojz, spoštujem tvoje mnenje. Predsednik komisije za lovsko kinologijo je očitno izpogajal premalo. Sam, kot vodnik lovskega psa še nisem slišal za to, kakor nisem videl novega pravilnika o uporabi lovskih psov v lovišču čeprav bi to moral preden ga sprejmejo videti sleherni vodnik ne pa samo ožja srenja. cest se ne da izogibati razen v izjemnih primerih to sam dobro veš. Ti se mogoče lahko izogibaš moj gonič pa težje, sploh če je ranjena divjad cesto prečkala.

    LZS tu nima nič zraven, saj je lov koncesionarski odnos lovske družine in države. Zbor sodnikov ali kaka druga kinološka ali tudi lovska organizacija pa lahko le poda pobudo in podpre ta prizadevanja. Uzakoniti pa jih ne more nihče!!!

    M Likar, lzs nima nič z tem, komisija za lovsko kinologijo pa bi morala to reševati prednostno. Vemo pa pod čigavim okriljem komisija dela. Reševanje tega problema bi se morali lotiti drugače. Vzorec omenjenih drugih delovnih psov (reševalni, policijski...)Če ti nimajo urejenih zahtev, potem nima nihče. VSA ČAST DRUŽINAM, KI IMAJO TE ZADEVE POŠLIHTANE.

    Black, jaz se takoj javim v tisto skupino in bom iskal samo tam, kjer se ve kdo pije in kdo plača.

  5. #1125

    Privzeto

    Dokler se ničesar nič ne zgodi je vse ok.Psi lajajo karavana gre naprej! Kolega Tomaž T. je lepo opisal primer v njegovi družini. Zanima me, kakšno ceno zavarovanja plačuje LD?
    Da bodo krvosledci kdaj spadali pod službene pse pa ne verjamem, ker ni ljudi, kateri bi ukrepali v tej smeri. Po domače povedano jih ne zanima!
    Sami ste lahko prebrali, da že pri samem zavarovanju ni prišlo dlje kot do sestanka. Nehali bomo iskati pa naj iščejo tisti, ki pospravljajo problematiko v predale!

  6. #1126
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Sam nimam nikjer podpisane pogodbe, imam pa zavarovanega psa v naši LD. Poznam pa veliko primerov ko jo je skupil pes, v kamniški bistrici je psa gams porinil v prepad, a so v LD zadevo takoj uredili in mu kupili novega mladička bavarskega barvarja. Kolikor sem jaz slišal je bilo popolnoma odvisno od situacije, včasih se zgodi da nastalo škodo plača strelec, včasih lovska družina, še večkrat ti pa vsi obrnejo hrbet in si jo moreš krit sam.

    @ detel : Pes krvosledec za lastne potrebe je premalo, sam iščem po dolenski, zg savinjski in tudi del gorenjske, če bi pa psa krvosledca imel le za svoje potrebe je pa bolje če ga nimaš, saj se prav tako pri takem iskanju lahko kaj zadi in potem spet ni nič.

    @black : "Kot sem povedal, da bo potrebno izvajati "pritisk" na institucije, katere lahko vplivajo, da bomo vodnki kriti v primerih veterinarskih storitev ali smrti psa pri iskanju obstreljene divjadi." - Tu se popolnoma strinjam s tabo.

    Zanima me pa ali se je že komu zgodila podobna stvar v sredo sem streljal s 30-06 in kroglo winchester PowerMax starejšo srno ki ni imela mladiča, po strelu se je obnašala kot da sem jo zgrešil, ker pa sam sebi nikoli nočem iskat sem poklical prijatelja iz sosednje LD, 3 ure po strelu smo šli iskati nikjer nobene krvi in nič po 1,5km jo je pes zadavil v grabnu kjer je preprosto omagala, in zadeta je bila lepo za pleče in prava višina, imela je le okoli srca malo plavo ampak organov ni bilo nič prebitih pa je imela istrelno rano.

  7. #1127
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Menjat municijo.

  8. #1128
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    .300, podoben primer se je dogodil v maju tudi meni, ko sem streljal mladico, ki pa je zadetek očitno nakazala. Po dveh urah in pol sva bila s psico na nastrelu, kjer sem našel dlake in kri. Mladica zadeta za pleče je počivala 250 m od nastrela. Psica jo je po 600 m gonje ustavila. Dejansko sem pričakoval, da bova s psico mladico le "pobrala".

  9. #1129
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Primož, s katero kroglo si streljal, verjetno je bila trda. Enake probleme imajo strelci z vojaško municijo .

  10. #1130
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Da bodo krvosledci kdaj spadali pod službene pse pa ne verjamem, ker ni ljudi, kateri bi ukrepali v tej smeri. Po domače povedano jih ne zanima!
    Se opravičujem, sem mislil da so policijski službeni, reševalni pa bolj delavni, ker je veliko reševalnih psov in vodnikov neslužbenih in delajo tudi prostovoljno. Sem čutil nekakšno razliko. Ali kdo ve kako imajo tam urejeno?

Stran 113 od 129 PrvaPrva ... 1363103109110111112113114115116117123 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •