Stran 10 od 129 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 91 do 100 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #91

    Privzeto

    Kaj narediti v lastni družini, da bi se pri iskanju uvedlo vsaj malo redu, potrebnega za uspešna iskanja? Pritiski na vodstvo in vice versa ne zaležejo, ker tudi to nima posluha. Kako naj se obnaša vodnik do lovcev, ki iščejo pomoč in imajo zgrešene pojme o krvni sledi?
    Prvo kot prvo je strelec po zakonu dolžan prijaviti strel in opraviti pregled nastrela če divjadi ni pobral!
    Edina grožnja,ki bi zalegla če človek ne prijavi strela in ne organizira iskanja je takojšnja izključitev in članstva LD! Ne mi govorit,da bi blo pol več neprijavljenih strelov,neorganiziranih iskanj itd.,po moje bi bil pa učinek ravno bolj pozitiven,saj se verjetno vsak zaveda da ni sam v gmajni!
    Ko pravite dober pes - zanič pes! Sam se še vedno držim načela,da slabih psov ni.........,so dobri, slabi, zanič in nedeljski vodniki,to pa ja!

    lp
    P.s.
    Sem se moral oglasit,ker eni flancajo zraven pa nimajo pojma kolk truda vloži vodnik v krvosledca!
    Last edited by dolgin; 4. July 2008 at 08:11.
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  2. #92

    Privzeto

    Lep pozdrav,
    detel, pridi do mene, ti pokažem hanovernaca kako mu ni noben problem pri 30ih stopinjah narediti karkoli. Če je pes v dobri telesni kondiciji, potem ni problema, ne pa celotno pasmo v slabi luči prikazovat.

  3. #93
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat dolgin je objavil: Pokaži objave
    ...
    Ko pravite dober pes - zanič pes! Sam se še vedno držim načela,da slabih psov ni.........,so dobri, slabi, zanič in nedeljski vodniki,to pa ja!
    ...
    So pa zanič lovske družine in vodstva, ki ne zaslužijo naziva lovec!
    In tu je hudič kot posameznik delati v prid divjadi.
    No, saj vem, ta moja vprašanja so bolj dejanja obupa.

  4. #94

    Privzeto

    Zr7 se strinjam! Ampak pr nas mamo pa to kr nekak dobr porihtan,v družini so 3je vodniki krvosledcev pa mislim da je utajenih šusov bolj malo,tisti ki pa so,grejo pa itak v pisker,pa bi lahko roke preč sekal,ba bi to eni še zmerej počel! Sto ljudi,sto čudi!
    Sicer pa se mi moj predlog vsebolj dopada,vprašanje če ne bom res začel forsirat to reč :

    Edina grožnja,ki bi zalegla če človek ne prijavi strela in ne organizira iskanja je takojšnja izključitev in članstva LD
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #95
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Veper - ni blema - to da drugi mislijo da je pes po parih neuspehih zanič me ne moti - daje pa "ta pametnim" dodatno "kurjavo" za argumentiranje njihove politike - z nočnim iskanjem se možnost neuspeha samo povečuje in odgovornost po nepotrebnem prelaga iz strelca na vodnika - sicer pa hvala za povabilo - na žalost pa nisem gospodar svojega časa - če bi ga imel bi bil pri družini ki je na počitnicah pa mi še to ne uspe.

    ZR kot vodniki krvosledca smo samo to in nič več - vse ostalo je boj z mlini na veter, lahko samo vztrajaš pri svojem in upaš da se bo koga kaj prijelo. Se pa seveda vedno najde kakšen ki je pripravljen iti tudi ponoči - pa naj gre - kot pravim vsak naj pri sebi razčisti in potem za tem stoji - če zjutraj zaspim ne bom vozil skozi rdečo da bom prej v službi - ni vredno - sej rata ampak ne vedno

    Sicer pa je dolgin nakazal da je potrebno začeti urejati stvari od začetka, pri nas je zatajitev strela težji prekršek, ki mu sledi avtomatski predlog za izključitev.

  6. #96
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Ko sem že pri kracanju - pri pregledu nastrela se tako hitro ušteješ da ne boste verjel (sem se sam neštetokrat) in verjemte da vrag odnese šalo ko se znajdeš na 10m2 z razjarjenim merjascem ki ti v delcu sekunde prepolovi hanoveranca in te zbije na tla in si lahko samo ponižno hvaležen da ne dobiš kugle nervoznega spremljevalca v hrbet...ali pa da ti ozimček z enim zamahom rilčka loči mišico od kosti ali pa da te jelenja junica nabije v leskov grm da zvezdice šteješ, al pa srnjak mal našpika...že tko je jeba, ne rabim da mi zraven kdo še luč ugasne - ne hvala.
    Last edited by miš93; 4. July 2008 at 11:50.

  7. #97
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Nautillus je objavil: Pokaži objave
    Lep pozdrav,
    detel, pridi do mene, ti pokažem hanovernaca kako mu ni noben problem pri 30ih stopinjah narediti karkoli. Če je pes v dobri telesni kondiciji, potem ni problema, ne pa celotno pasmo v slabi luči prikazovat.
    Pasmo cenim, ti pa povem, da je imel poleti podnevi težave tudi moj elegantni brak.

  8. #98
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Samo enkrat me je imelo da bi šel zvečer iskat lanjščaka... pa sem raje počakal na jutro ker:

    1. Ne moreš zanesljivo ocenit kam in kako je bil zadet tudi z baterijo ne.
    2. Okoli nastrela že podnevi dostikrat ne vidiš nič kaj šele ponoči.
    3. Fantje ne se zezat ampak že malo večji mladič se lahko zakadi vate. Merjasec je že štartal name - podnevi pa sem bolj po sreči kot ne odnesel celo kožo, ponoči si ga nasrkal ker ga tudi če bi imel čas streljat žival vidiš prepozno strel pa je zaradi teme zelo vprašljiv.
    4. Kdor je izšolal kakega psa za delo po KS ve koliko truda in časa je potrebno na psa izšolaš, pa tudi potem moraš kar naprej znanje utrjevati in tak vodnik tudi ve kako hitro lahko zaradi D. Prašiča izgubiš psa (moj je jazbečar, tako da je še bolj ranjiv). Da bi po nepotrebnem hodil ponoči po hosti ni šans, lahko počaka do jutra.

  9. #99

    Privzeto

    Bom opisal današnji primer jutranjega iskanja zastreljenega srnjaka, pri katerem smo skoraj skupili pes in jaz, pri belem dnevu in ne upam si pomisliti, kaj bi bilo, če bi se nespametno odločil iskati ponoči. Gost je streljal srnjaka in ga zadel v nogo nad kolenom, dogajalo se je na Barju, kateri ga poznajo vedo, kakšen je tam teren (z njivami in gosto zaraščenimi gozdički). Strelec in njegov vodnik sta šla za njim, dokler sta lahko sledila po krvi, katere je bilo od začetka mnogo, potem se je krvavitev ustavila. Po približno 900m, je psica, katera je prosta, v koruzi pognala, na mestu zalajala in zacvilila. Spustil sem psa in po parih sekundah je zaječal srnjak. Stekel sem na mesto dogodka in videl kako se je srnjak otepel obeh psov, zagledal mene in me dobesedno začel loviti. Srnjak mene, psi pa njega. Po kratki gonji sta ga psa umirila, da sem ga lahko na koncu knikal... Hočem povedati, da sem se zopet prepričal, da ponoči res ni za iskati, ker kot je napisal miš se mnogokrat zmotiš, glede tega, kam je divjad zadeta in izpostavljaš svoje življenje in življenje psa pa čeprav je to lahko samo srnjak.

  10. #100
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Če nisi siguren kam je zadeta pa res ne.

    Izkušen pes, ki jo je že skupil se zna čuvati tudi pred srnjakom.

    Pa še to. Knikanje odsvetujejo, ker žival omrtviš, ne pa "pokončaš" v krajšem času in je še določen čas živa.

Stran 10 od 129 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •