Stran 119 od 129 PrvaPrva ... 1969109115116117118119120121122123 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,181 do 1,190 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1181

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Kam meris, da zadenes v spodnjo celjust?!
    Tako kot meriš za pleče, pa popolnoma zgrešiš. Meni se je to že zgodilo. V trenutku, ko sem pritisnil prožilec sem zaznal premik živali. K sreči je bilo takrat čisto zgrešeno, žal pa ni vedno tako.
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #1182

    Privzeto

    Citat lisičnik je objavil: Pokaži objave
    Kam meris, da zadenes v spodnjo celjust?!
    Preštej vse zgrešene strele v LD. Pa tiste, ki se slišijo pa niso od nikogar. In boš videl, da ni takšna umetnost falit. Je pa čeljust vseeno bliže kot zadnji parkelj. Pa sem imel takih primerov kar precej.

  3. #1183

    Privzeto

    Ja, se zgodi marsikaj.

    V prvem odgovoru sem pomislil na način strela, ki ga večkrat slišim. Na krmišču na blizu ob dobri svetlobi pomeriš v glavo, ko gloda peso, krompir ...

    No in iz tega sem sklepal na strelčev odgovor "v noge". Če je glava pri tleh, po strelu pa žival zbeži, nihče ne pomisli na nesmrten strel v glavo, ampak mimo glave, tam pa so noge blizu.

    V glavnem zaključek je dober, ker je tele najdeno. Sreča, da ni prijelo samo zob, ker bi v tem primeru verjetno imeli več dela in tudi uspeh bi bil pod vprašajem.

  4. #1184

    Privzeto

    Tele ni ravno mala tarca in, da streljas za plece in ga zadanes v spodnjo celjust, lahko vsaka polnoletna oseba ve da gre za laz.

  5. #1185

    Privzeto

    Ne vem sicer kakšne izkušnje imaš ti. Jaz sem veliko iskal jelenjad streljano tudi na 50m. Mirujočo, na paši. Pa ni bilo zadetka.
    Sem pa iskal jelena streljanega ko je stal bočno na 10m. In je bil zadet v zadnje stegno. Ne govori, da to ni možno.

  6. #1186

    Privzeto

    hehe zanimivo mi je, da so taka ogromna odstopanja pri zadetkih, sploh pri tako velikih tarčah kot je jelenjad. Takim ljudem, ki zgrešijo jelena na 50m, ko miruje ne vem, če je še kaj pomoči. Ali je človek streloplašen pa, da tako cukne, ali je pijan ali ima tresavico ali pa enostavno nima strelskih izkušenj pa kljub temu ne more zgrešiti tarče za 1 meter, ali pa se naj vzdrži strela, če že ne vidi dobro tarče zaradi teme. Bilo bi pravično do vse divjadi, da tak človek prestopi med ribiče ali kaj podobnega.
    Pa brez zamere!
    Last edited by lisičnik; 26. November 2015 at 16:08.

  7. #1187

    Privzeto

    No, nekateri ste pač superiorni in se vam kaj takega nikoli ne more pripetiti.
    Nekatere nas pa včasih strese kakšna mrzlica ali naredimo kakšno drugo napako pri strelu. Se nam zgodi in se trudimo, da se nam ne bi dogajalo.
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #1188

    Privzeto

    Kar zagovarjaj take ljudi srsen.Nisem rekel da ne mores zastreliti ali zgresiti, ampak da se strelja v glavo in potem reces da si ciljal za plecko, je pa malo za lase privleceno.

  9. #1189

    Privzeto

    Sedaj pa toplo vodo odkrivamo. Jaz vem za kar veliko primerov zadetkov v glavo po nesreči. Da o prašičih sploh ne govorimo. Pa zakaj pri toliko zgrešenih strelih ne more kdo tudi glave najti. Jaz predvidevam, da je kar polovica zadetkov drugje kot je bilo mišljeno. Res je par lovcev, ki zelo težko zgrešijo. Je pa veliko takih, ki redko (težko) zadanejo.
    Pa še nekaj iz moje prakse. Tisti, ki najbolj z prstom kažejo na takega, ki zgreši, tisti so najhujši. Dokler jih ne dobijo.

  10. #1190
    Član od
    Mar 2008
    Lokacija
    jagoda
    Prispevki
    334

    Privzeto

    Vsaka rit ima svojo šibo! Nikoli ne reci nikoli!

    Alojz, ne vem če si videl, podal sem ti vprašanje...
    Glede na rano teleta, je bila drug dan na sledi kri obilna? Ali pa se je krvavitev čez noč vsaj delno ustavila?

Stran 119 od 129 PrvaPrva ... 1969109115116117118119120121122123 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •