Stran 108 od 129 PrvaPrva ... 85898104105106107108109110111112118 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,071 do 1,080 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1071
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Super sta zrihtala, čestitke!
    Lp in dober pogled!

  2. #1072

    Privzeto

    Pozdravljeni !

    Potrebujem nasvet pri učenju psa za krvno sled. Po sledi gre pes odlično, problem se pojavi na koncu sledi, ko divjadi ne pokaže in ne ve kaj narediti. Včasih ga začne tudi malo cufati. Prosim za nasvet, kako bi psa naučil, da bi se vrnil k meni in me nato privedel do divjadi.

    Hvala

  3. Privzeto

    Citat alurit je objavil: Pokaži objave
    Pozdravljeni !

    Potrebujem nasvet pri učenju psa za krvno sled. Po sledi gre pes odlično, problem se pojavi na koncu sledi, ko divjadi ne pokaže in ne ve kaj narediti. Včasih ga začne tudi malo cufati. Prosim za nasvet, kako bi psa naučil, da bi se vrnil k meni in me nato privedel do divjadi.

    Hvala
    Nagrada ob prihodu psa k vodniku je ogromnega pomena. Osnova pa je dober odnos vodnik - pes. Ali gre za mladega psa na začetku kariere?
    Imel sem podobno težavo na začetku na prvih umetnih sledeh s položenim pravim kosom plena. Psa sem poklical k sebi in prihod nagradil. Nato sem nagrado postopoma (2 do 3x) premikal k plenu in sedaj jo dobi šele ob plenu. Plen sam ga sploh ne zanima več, le nagrado čaka, ko me pripelje na cilj.
    Seveda je to le moja izkušnja, mogoče pa ti kaj pomaga.
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  4. #1074

    Privzeto

    Kot je napisal že MLikar- ne skopari z nagrado! Pa nagrada ne pomeni, da psu na vsak način tlačiš v gobec priboljške-psi so različni in nekaterim priboljšek ne pomeni nič, jim je pa npr.igra čez vse, spet drugi so neskončno zadovoljni že z pohvalo in trepljanjem po prsih. Pač, ugotoviti moraš kaj pri tvojemu psu "pali"

    Ena od možnosti je da se psu dobro skriješ in čakaš ali bo prišel pote. Če ne, ga pokličeš in ko pride do tebe gresta postopno skupaj do plena-kot ti je napisal MLikar. Spet druga varjanta-greš s psom do plena in skupaj tečeta stran in potem nazaj k plenu, tam psa izdatno nargadiš-postopno podaljšuješ razdaljo ki jo pes naredi sam brez tebe.

    Mogoče bi bilo pametno delati začetek pokazanja s kakšno posušeno kožo, ki v psu ne zbudi toliko nagona oz.zanimanja in ga lažje pokličeš k sebi kot od divjadi. Pa kožo priveži oz.obteži da je ne bo mogel odvlečti.
    Naj me izkušeni vodniki popravijo če se motim, ampak sama bi se vrjetno pokazanja lotila kot čisto ločene vaje-krajša vlečka s kožo na koncu in treniraš samo pokazanje. Potem pa to enostavno preneseš še na umetno krvno sled in v prakso...

  5. #1075

    Privzeto

    Šefov sistem se obnese. Slaba stran je, da nosi z sabo pol rukzaka paštet pes je pa okrog pasu vse bolj njemu podoben. (malo šale ne škodi)
    Pokazanje je zelo odvisno od pasme. Šarivci , prinašalci ali ptičarji bodo skušali kar kos privleči. Če pa ne gre pa vodnika za rokav k komadu.
    Barvarje je treba motivirat. Največkrat zadostuje veselje ob plenu in malo poigrati se z psom. Je pa zelo pomembna vez med vodnikom in psom.
    Pri goničih je običajno malo težje. Zanje je mrtva divjad konec lova in gredo radi iskati naprej. Pri teh je treba pokazanje učiti od malega, ker gre pri starejšem malo težje. Ampak z pašteto se vse doseže.
    Kakšne pasme je tvoj pes?

  6. #1076

    Privzeto

    Hvala za vse odgovore. Imam nemškega žimavca, starega 3 leta. Na predzadnji sledi mi je položenega srninega mladiča kar aportiral, na zadnji sledi ga pa sploh ni zanimal in je raje šel pogledat, če je še kakšen zajec za pojagat V namenu imam ustrojeno kožo gamsa napolniti s senom in mu polagati na koncu kratkih sledi ter delati predvsem na kazanju komada. Mi predlagate kaj drugega ?

  7. #1077

    Privzeto

    Tole pa zadevo malo zakomplicira. Predzadnje pokazanje (aportiranje)je značilno za ptičarje. Ali ga nisi pohvalil in nagradil? Naslednjič pa ga komad ne zanima več. Nekaj vmes je šlo narobe. Kdaj pa je aportiral mladiča in kdaj je šel mimo? Ali si letos kaj delal z njim?
    Jaz z strojeno gamsjo kožo nebi psa učil pokazanja. Ni motivacije in bo dobil odpor potem je pa z tem konec.
    Last edited by alojz1; 28. May 2014 at 07:54.

  8. #1078
    Član od
    Jul 2012
    Lokacija
    Vrbljene
    Prispevki
    486

    Privzeto

    Poizkusi z posušeno (ne ustrojeno)kožo srnjadi in jo obteži, da ne bo aportiral.

  9. #1079

    Privzeto

    Jaz imam psa prvotno za lov na malo poljsko divjad ter lisice. V lovišču je veliko srnjadi in tudi to rad preganja, čeprav ga želim odvaditi, saj za krvno sled to ni dobro. Ko mi je predzadnje aportiral mladiča sem ga nagradil in ga zelo pohvalil, kar se mi je pa zgodilo nazadnje je pa verjetno vzrok v večji želji po gonji kot po pokazanju komada. Rad bi, da bi mu nekako pojasnil, da je konec sledi pri komadu divjadi, da mi ga pokaže, ne pa da skače okoli in išče svežo sled divjadi. Mislim, da naju še čaka ogromno dela.

  10. #1080

    Privzeto

    Citat alurit je objavil: Pokaži objave
    Mislim, da naju še čaka ogromno dela.
    Niti ne. Postavi se v njegov položaj in razmišljaj tako kot on.
    Motivacija za psa je plen. In želja ugajati vodniku kar na koncu prinese nagrado. Ko bo pes ugotovil, da kri pomeni plen na koncu sledi in potem nagrada bo hitro spremenil navade.
    Ovratnica in povodec sta pa pokazatelja za njega, da sedaj ne bo fazanov preganjal. Ne bo gledal po zraku ampak ga bo zanimala le sled na tleh.
    Če sam streljaš in greš prekmalu z psom do plena bo iskal z dvignjenim nosom ker je v zraku preveč vonja. Ni dobro. Zato komad potegni ali malo nesi in počakaj par ur. Takrat bo iskal po tleh.
    Je pa to boljši način kot kakšne strojene kože. Strast do plena moraš izkoristiti in dosegel boš željeno.

Stran 108 od 129 PrvaPrva ... 85898104105106107108109110111112118 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •