Stran 11 od 129 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 101 do 110 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #101
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Detelj divjad ki je pravilno knikana definitivno ne čuti bolečin pa če prav ji srce še bije,saj zaradi prekinitve živcev ni informacije o bolečini v možgane in to je to. Se pa strinjam,da je knikanje precej zahtevna zadeva in poleg tega tudi vsak nož ni najprimernejši za to opravilo, Verjemi pa tudi,da Black ve kako se temu streže in predvidevam da si tudi ti vešč te tehnike. Odsvetujem pa knikanje neveščim lovcem,saj se lahko poškodujejo oziroma žival zaradi nespretnosti resnično trpi. Torej knikanja se poslužimo le takrat ko je to neizogibno in končno začnimo uporabljati "lovsko kratkocevno orožje" za tiste namene zaradi katerih smo napisali da ga tudi potrebujemo ko smo pisali prošnje za nabavo. Dejstvo je namreč ,da si je kratko cev nabavila večina lovcev,uporabljamo pa ga za lovski namen le vodniki krvosledcev in mogoče še peščica lovcev ki pač niso vodniki .Večina ima kratko cev za nabiranje prahu spravljeneo v omari.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #102
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Veper, kar se tiče knikanja sem napisal kar sem bral in slišal. V Blackovem primeru bi bil "zakol" ali strel v vrat mnogo koristnejši, ker bi srnjak lepo izkrvavel, kar vpliva na kakovost mesa (strel v nogo).

    Kar se tiče kratkoc. orožja pa bi ga odsvetoval vsem bolj nerodnim ali "živčnim", ker je bilo s pištolami že preveč nesreč. Nikoli si je nisem želel in mislim, da je ne bom nikoli imel.

  3. #103
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Detel, pri tako specifičnih situacijah, kot je ta ki jo je je opisal Black, torej opletajočem srnjaku in dveh psih, ki visita na njem, ne bi jaz nič pametoval, temveč zaupal presoji vodnika psov. Lahko je po bitki biti general.
    Mislim tudi, da je Black hotel prikazati le še en vidik zakaj ne po krvni sledi ponoči in je sedaj to pametovanje več ali manj stranpot debate.

    LP

  4. #104

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Veper, kar se tiče knikanja sem napisal kar sem bral in slišal. V Blackovem primeru bi bil "zakol" ali strel v vrat mnogo koristnejši, ker bi srnjak lepo izkrvavel, kar vpliva na kakovost mesa (strel v nogo).

    Kar se tiče kratkoc. orožja pa bi ga odsvetoval vsem bolj nerodnim ali "živčnim", ker je bilo s pištolami že preveč nesreč. Nikoli si je nisem želel in mislim, da je ne bom nikoli imel.
    Kot je že omenil ZR7, pri dveh psih, ki držita srnjaka, ki se premetava, je rizičen vsak strel, verjemi, da knikam srnjaka tako hitro, da če si zraven, tega sploh ne boš verjel.

  5. #105

    Privzeto

    Detel naj ti poven da s takim primirom da krožita psa okoli ustavljene divjadi oziroma jo držita in podirata sem se srečav že mnogokrat. Sam iščem namreč vedno z dvema psoma v kratkem pa se ima bo pridruživ še eden. Velikokrat sem uporabiv nož in živav zaknikav. Moram pa povedati da zmeraj najprej pomislim na varnost psov in sebe. Preveč je treba vložiti v psa, da rata dober krvosledec potem pa da bi v trenutku z nepremišljenim ravnanjem vse to uničiv in izgubiv neprecenljivega pomočnika in dobrega prijatelja. Se mi pa zdi naravnost komično oz podcenjevalno da vodnika krvosledca da te skrbi kakovost mesa. Verjetno ti nisi vodnik krvosledca ali pa nisi imev še takih primirov.

  6. #106
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Omenil sem tudi "zakol", ne samo strel. Če je pes na divjadi ali okrog nje pa ja ne boš streljal.

  7. #107

    Privzeto

    Gamsar1...a nisi ti tudi kinološki sodnik?

  8. #108
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Seveda je.

  9. #109

    Privzeto

    Detel sem malo površno prebrav tvoj prispevek in se ti opravičujem. Je pa res da če nisi vešč knikanja je bolje da živav zakolješ v takem primiru kot pa da se mučiš s knikanjem predusem je pomembno da divjad čimprej rešiš muk. Vešpa ja sem sodnik za goniče.

  10. #110

    Privzeto

    Citat gamsar1 je objavil: Pokaži objave
    Vešpa ja sem sodnik za goniče.
    A ti nalašč tako pišeš al si le še eden v vrsti polpismenih sodnikov. Koliko let je kar si hodil nazadnje v šolo?
    Ne zameri..ampak vendarle si sodnik in sodnik mora od časa do časa izpolniti kakšen obrazec, napisati kakšno poročilo, morda članek za v Lovca...

Stran 11 od 129 PrvaPrva ... 7891011121314152161111 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •