Stran 106 od 129 PrvaPrva ... 65696102103104105106107108109110116 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,051 do 1,060 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1051

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Se kar strinjam s teboj Alojz1. Kljub temu pa mislim, da če pes nima dobrega nosu in smisla za krvosledništvo mu še tako močna (krvna) sled ne pomaga.
    Zato pa se preverja na preizkusu. Tam je 1/3 sledi brez krvi. Le odtis. Vse skupaj pa ni dovolj. Pes mora pridobivati izkušnje pri delu. Zato je polemika. Ali krvosledca le za lastno uporabo (slab strelec npr) ali za širšo.
    Posavki sta rutinirani. Iskali sta dva prašiča, kjer je predhodno iskal že drug iskalec in je ugotovil, da nima smisla. Seveda so dobili oba.
    Last edited by alojz1; 13. January 2014 at 11:43.

  2. #1052

    Privzeto

    Citat rikec je objavil: Pokaži objave
    Tole je pa zelo pohvalno! Predvsem pohvalno je to, da sta psici celo po dveh dneh od zastrelitve našli pravo sled in prašiča izsledili. Imajo dober nos, zelo dober!
    Čestitke še enkrat!
    Vsi hvalite le psici, ki sta nedvomno zelo dobri , kaj pa vodnik?

  3. #1053

    Privzeto

    Citat gonič je objavil: Pokaži objave
    Vsi hvalite le psici, ki sta nedvomno zelo dobri , kaj pa vodnik?
    Še enkrat, da boš razumel.
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole je pa pohvalno. Predvsem vztrajnost, ki da rezultat. Vse preveč vodnikov prekmalu ugotovi, da je le oplazni strel in se ne splača iskati. Zaključijo pa po par sto metrih.
    Da bo jasno. Večina psov zmore. Vodniki so tisti ki odnehajo. Ali pa ne znajo stimulirati psa, da gre do konca.
    Last edited by alojz1; 13. January 2014 at 16:10.

  4. #1054
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto po KS mladice

    Naj vam kot začetnik v krvosledništvu opišem današnji primer iskanja mladice.
    Zjutraj sem v gozdu srečal mladico in lanščaka. Mladica se mi je približala na vsega 10m, me opazila in odskočila. Na cca 20m se je ustavila bočno in me opazovala. Odločil sem se za strel za pleče. Mladica je "zabiciklirala" s prednjimi nogami, odskočila naprej, v vidnem polju cca 80m napravila dve kljuki, za trenutek postala in izginila za rob. Takšnega obnašanja po strelu še nisem doživel. Počasi sem odšel na mesto nastrela, kjer sem takoj opazil brizg krvi v smeri izstrela krogle in kaplje krvi v smeri bega. Po barvi krvi sem sklepal, da gre za pljučni strel, zato sem se odločil, da bi bila lahko to koristna izkušnja za začetniški krvosledniški tandem. Označil sem nastrel in odšel domov. Dve uri in pol po strelu sem se s psico vrnil na nastrel. Psica je poprijela sled in prvih cca 80m, kjer je bila mladica še v mojem vidnem polju je pravilno izdelala obe kljuki. Za tem je psica napravila tretjo kljuko, kjer je zmanjkalo krvi, prečkala makadamsko pot in ozek pas travnika. Ob robu gozda je stopila korak v grm, se premislila, napravila kljuko v desno in nadaljevala tik ob robu gozda. Tukaj ni sledila s striktno nizkim nosom, zato mi ni delovala povsem zanesljivo. Pa vendar sem ji zaupal in po cca 100m se je s smrčkom "prilimala" na tla in pričela vohati, da je pokalo v nosnicah. Takoj sem vedel, da je našla nekaj kar jo zelo zanima. Po nekaj korakih sem opazil kaplje krvi. Psica je napravila kljuko v levo v gozd. Spustila sva se v manjši jarek, ga prečkala in nadaljevala z vzpenjanjem iz njega. Sledilo je presenečenje. Kakšnih 20m iz jarka je le nekaj korakov pred nama odskočil kos srnjadi. Hitro sem preveril ležišče in na podlagi majhnega madeža krvi ugotovil, da gre za ranjeno mladico. Spustil sem psico in začela se je glasna gonja. Na podlagi spremljanja smeri gonje sem dobil občutek, da se poizkuša mladica s pogostimi kljukami znebiti zasledovalca. Psica je nekajkrat za kratek čas utihnila, zato me je skrbelo, da bi bila pri gonji premalo vztrajna. Predvsem ob dejstvu, da zdrave srnjadi ne goni in je to njena prva gonja ranjene divjadi. Po približno desetih minutah gonje za trenutek zagledam psico, ki prečka makadamsko cesto in goni čez manjši travnik v bližnji potok. Ponovno za nekaj časa utihne nato pa zaslišim lajanje na mestu. Pohitim v smeri laježa in se na koncu previdno približam psici, ki v majhnem potoku še vedno glasno oblajuje. Nekaj metrov pred njo pod poveznjenimi vejami leske opazim stoječo mladico. Sprva je globoko dihala, nato pa se je počasi ulegla in lahko sem jo odrešil nadaljnih muk.
    Mladico sem streljal s kalibrom 7x57R, tovarniški naboj PPU, krogla grom 10,2g.
    Zadetek za plečeti skozi pljuča, vztopna in izstopna rana med rebri.
    Priznam, da po ogledu nastrela nisem pričakoval iskanja, kjer bo potrebna gonja in ustavljanje. Zato sem toliko bolj vesel, da se je iskanje srečno končalo.
    Pripete podobe Pripete podobe  

  5. #1055
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Lovski blagor obema

  6. #1056
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Lovski blagor Primož!
    S katero psičko pa si iskal??

  7. #1057
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Lovska hvala.
    Jagerboss, kot vidiš na sliki sem iskal s srbsko goničko.

  8. #1058
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Sprašujem zato ker mi računalnik teh tvojih slik ne odpira! Pa tudi nekatere druge!

    Vse kakor še enkrat lovski blagor!

    Kako je kaj posavka?? A z njo ne upaš po krvi?

  9. #1059
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Posavka nima opravljene uporabnostne preizkušnje, da bi lahko z njo samostojno iskal.
    Sem pa na podlagi dejstva, kako zelo sta z balkanko navezani ena na drugo in posledično vztrajni pri gonji v paru prepričan, da bi bili pri podobnem ustavljanju ranjene divjadi zelo uspešni.

  10. #1060
    Član od
    Feb 2012
    Lokacija
    Gornji Grad
    Prispevki
    98

    Privzeto

    Včeraj ob 8.00 me pokliče prijatelj s Šentruperta na dolenskem da je gost zastrelil srnjaka in da je videl da ga je zadel v zadnjo nogo. Ob 12.00 sem prišel na dolensko in šel na sled po cca 10min in slabih 200m sledenja je pes v vodi ustavil tegale lepotca ki sem ga potem rešil muk.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	2014-05-01 12.42.23.jpg‎ 
Views:	167 
Size:	221.4 KB 
ID:	14126  

Stran 106 od 129 PrvaPrva ... 65696102103104105106107108109110116 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •