Stran 51 od 129 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 501 do 510 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #501

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Enega od vodnikov HB poznam in neuspeha zagotovo ne gre pripisati njegovi neizkušenosti, saj z krvosledci dela že desetletja. Zagotovo dela z psom veliko več kot ostali povprečni vodniki in je iz psa "izstisnil" največ, kar je možno. Jaz bi z prstom pokazal na razne vzrejne komisije in vse ki odločajo o vzreji HB in BB. O tem je pa že Hubertus veliko napisal in ga ne mislim ponavljati.
    Kaj pa če bi lahko s prstom pokazali na vzreditelja?

  2. #502
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Kaj pa če bi lahko s prstom pokazali na vzreditelja?
    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Enega od vodnikov HB poznam in neuspeha zagotovo ne gre pripisati njegovi neizkušenosti, saj z krvosledci dela že desetletja. Zagotovo dela z psom veliko več kot ostali povprečni vodniki in je iz psa "izstisnil" največ, kar je možno. Jaz bi z prstom pokazal na razne vzrejne komisije in vse ki odločajo o vzreji HB in BB. O tem je pa že Hubertus veliko napisal in ga ne mislim ponavljati.
    Omenjena psica je iz Hrvaške,bila je nesigurna, zelo jo je motila prisotnost večje skupine ljudi in je na sledi povsem odpovedala, tretjič je zgrešila že 200m od nastrela. Vodljivost in strelomirnost z odložljivostjo, oboje prosto, je dobila max. število točk.
    To so dejstva, tudi meni se je zdel vodnik izkušen.

  3. #503
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Pravilnik, ki zdaj velja poznam. Glede popravkov, mi je tudi znano, mislil sem na vse barvarje oz. tistega, ki si ga omenjal ti in tistega, ki ga je omenjal Alojz. Pa sem posplošil. "Tvoj" ni naredil zaradi trganja, Alojzov pa zaradi kaluže. O.k., vse jasno.

    Kaj to pomeni: "Po 20.6 bo nov UP, če koga zanima."


    UP bo ponovno proti koncu junija, točen datum bo potrdila VK.

    Kraj in organizator bo isti.
    Dodatne informacije pri VK ali ZLKP.

  4. #504

    Privzeto

    Nisem bil na tej UP zato sem o napakah samo slišal. Važno je, da so pogoji za vse enaki, dobrodošel pa je tudi kanček sreče.
    Pes, ki ne pokaže divjadi in celo trga res ne more narediti UP.
    Nekdo je vprašal, ali je to prirojeno in kako odpraviti.
    Vsak pes ima nagon za trganje. Če nismo dovolj pozorni in mu včasih nastavimo kak od povoza zmaličen kos srnjadi bo začel trgati.
    Jaz sem pri prvem kosu, ki ga pes vidi zraven. (pri starosti par mesecev).
    Pes mora prevohati, paziti pa moramo, da ne načne. Pa ne s kakšnim kolom to preprečiti. Ko barvar pozna divjad, ne bo več problema. Tudi na sledi mora vsako vrsto divjadi že prej poznati. Ne moremo iskati prašiča, če ga pes še nikoli prej ni videl.
    Trganje je po mojem že v genih. Naše delo pa je, da ga naučimo, da divjad ni hrana.Če to zamudimo bomo govorili o privzgojeni napaki. Jaz psu za nagrado vedno dam, kar obrežem, ali del vampa. Potem pa se pelje skupaj z plenom v prtljažniku pa se ga več ne dotakne.

  5. #505

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    [/B]

    UP bo ponovno proti koncu junija, točen datum bo potrdila VK.

    Kraj in organizator bo isti.
    Dodatne informacije pri VK ali ZLKP.
    Zakaj bo razpisan nov datum za UP? Morda zato, ker bodo poskušali s srečo vodniki, kateri sedaj niso naredili? Tega res ni v praksi, ker se je že zgodilo, da ni nobeden naredil UP, pa se ni zato ponavljalo!
    Glede preizkusa na sledi sledeče. Pes lahko še tako dobro izdela sled, mora na koncu ko pride do komada, se vrniti do vodnika in ga pripeljati nazaj do komada, ali druga možnost, da je pes oblajač. Nova stvar pri tem pa je, da se na koncu, ko pes naredi zgoraj našteto, ugotavlja značaj psa in to, ali je stabilen, primeren, plah ali agresiven.Če je plah ali agresiven UP ni oporavil, ne glede kako dobro je šel po sledi.
    Glede kar sem prebral sta sodelovala dva izkušena vodnika barvarjev, čudno res!

  6. #506
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Zakaj bo razpisan nov datum za UP? Morda zato, ker bodo poskušali s srečo vodniki, kateri sedaj niso naredili? Tega res ni v praksi, ker se je že zgodilo, da ni nobeden naredil UP, pa se ni zato ponavljalo...
    Glede kar sem prebral sta sodelovala dva izkušena vodnika barvarjev, čudno res!
    Veš da ni vodnikov, oz. preizkušenih psov v tistih krajih, nekako morajo opraviti preizkušnjo.

  7. #507
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Zakaj bo razpisan nov datum za UP? Morda zato, ker bodo poskušali s srečo vodniki, kateri sedaj niso naredili? Tega res ni v praksi, ker se je že zgodilo, da ni nobeden naredil UP, pa se ni zato ponavljalo!
    Glede preizkusa na sledi sledeče. Pes lahko še tako dobro izdela sled, mora na koncu ko pride do komada, se vrniti do vodnika in ga pripeljati nazaj do komada, ali druga možnost, da je pes oblajač. Nova stvar pri tem pa je, da se na koncu, ko pes naredi zgoraj našteto, ugotavlja značaj psa in to, ali je stabilen, primeren, plah ali agresiven.Če je plah ali agresiven UP ni oporavil, ne glede kako dobro je šel po sledi.
    Glede kar sem prebral sta sodelovala dva izkušena vodnika barvarjev, čudno res!
    Bo pač nova preizkušnja, na katero se lahko prijavijo vsi, ki izpolnjujejo pogoje v skladu s Pravilnikom, tudi tisti ki ponavljajo.

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    Veš da ni vodnikov, oz. preizkušenih psov v tistih krajih, nekako morajo opraviti preizkušnjo.
    Ne vem, na podlagi česa daješ pavšalne ocene, sigurno povprečnoje vsaj en preizkušen pes na LD, kar je z vidika št iskanj prej preveč kot premalo.
    Sploh pa ti, ki ne obstajaš na SLO lovski kart, ali misliš da če te pozna par lokalnih pijancev in podgurskih lovceh, da si ti zdaj velik strokovnak za lovstvo in kinologijo?

  8. #508
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    [QUOTE=muzikant;72080]Bo pač nova preizkušnja, na katero se lahko prijavijo vsi, ki izpolnjujejo pogoje v skladu s Pravilnikom, tudi tisti ki ponavljajo.

    Kot sem prebral, to ni v skladu s pravilnikom o strokovnem delu, kjer lepo piše, da je treba prireditve prijaviti do 15.Sept.za naslednje leto in UP je prireditev.Zato ne vem, kako to, da boste pa vi to uredili v manj kot mesecu dni, mogoče, ker vaš predsednik je v UO KZS.Vsekakor boste kršili PSD!
    Glede ježa pa ni lepo nekoga tako kritizirati in zmerjati, ker ga sploh ne poznaš!

  9. #509
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto

    Ga poznam.

  10. #510
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Ljubljana
    Prispevki
    27

    Privzeto

    Pa še to, res je zanimivo, da barvarji(umirjen, skoncentrirani) niso naredili, ostale pasme(terier,živčnost..) pa so bile uspešne in bom ponavljal ježa, kaj bi bilo šele na naravni krvni sledi, če te avtoceste ne izdelajo, res bog obvaruj nas pred takimi psi!

Stran 51 od 129 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •