Stran 69 od 129 PrvaPrva ... 195965666768697071727379119 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 681 do 690 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #681
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Dolina vipavska, dolina preljuba
    Prispevki
    167

    Privzeto

    Za konec bom zapisal trditev, ki bo verjetno dvignila pritisk marsikomu. Za stanje in slabe razmere v slovenski kinologiji so največ krivi lovsko kinološki sodniki in vodstva LD-jev. Pika!

    Vidimo in slišimo se v naslednji vojni![/QUOTE]

    BRAVOOO!!!
    Kar naj dvigne mogoče se kdo zaradi tega "prisilno" umakne...in ja... ravno zaradi tega me pri 28 mineva veselje v kinologiji... a ni lepše na štantu stat in lupit mandarine... mogoče sem pa napačne "kinologe" srečeval v svojem življenju...hmmm
    I nikome ništa!

  2. #682

    Privzeto

    Citat Bunny je objavil: Pokaži objave
    Za konec bom zapisal trditev, ki bo verjetno dvignila pritisk marsikomu. Za stanje in slabe razmere v slovenski kinologiji so največ krivi lovsko kinološki sodniki in vodstva LD-jev. Pika!

    Vidimo in slišimo se v naslednji vojni!
    BRAVOOO!!!
    Kar naj dvigne mogoče se kdo zaradi tega "prisilno" umakne...in ja... ravno zaradi tega me pri 28 mineva veselje v kinologiji... a ni lepše na štantu stat in lupit mandarine... mogoče sem pa napačne "kinologe" srečeval v svojem življenju...hmmm[/QUOTE]

    Da, da, najlepše je na štantu stat in lupiti mandarine.

    Spoštovani Sraka, to ni odraz slabih razmer v slovenski kinologiji, ampak odraz razmer v slovenski lovski kinologiji, za kar pa smo krivi lovci sami oz. naše organizacije.

  3. #683

    Privzeto

    Lovski blagor, profesor.
    Kako daleč je šel?
    Pri srnjakih in kroglo Grom sedaj, ko je prsk priporočam vedno pregled "zgrešenih" strelov z psom (kot veleva zakon). V prsku srnjak slabo nakaže zadetek. Pri strelu med rebri tudi ni najti krvi. In prejšnji teden je bil strelec prepričan, da je zgrešil. Pa je bil zadetek le par cm nad srcem. Tudi 8x57IS.
    Medtem si že objavil slike. Nisem videl. Pohvalno.
    Last edited by alojz1; 18. July 2012 at 13:14.

  4. #684

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Lovski blagor, profesor.
    Kako daleč je šel?
    Pri srnjakih in kroglo Grom sedaj, ko je prsk priporočam vedno pregled "zgrešenih" strelov z psom (kot veleva zakon). V prsku srnjak slabo nakaže zadetek. Pri strelu med rebri tudi ni najti krvi. In prejšnji teden je bil strelec prepričan, da je zgrešil. Pa je bil zadetek le par cm nad srcem. Tudi 8x57IS.
    Medtem si že objavil slike. Nisem videl. Pohvalno.
    Alojz1, vsak strel na veliko divjad se mora pregledati s preizkušenim psom po krvni sledi. Tu ni priporočanja, ampak obveza, po zakonu in tudi moralna obveza.

  5. #685

    Privzeto

    Vem Pranger, vem. In tudi kar naprej trobim. Pa me kdo čisto slučajno pokliče za iskat. Če pa najdem pa "samo tukaj nisem iskal".
    Saj si videl par dni nazaj, da lovci niti ne vedo, da mora iskalec obrazec izpolniti. Pa tudi v zakonu piše. Obrazci so pa pripravljeni v Lisjaku. Samo sprintati je treba. Pa kljub zakonom, opozarjanju in inšpektorjem v Sloveniji 10 LD ne opravi niti enega iskanja ali kontrole. Pri visokem planu odstrela.
    Tisti, ki se najbolj otepajo iskanja so pa najbolj glasni, ko kritizirajo krvosledce.
    Last edited by alojz1; 18. July 2012 at 14:06.

  6. #686
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Jelenček lanščak je bil edini v letošnjem planu naše LD... Diana ga je namenila meni...

    @alojz: Lovski hvala! Po strelu, ki ga je nakazal tako, da je rahlo klecnil in se obrnil, se je obrnil še bolj in izginil v bližnji goščavi, kot da ni bilo nič.
    Na mestu, kjer je stal ni bilo krvi in me je takoj zaskrbelo, da sem ga zgrešil in da je strel šel čez njega... Preiščem okolico z visoko travo in najdem prve kapljice. Pojavila se je cca 5m vstran, najverjetneje tam kamor je potegnilo kroglo... Potem je bila sled vedno bolj očitna z veliki krvnimi madeži pomešanimi z mehurčki. Tako sem predvideval, da je dobil strel v pljuča. Po nekaj metrih pa sled za 5 m izgine, kar je bilo dovolj, da mi je naredilo pomisleke, kako ga bom iskal naprej... V lokih preiščem teren in po nekaj minutkah najdem spet veliko sled... Po nekaj metrih pa močna sled spet izgine... Tokrat sem jo v nadaljevanju iskal dlje - cca 30min... Ni mi bilo vseeno in razmišljal sem že, koga naj pokličem s krvosledcem... Po cca 10m od zadnje sledi pa končno najdem majhno kapljico... Sledim sledi, ki postaja vedno močnejša... 10 m pred mano ga končno zagledam... Kako velika in veličastna žival je to...
    Potem pa, saj veš, podobni občutki kot nazadnje pri gumbarju...

    V loku po goščavi je naredil 40 do maksimalno 50m...

  7. #687

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Vem Pranger, vem. In tudi kar naprej trobim. Pa me kdo čisto slučajno pokliče za iskat. Če pa najdem pa "samo tukaj nisem iskal".
    Saj si videl par dni nazaj, da lovci niti ne vedo, da mora iskalec obrazec izpolniti. Pa tudi v zakonu piše. Obrazci so pa pripravljeni v Lisjaku. Samo sprintati je treba. Pa kljub zakonom, opozarjanju in inšpektorjem v Sloveniji 10 LD ne opravi niti enega iskanja ali kontrole. Pri visokem planu odstrela.
    Tisti, ki se najbolj otepajo iskanja so pa najbolj glasni, ko kritizirajo krvosledce.
    Zdi se mi primerno, da pisanje zapisnika le malo bolj obrazložim. Namreč gre za novost, ki velja od 1.6.2012.
    V Lisjaku ločimo iskanja, ki jih:
    1. opravi vodnik psa iz iste LD, tu zapisnik ni potreben, podatki o iskanju so zabeleženi v Dnevniku vodnika krvosleca, vodnik ga preda pooblaščencu svoje LD, da podatke vnese v aplikacijo. Če vodnik Dnevnika ne vodi, potem je zapisnik o iskanju OBVEZEN.
    2. vodnik sam vnaša iskanja v aplikacijo za vsa lovišča, kjer iskanja opravi, zapisnik NI potreben, podatke ima vodnik vpisane v Dnevnik
    3. opravi vodnik iz druge LD, v vseh takih primerih je izpolnitev Zapisnika OBVEZNA, ki ga vodnik po koncu iskanja izroči članu, ki je oddal strel na divjad.
    Obrazložitve sprememb so bile posredovane upravljavkam lovišč že v mesecu maju.

    Pa še o številu LD, ki nimajo v letu 2011 zabeleženega niti enega iskanja je bistvno višja, k tvoji številki lahko mirne duše na koncu dodaš še eno ničlo.

  8. #688
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Zdi se mi primerno, da pisanje zapisnika le malo bolj obrazložim. Namreč gre za novost, ki velja od 1.6.2012.
    V Lisjaku ločimo iskanja, ki jih:
    1. opravi vodnik psa iz iste LD, tu zapisnik ni potreben, podatki o iskanju so zabeleženi v Dnevniku vodnika krvosleca, vodnik ga preda pooblaščencu svoje LD, da podatke vnese v aplikacijo. Če vodnik Dnevnika ne vodi, potem je zapisnik o iskanju OBVEZEN.
    2. vodnik sam vnaša iskanja v aplikacijo za vsa lovišča, kjer iskanja opravi, zapisnik NI potreben, podatke ima vodnik vpisane v Dnevnik
    3. opravi vodnik iz druge LD, v vseh takih primerih je izpolnitev Zapisnika OBVEZNA, ki ga vodnik po koncu iskanja izroči članu, ki je oddal strel na divjad.
    Obrazložitve sprememb so bile posredovane upravljavkam lovišč že v mesecu maju.

    Pa še o številu LD, ki nimajo v letu 2011 zabeleženega niti enega iskanja je bistvno višja, k tvoji številki lahko mirne duše na koncu dodaš še eno ničlo.
    Ne vem zakaj je bilo potrebno nekaj, kar je dobro delovalo spreminjati?
    Vpis v dnevnik je popolnoma zadostoval. Naj bolj me moti vaš OBVEZNO izpolniti obrazec. Ničesar ni obvezno, če nočem kot iskalec tega izpolniti ga tudi ne bom. Še naprej bom beležil iskanja v dnevnik in naš poblaščenec v LD bo to vnesel v lisjaka. Če ga pa ne bo pa tudi prav.Še izpolnjevanje dnevnika ni obvezno, obvezno je narediti pregled nastrela s psom preizkušenim po KS into je vse!. Ne vem kateri brihtnež se spomni vsake bedarije in nam iskalcem nalaga brez vezna bremena! Pustite dobre stvari pri miru in rešujte pomembnejše reči!

  9. #689

    Privzeto

    Res je dobro delovalo, vendar ni bilo čisto po predpisih. Namreč, upravljavec lovišča je DOLŽAN voditi evidenco o iskanjih v svojem lovišču in je za to tudi odgovoren, o letnih iskanjih mora poročati v skladu s koncesijsko pogodbo na pristojno ministrstvo, bil pa je nemočen, če mu pooblaščenec LD v kateri je vodnik član, tega vnosa ni opravil. Sprememba je dogovor s komisijo za lovsko kinologijo pri LZS in skladna z zahtevo lovske inšpekcije.

    Po opravljeni analizi je iskanj vodnikov iz druge LD okrog 10% in le za te je izpolnitev Zapisnika obvezna. Dnevnikov vodnikov krvosledca ne vodi kar okrog 20% iskalcev, tudi za te je izpolnitev Zapisnika nujna, od kod pa naj sicer LD pridobi podatke za vnos?

    Maxl in ostali vodniki, verjamem da je po opravljenem iskanju to še dodatno delo, vendar verjemite, je nujno. Če želimo zajeti vse podatke in zagotoviti njihovo točnost, potem žal ni druge poti. Razmislite, če obstaja, jo bomo rade volje realizirali.

  10. #690

    Privzeto

    To pomeni, če ni vpisal moj pooblascenec iskanja po dnevniku,jih ni niti za mojo druzino.
    Moti me tudi to,da ne sme strelec izpolniti sam,ne da bi se podpisal iskalec. Npr.da pozabis list in ga nimas pri sebi. To pomeni da isces v LD katera je 100km dalec,da moras se enkrat tja da se podpises.Ne vem zakaj smo take ovce,da nam kar naprej vsiljujejo nove zakone?22 let je bilo ok. sedaj pa ne vec.Namesto,da bi se ubadali, kdo je dolzan povrniti skodo na psu pri iskanju!
    .Sam imam letno najmanj 50iskanj vecino v drugih LD.Vendar ne mislim nicesar izpolnjevati razen dnevnika,razen,ce mi bo kdo po koncu iskanja pred nos pomolil list,na katerega se edino podpisem!

Stran 69 od 129 PrvaPrva ... 195965666768697071727379119 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •