Stran 78 od 129 PrvaPrva ... 286874757677787980818288128 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 771 do 780 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #771
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Ni kaj za dodati!
    A seveda je!

    Že več kot desetletje se situacija ni prav nič spremenila (razen administrativnih zadev, ki so kakor mnogo ostalih sama sebi namen), četudi jokamo in stokamo kako nas vse boli, v to smer ne storimo nič pametnega, oz. koristnega (saj to bi vendar radi, mar ne?)! Garniture ali posamezniki se menjajo, obljubljajo "svega i svačega", se gredo raznih revolucij (na vseh, ne samo na tem področju), se trkajo po prsih in kitijo z medaljami, mi siromaki na forumu pa jamramo (z mano vred!), kako je vse u p...i.
    Hočem povedat, da so to že stare zadeve, da nismo zmislili nič novega, in da ste eni celo na položajih, ko bi stvari vendarle že morali urediti. Pa nič!
    Nekdo bi rekel, da mlatimo prazno slamo (sploh pa nekateri, pa naj mi oprosti nekdo ali pa nekateri ali me pa ubijte), nismo v stanju uredit zadev na tem, kakor tudi ne na drugih področjih, ker nimamo jajc ali pa se obnašamo kot nedonošenčki!!!
    Me prav zanima , kako se bo Black soočil z težavami, koliko časa bo zdržal, kaj mu bo uspelo in koliko polen bo dobil pod noge. Če boš rabil pomoč (od enega siromaka), pa povej. Bova dva razočarana (da ne boš sam). Pa naj ti bo to samo v vzpodbudo. Želim ti vse naj.

    Sraka,
    zanima me zakaj(?) je v tolikih družinah takšno stanje? To da je, vemo že dolgo časa, že iz časa prejšnje vlade (krvosledniške). Pa vendar je že čas, da bi nekdo nekaj uredil ne samo obljubil. Mar ne?
    Slow justice is no justice

  2. #772

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A seveda je!

    Že več kot desetletje se situacija ni prav nič spremenila (razen administrativnih zadev, ki so kakor mnogo ostalih sama sebi namen), četudi jokamo in stokamo kako nas vse boli, v to smer ne storimo nič pametnega, oz. koristnega (saj to bi vendar radi, mar ne?)! Garniture ali posamezniki se menjajo, obljubljajo "svega i svačega", se gredo raznih revolucij (na vseh, ne samo na tem področju), se trkajo po prsih in kitijo z medaljami, mi siromaki na forumu pa jamramo (z mano vred!), kako je vse u p...i.
    Hočem povedat, da so to že stare zadeve, da nismo zmislili nič novega, in da ste eni celo na položajih, ko bi stvari vendarle že morali urediti. Pa nič!
    Nekdo bi rekel, da mlatimo prazno slamo (sploh pa nekateri, pa naj mi oprosti nekdo ali pa nekateri ali me pa ubijte), nismo v stanju uredit zadev na tem, kakor tudi ne na drugih področjih, ker nimamo jajc ali pa se obnašamo kot nedonošenčki!!!
    Me prav zanima , kako se bo Black soočil z težavami, koliko časa bo zdržal, kaj mu bo uspelo in koliko polen bo dobil pod noge. Če boš rabil pomoč (od enega siromaka), pa povej. Bova dva razočarana (da ne boš sam). Pa naj ti bo to samo v vzpodbudo. Želim ti vse naj.

    Sraka,
    zanima me zakaj(?) je v tolikih družinah takšno stanje? To da je, vemo že dolgo časa, že iz časa prejšnje vlade (krvosledniške). Pa vendar je že čas, da bi nekdo nekaj uredil ne samo obljubil. Mar ne?
    Jaz nisem na kakšnem položaju tako, da imam enak vpliv na sporejemanje Pravilnika o uporabi lovskih psov v lovišču in drugih aktov, kot ti. Ve se kdo je odgovoren za lovsko kinologijo v Sloveniji, to je komisija pri LZS, naloge VK za krvosledce pri KZS, so pa tudi znane.
    Po mojem mnenju je krvosledništvo dobro urejeno. Žal, kot pri vsaki stvari v našem lovstvu in kinologiji (tudi v Sloveniji), je problem v podrobnostih - predvsem v izvajanju zapisanega, dogovorjenega itd.
    Na podlagi ZDLov1 je sprejet Pravilnik o vrstah in moči lovskega orožja, načinu zasledovanja ranjene ali obstreljene živali ter višini škode na divjadi, ki je povzročena s protipravnim lovom, kjer so v 6. členu jasno zapisane naloge upravljavca lovišča. Skozi razpravo smo ugotovili, da jih je kar nekaj, ki ne poznajo tega določila, ali pa ga gledajo skozi prizmo stroškov. Se ne splača, upoštevati tega člena. Za tiste brez etike in morale morda ne, mislim, pa da bi morali biti v lovstvu višje vrednote od cene, ki jo je morda (kot smo lahko prebrali, veliko se še vedno išče brez plačila) potrebno plačati.
    V enem prispevko sem prebral, da je veliko šalabajzerjev med vodniki krvosledcev. Morda res, ampak vsi tisti, ki iščejo po krvni sledi, bi morali imeti opravljen UP po krvni sledi. To je začetek abecede, kot bi rekel Alojz1, izkušnje si nabira vodnik na terenu z iskanjem. Več iskanj, več izkušenj, več najdene ranje divjadi, zato bi kar pritrdil Sršenu, da je potrebna tudi kvantiteta, iz katere se bo izkristalizirala kvaliteta. Kot je zapisal Black, ko uporabniki ugotovijo kvaliteto in se na podlagi svojih prepričanj odločajo, koga pokličejo, so običajno tudi z iskanjem zadovoljeni.
    Kot sem zapisal, narmativna ureditev krvosledništva je dobra, morda bi lahko bila boljša, vendar tudi na podlagi tega, ne bi smel v lovišču ostati noben strel na parklasto divjad nepregledan - kontroliran.
    Problem je v podrobnostih - v izvajanju v LD oz. nas samih lovcih, ki iz različnih razlogov ne javljajo strelov, ali pa celo v LD s tihim pristankom ali celo dovolenjem tolerirajo takšno početje. Res je, da s tem, ko divjad ni obležala na mestu, nastanejo problemi. Vsak, ko gre na lov, mora že v naprej pomisliti, da se mu lahko zgodi, da bo rabil pomoč krvosledca in da bo za iskanje potreboval čas. Če nima časa, če nima primerne puške in podobnih razlogov, je bolje, da se ne odloča za strel. Naj samo opazuje, ko pa se odloči za strel, pa se bi moral vsak zavedati, kaj mora storiti, če divjad ne pade v ognju. Ne vem kakšno korist je lovec naredil za lovsko družino, če je streljal po divjadi, katera ni padla v ognju in je nato po več dnevih v mukah poginila v gozdu?
    Naslednji problem krvosledništva je vračilo stroškov vodnikom. Iskanje ni samo spustiti psa na sled, ampak so zraven še drugi stroški, kot je napisal black (veterinarske storitve, hrana, prevoz do iskanja, nabava psa, itd). Pred leti je UO LZS še sprejel sklep, katere stroške se povrne vodniku krvosledca. Sklep je bil objavljen v Lovcu, mislim, da nekaj let za povrstjo, z menjavo v LZS in tudi VK za krvosledce, pa se je to opustilo, čeprav sta bili Komisija za lovsko kinologijo pri LZS in VK za krvosledce na to opozorjeni. Mislim, da bi se morali vsi strinjati s tem, da je potrebno vodnikom krvosledcev povrniti stroške iskanja. Moti že to, da so za ureditev tega področja tudi v UO LZS, čeprav vemo, da se vsem članom organov LZS vračajo stroški uzdeležbe na sestankih inm zastopanja LZS. Upam, da bo v Pravilnik o uporabi lovskih psov v lovišču zapisano, katere minimalne stroške je potrebno povrniti vodniku krvosledca za iskanje oz. kontrolni pregled nastrela.

  3. #773

    Privzeto

    Bravo Pranger vse si povedal, ni kaj dodati!

  4. #774
    Član od
    Jan 2009
    Lokacija
    Cerklje ob Krki
    Prispevki
    532

    Privzeto

    Oprosti Pranger, nisem vedel da si tako pameten .
    Pa spet si nekaj novega napisal .
    A ne meljete (mo) to že tri dni (vsaj, če ne že ne vem koliko let)?

    Zdaj pa resno,
    dobro si to zapisal, a žal nič novega!
    Nihče ni rekel, da si ti na kakšnem položaju in nihče ni rekel, da imaš ti kaj s tem in nihče ni zapisal, da moraš ti kaj spremeniti.
    Ti si napisal, da ni kaj dodati, jaz pa da je. To je vse, kar je v povezavi s tabo in se ne rabiš nič zagovarjat.
    Da se pa z Blackovim razmišljanjem strinjaš, je pa čisto v redu. Saj se v določeni meri tudi jaz, pa kaj ?
    Rajši preberi, kaj sem napisal, če mi že moraš (pa ravno ti, ko nimaš nič s tem) kaj argumentirat.
    Slow justice is no justice

  5. #775

    Privzeto

    Citat jež je objavil: Pokaži objave
    A seveda je!

    pranger je objavil: Pokaži objave
    Ni kaj za dodati!


    Hočem povedat, da so to že stare zadeve, da nismo zmislili nič novega, in da ste eni celo na položajih, ko bi stvari vendarle že morali urediti.
    Ker si me citiral in potem napisal, kar je odebeljeno, sem razumel, da si mene mislil!

    Pri jagrih vsak vidi problem s svojimi očmi in ga argumentira in zagovarja kakor ga vidi. Pri reševanju problema pa nihče ne bi popustil (niti za cm, kot rečemo), zato smo kar pri veliko problemih v LD, LZS in kinologiji na "različnih bregovih". Sprašujem se zakaj, ali morda samo zaradi tega, da problema/ov ne bi rešili?
    Last edited by pranger; 25. August 2012 at 19:49.

  6. #776
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    [QUOTE=Sraka;87057]
    Citat main757 je objavil: Pokaži objave

    Ti bom izračunal za srnjega mladiča: 8kg stane cca 21,8€. Pa povej če se splača klicat krvosledca 30km?

    Neverjetno! In to ti zapiše slovenski lovec, ki prisega na določila etičnega kodeksa. S takimi slovensko lovstvo res nima bodočnosti. Puška na ramenu in kalkulator v žepu je torej nova podoba slovenskega lovca.
    Beri Sraka, jaz sem samo napisal, kaj je možen vzrok da ostaja cca. 3800 zastreljene srnjadi v lovišču. In to da se ne splača se dogaja po mnogih družinah. Pa kazen gor ali dol. Imaš dovolj etike?

    Problem je v tem da bodo nasprotniki lova kmalu ugotovili koliko srnjadi zastreljene ostane v lovišču.
    To pa je problem, ki nas lahko stane glave.
    Pa ne mi sedaj napisati, da jaz slabo streljam in da moja srnjad ostaja zastreljena.

  7. #777

    Privzeto

    [QUOTE=main757;87073]
    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave

    Beri Sraka, jaz sem samo napisal, kaj je možen vzrok da ostaja cca. 3800 zastreljene srnjadi v lovišču. In to da se ne splača se dogaja po mnogih družinah. Pa kazen gor ali dol. Imaš dovolj etike?

    Problem je v tem da bodo nasprotniki lova kmalu ugotovili koliko srnjadi zastreljene ostane v lovišču.
    To pa je problem, ki nas lahko stane glave.
    Pa ne mi sedaj napisati, da jaz slabo streljam in da moja srnjad ostaja zastreljena.
    To marajo spoznati tisti upravljavi lovišča (LD), ki ne izvajajo predpisov s tega področja. Morda bi bil čas, da kakšna LD iz takšnega ali podobnega razloga izgubi koncesijo. Potem pa bo vik v lovskih vrstah in solidarnost.

  8. #778

    Privzeto

    Strinjam se z raubsicem.Samo eni LD je treba vzeti koncesijo,pa boste videli,koliko bo vec iskanj.LD katere imajo odstrel 200 kom in 1 ali nobeno iskanje,se bi hitro lahko naslo.in ukrepalo!
    Vendar nima nobeden interesa,vsaj tisti ne,kateri so za to placani.
    Vidra ima popolnoma prav, samo prevec je takih,ki ne bi smeli nikoli postati lovci.

  9. #779
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Radolca
    Prispevki
    295

    Privzeto

    Ali ima kdo kaj iskušenj s krvnim koncentratom?http://www.waidwerk.de/de/WAIDWERK-F...t-7014066.html

  10. #780
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Citat black je objavil: Pokaži objave
    Itak, pa mislim, da bo moj prispevek o krvosledništvu v Lovcu objavljen v Sept.številki, pa si bodoči iskalci, kateri mi po ZS pošiljate sporočila, tam dobili odgovore.
    No, ali ste si prebrali blackov prispevek v Lovcu in kakšno je vaše mnenje?

    Jaz se strinjam s trditvami, da:
    - bi moral VSAK vodnik krvosledca v primeru ugotovitve dejstva, da je divjad ranjena (kri) in je na sledi s svojim psom neuspešen, nujno vsaj predlagati upravljavcu lovišča, ali celo sam poklicati drugega izkušenega vodnika z izkušenim psom na naravnih KS,
    - bi UP po umetni KS morale potekati po sistemu kot poteka državna tekma po umetni KS (brez spremljave sodnika),
    - bi bilo pri psih potrebno opraviti preizkus primerne ostrosti na divjadi in sledoglasnosti

    Menim, da zgoraj našteti pogoji ne bi bili pretrd oreh za nekoga, ki ima vsaj malce talenta in dovolj volje po učenju. Hkrati pa bi se z uveljavitvijo takšnih pogojev zadostno izboljšala kvaliteta in odstotek uspešnosti v krvosledništvu.

Stran 78 od 129 PrvaPrva ... 286874757677787980818288128 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •