Stran 116 od 129 PrvaPrva ... 1666106112113114115116117118119120126 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,151 do 1,160 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1151
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Oplazni strel v prsa pod vratom. Noge in pljuča cela.Teža 22 kg, nepravilni osmerak. Tudi krvi na nastrelu nič. Lovec in spremljevalec sta pred dežjem vse pregledala.
    Alojz si siguren da ta tvoj pes nebi še popolnoma zdravega in nestreljanehga srnjaka ulovil?

  2. #1152
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat mugo je objavil: Pokaži objave
    Detel, tale je pa neumestna. Oplaziš lahko s tromblonom, pa bo še vedno oplazni strel.
    Se strinjam ampak razlike so.

  3. #1153

    Privzeto

    Citat detel je objavil: Pokaži objave
    Več kot bo monolitk, več bo tega.
    Streljan je bil z 30-06 in klasično SP 11g. Če pripomba leti na današnje iskanje.

  4. #1154

    Privzeto

    Tale posebnež je bil že v svatovskem razpoloženju. Zato je kljub odličnemu zadetku z 223 zbežal toliko, da je imel Lukas veselje. Pa še vroče ni bilo po nevihti.
    Srnjaki so v tem času bolj "trdi" in redko padajo v ognju. Imate podobne izkušnje?
    Pripete podobe Pripete podobe  

  5. #1155

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tale posebnež je bil že v svatovskem razpoloženju. Zato je kljub odličnemu zadetku z 223 zbežal toliko, da je imel Lukas veselje. Pa še vroče ni bilo po nevihti.
    Srnjaki so v tem času bolj "trdi" in redko padajo v ognju. Imate podobne izkušnje?
    V "svatovskem" razpoloženju sem tudi jaz bolj "trd".
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #1156
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    407

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Srnjaki so v tem času bolj "trdi" in redko padajo v ognju. Imate podobne izkušnje?
    Da drži!
    Srnjaki so sedaj pod "napetostjo" in kljub dobremu zadetku ne radi padejo v ognju. Izjema so seveda zadetki v hrbtenjačo, vrat ali glavo.
    Enako zadet srnjak v maju med sproščeno pašo bi se samo ulegnil. Imel sem že več takih primerov!


    Lp.

  7. #1157
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    V "svatovskem" razpoloženju sem tudi jaz bolj "trd".

  8. #1158

    Privzeto

    Bilo je sicer kratko, a sladko.
    Fino je, ko se ti domače vaje obrestujejo v tem, da te pes na krvni sledi prvič pokliče tudi z laježem k plenu. Ni bilo druge po tej strmini in sledi brez kapljice krvi, kot da mu pustim sprčenemu preiskati teren, In čez nekaj minut me je že klical iz grape in vabil h kozi.
    Lovec streljal z LOS kroglo H 155gr cal. .308 win., a zadel preveč zadaj v mehko ...
    Na nastrelu ničesar!
    Click image for larger version. 

Name:	PerunKoza1Avgust2015GrmadaSmall.jpg 
Views:	124 
Size:	391.7 KB 
ID:	15524
    --------------------------------------------------------
    Vesel sem, ko me ljudje opravljajo za hrbtom. Takrat vem, da sem korak pred njimi.


  9. #1159
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Čestitke Perunu in njegovemu gospodarju.

  10. #1160

    Privzeto

    Sinoči sem v par minutah prejel 4 klice za pomoč. 2x ranjena srnjad in 2x kontrola po strelu na jelenjad. In to iz treh LD. Srnjad je Moni hitro sama poiskala in glasno lajala dokler nismo prišli.
    Jelen je bil v težjem terenu. Prva kaplja 50m od nastrela. Krogla SPCE. Nazadnje pa sva preverila še strel na teleta. Lovec je streljal v gibanju preko 100m. Ni bilo krvi čeprav sva šla po sledi tropa 200m. Seveda sva zjutraj še enkrat preverila. Z enakim rezultatom.

Stran 116 od 129 PrvaPrva ... 1666106112113114115116117118119120126 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •