Stran 124 od 129 PrvaPrva ... 2474114120121122123124125126127128 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,231 do 1,240 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1231

    Privzeto

    Verjetno ste že kje zapisali, pa bom kar tukaj vprašal... No po 8 letih, se mi je pred kakim mesecem in pol nazaj storil prvi zgrešeni strel( v stvari dva zaporedna). Streljal sem mladiča srne na cca. 8-10 m nekako pod kotom 30 stopinj. Ok prvi strel sem ga ciljal v vrat, tam ali zgrešiš če zadaneš, tudi če ga "štrajfneš" pade. Ok, zgrešim, repetiram, ga normalno pomerim za plečko(ker je kos samo odskočil in gledal kaj se dogaja) in ga še enkrat zgrešim, oba šusa najdena v zemlji.... Velikokrat smo se že pogovarjali, kako pomeriti, vendar sem sam mnenja da bi ga na tako blizu moral pomeriti v hrbet, zaradi razlike med višino cevi in dalnjogleda.... Kaj pravite vi?

  2. #1232

    Privzeto

    Jaz nikoli ne streljam v vrat. Sem večkrat iskal takšno divjad. Spomnim se srnjaka, ki mu je odstrelil sapnik in ga je 10 cm viselo. Pa se je pasel po 10 dneh tik srne ker mu vonj ni delal. Se je ob srni čutil bolj varnega.
    Verjamem, da si zgrešil in dobro preiskal. Takšni streli so zaradi krivulje krogle zelo zahtevni. Krogla se dviguje in na (okrog) 50m prvič seka točko 0. Na 100m je običajno 3 cm nad to točko. Ponovno jo seka pri padanju. Odvisno od kalibra, nastrelitve in teže krogle je to približno pri 140m.
    Če ustreliš v papir zelo na blizu bo zadetek toliko nižje kot je razdalja med osjo daljnogleda in cevjo. Torej par cm.
    Last edited by alojz1; 13. December 2016 at 20:19.

  3. #1233
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    Ok prvi strel sem ga ciljal v vrat, tam ali zgrešiš če zadaneš, tudi če ga "štrajfneš" pade. ..., oba šusa najdena v zemlji....
    Ta teorija, da boš štrajfnil po vratu in bo padel absolutno ne drži. Prestreliš sapnik, in divjad gre pa nikoli je ne boš našel. Streli v vrat od strani so zato precej reskirani, prvič zaradi omenjenega odstopnanja mesta zadetka po višini glede na oddaljenost divjadi, drugič pa zato, ker je vratna hrbtenica, ki jo mora krogla prijeti, zelo majhna tarča.
    Sam v vrat streljam le v primeru usmrtilnega strela ranjene divjadi. Pa še v teh primerih se hitro zgodi, da zgrešiš vratno hrbtenico in ni želenega efekta. Pravilo, ki ga velja upoštevati je, da v vrat streljaš le naravnost od spredaj ali od zadaj (v tilnik). V teh dveh primerih je vratna hrbtenica vertikalna in ti odpade problem z odstopanjem zadetka po višini.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  4. #1234
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ja, ampak nekateri so "odlični" strelci in ti tega ne bodo priznali, žal...

  5. #1235

    Privzeto

    Sam sem 2x iskal strel v vrat, kjer se je izkazalo, da ne drži ali pade ali zgrešim. Prvič streljano od zadaj, strel je oplazil vrat po strani, prestreljena je bila srednje velika vena,dobra krvna sled, ostale vitalne strukture pa niso bile poškodovane, psica je srno zaustavila po 10 min gonje. Drugič strel od strani, prestreljen sapnik srnjaka je po krajši gonji ustavil strel lovca, ki sem jih postavil naprej v pričakovani smeri bega. Pred mnogo leti sem bil v spremstvu očeta, ko je iskal za solovca, kot se je kasneje izkazalo je strel oplazil zatilje, srnjak je sprva padel, ampak po 10 sekundah vstal in
    pijano pobegnil v gozd. Srnjaka nato med iskanjem nista mogla ustaviti brvar in istrski gonič, kak mesec kasneje ga je obnemoglega odrešil muk drugi lovec,potem ko je z zastrupitvijo ležal ob cesti. Tako da mi kar naježi kožo, ko poslušam pametovanja o strelu v vrat....

  6. #1236

    Privzeto

    V prvi vrsti hvala za odgovore, še vedno sicer nisem dobil odgovora na vprašanje, kako pomeriti na tako blizu, da ne prihaja do zgrešenega strela, kar se pa tiče pametovanja o strelih v vrat pa glej do sedaj so bile moje izkušnje take, ko bo kaj drugače bom mnenje spremenil zaenkrat 4x streljal 3x zadel....

    LP!

  7. #1237

    Privzeto

    Kar se tiče strelov od blizu cca 10m metrov moraš pomeriti toliko višje, koliko je daljnogled višji od cevi. Sem se tudi že sam čudil, ko sem povoženo srno 2x falil, ko sem jo streljal od blizu. Snameš daljnogled pa je, ali pa streljaš na več kot 25m. Lp

  8. #1238
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Aha,najprej moraš par kosov zastrelit potem boš spremenil mnenje. Lepo.

    Postavi tarčo na 5 m, pa 10m itd. in testiraj strele. Kaj naj ti drugega rečem.

  9. #1239

    Privzeto

    Citat Jack0709 je objavil: Pokaži objave
    še vedno sicer nisem dobil odgovora na vprašanje, kako pomeriti na tako blizu, da ne prihaja do zgrešenega strela,
    To sem ti že v prvem postu napisal. Je pa čudno, da ne razumeš. Ali pišeš z kakšnimi drugimi nameni?
    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Če ustreliš v papir zelo na blizu bo zadetek toliko nižje kot je razdalja med osjo daljnogleda in cevjo. Torej par cm.
    Last edited by alojz1; 14. December 2016 at 23:27.

  10. #1240

    Privzeto

    Dobro hvala lepa na odgovoru, alojz1, korekturo odgovora na moje vprašanje nisem videl... Kakšen drug namen, kot da nekoga vprašam kako pomeri na tako blizu nisem imel za vprašati.... Vidim pa, pa tudi po drugih postih in temah, da je kakeršno koli nasprotno mnenje ali praksa na tem forumu bogokletje, oziroma so odgovori na vprašanja avtomatsko nekako sarkastično oziroma, pasivno agresivno zapisana, tako da ima nade za vas.....

    LP!

Stran 124 od 129 PrvaPrva ... 2474114120121122123124125126127128 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •