Stran 117 od 129 PrvaPrva ... 1767107113114115116117118119120121127 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,161 do 1,170 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1161

    Privzeto

    A jelena ste potem našli?

  2. #1162

    Privzeto

    Seveda. Pri spravilu pa nisem sodeloval. Je pa bilo vse ponoči. Do jutra ostanejo največkrat le kosti.

  3. #1163

    Privzeto

    Pozno zvečer me obvestijo o streljanem jelenu. Zjutraj ob svitanju sem na nastrelu. Moni lepo sledi. Krvi ne vidim. Po kakšnem km se 60m pred nama jelen dvigne. Spremljevalcu povem, da ga samo en pes ne bo zaustavil, Lukas je pa doma ker so me prepričali, da je jelen sigurno mrtev.
    Signala za telefon ni. Zato se obrnem nazaj, da pokličeva pomoč. Moni pa to ni všeč. Izmuzne se iz ovratnice in za jelenom. Seveda sem šel za njo v dolino. Po dolgem času izza hriba slišim lajež na mestu. Medtem pridem do ceste. Voznikom nakažem, da upočasnijo. Nad cesto v bregu Moni enakomerno laja in moja pozornost je usmerjena tja. Vidim glavo jelena, ki me opazuje izza bukve precej visoko. Vedel sem, da se ne smem ustaviti ker bo šel nazaj. Ko se mi pokaže tudi trup hitro ustrelim. Zadetek nakaže in se obrne navzgor zato streljam še enkrat. Takrat pade in se prikotali skoraj do ceste.
    Slikano je tako, kot je obstal. Zadetek z puško je bil nizko malo pred spolovilom. Tista luknja v stegnu je pa od tepeža.
    Pripete podobe Pripete podobe  

  4. #1164

    Privzeto

    Bravo alojz1.
    Pri jedi se drži naprej, pri pijači nazaj, pri delu pa ob strani.

  5. #1165

    Privzeto

    Bravo, zadet je bil v zadnjo plečko

  6. #1166

    Privzeto

    Ne razumem, kaj hočeš povedati.

  7. #1167

    Privzeto

    Zjutraj sem imel spet težavno iskanje teleta.
    V mraku je bil streljan v moji bližini zato je lovec počakal kar tam. Dah jelena ki je bil v tropu še z dvema košutama je bil močan. Tele je kmalu zavilo stran od tropa. Psica gre po njegovi sledi, ko pa vidi, da ji ne sledim se vrne in se usmeri za tropom. Cela skupina gre par metrov mimo sina. Takoj mi javi, da tele ni zadeto.
    Medtem se je strelec vračal in gre pogledat še v smeri kamor je psica najprej zavila. Dvigne ranjeno tele. Ko ugotovim, da se giblje le po stečini sem predvideval, da je slabo zadet zato sem iskanje prekinil. Spodaj je cesta in potrebovali smo pomoč zaradi možnega prečkanja.
    Čez par ur smo bili spet na mestu. Tokrat je Moni imela pomoč Lukasa. Okrog 500m sledi lepo počasi in gleda, če grem za njo. Nato se naenkrat obrne navzdol. Med debli vidim tele, ki beži. Gonja obeh psov se ustavi na drugi strani ceste kjer lajata na mestu. Najbližji lovec iz ceste vidi teleta, ki ga Lukas drži sredi potoka. Ko je bil primeren trenutek je streljal. Psa sta se takoj vrnila k meni, ki sem iskal prehod navzdol. Povsod je bila mreža preko skal zaradi kamenja. Ko sem se končno spustil sem moral teleta še umiriti z strelom v glavo. Tudi drugi strel je bil nizko tako, da je imel revež prestreljeni obe prednji nogi.
    Kadar iščemo divjad v tropu moramo vedno počakati par ur. Ali pa se vrnemo, če divjad ne leži v bližini. Pravilnik sicer pravi, da se išče šele po 3 urah. Lovci pa neučakani. Ali pa je zvečer hitro tema.
    Last edited by alojz1; 22. September 2015 at 16:08.

  8. #1168
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Lepo, da si izkušnjo delil z nami. Dober pogled in veliko uspešnih iskanj želim.

  9. #1169

    Privzeto

    Še slika zadetka
    Pripete podobe Pripete podobe  

  10. #1170

    Privzeto

    Na takšen prizor naletim večkrat, če je divjad streljana zvečer in iskana zjutraj. Največkrat krivimo lisice. Jaz pa vedno ostanek izkožim. Takrat se lepo vidi, da so večkrat na nočnem delu psi.
    Srna je bila zadeta v skočni sklep. Pokončali so jo psi. Čudno se mi je zdelo, da Moni ob najdbi ne laja. Ko me je odpeljala do srne sem videl. To zanjo ni več plen ampak mrhovina.
    Pripete podobe Pripete podobe  

Stran 117 od 129 PrvaPrva ... 1767107113114115116117118119120121127 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •