Stran 128 od 129 PrvaPrva ... 2878118124125126127128129 ZadnjiZadnji
Rezultati 1,271 do 1,280 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1271

    Privzeto

    Ja, res je dobro napisano!

  2. #1272

    Privzeto

    Sinoči me pokliče lovec. Streljal je srnjaka in ni padel. Ker je bila že tema (21:12) in sem bil daleč stran sem mu rekel, da naj na nastrelu zapiči palico in jo zgoraj olupi, da bom nastrel zjutraj našel (dolina ob cesti je dolga okrog 300m). Pa zjutraj iščem. Označbe ne vidim. Dokler mi Moni ne pokaže smrekove vejice (takšne za na klobuk) položeno pod smreko.
    Ker se večkrat dogaja, da pozno zvečer ne najdemo streljan kos zjutraj pa ima lovec službo je treba označiti nastrel. Odrežemo palico in nanjo privežemo vrečko (moramo imeti vedno s sabo) ali kaj drugega kar je vidno na daleč in ni del narave. Palico lahko tudi razkoljemo in oznako vstavimo v precep.Tako prihranimo veliko časa in nepotrebne poti.
    Nož,vrečke, vrvica so pa del obvezne opreme vsakega lovca.

  3. #1273

    Privzeto

    Na vsakem skupnem lovu je krvosledec še kako dobrodošel. Pa čeprav je z vodnikom na stojišču ali pa čaka v avtu.
    Streljal sem lisico. Nezanesljiv strel v gibanju in lisica izgine v podrasti. Pa jo Lukas hitro najde.
    Ko se zbiramo po pogonu me pokliče kolega. Streljal je šilarja in ne najde znakov zadetka. Na nastrelu nič. Lukas pa sledi dobrih 200m kjer ga odpokličem. Tudi jaz nisem našel nobenega znaka zastrelitve (kri, dlaka ali vsebine vampa). Pa omeni lovec (kasneje pri malici) kako je videl, da je jelenček trznil ob strelu. Odločimo se, da tisti predel prečešemo še enkrat. Midva z psom greva tja kjer sva v prvo končala. Lukas prime sled in mi izgine v podrasti. V bregu se glasijo se drugi psi, ki poženejo srnjad. Gledam v smer gonje in vidim jelena ki se skozi grmovje počasi pomika proti gonjačem. Niso ga videli čeprav je bil okrog 10m od prvega. Ko je šel naprej poči strel. Strelec v gostem zgreši jelen pa v beg in izgine za hribom. Grem v tisto smer in kmalu slišim enakomeren lajež Lukasa, ko drži jelena na mestu. Počasi se pomikam bliže.
    Jelen stoji v špico in vidim le par cm med debli nad mano. Pomerim z revolverjem pod vrat in streljam. Niti trzne ne, čeprav smo kasneje našli to razbito kroglo v hrbtenici. Lukas je po strelu skušal jelena podreti vendar ta zbeži. Med begom v breg hitro še 3x streljam v prsa. Dobri zadetki v krogu manj kot 15 cm. Takrat poči še puška in krogla Fox preseka hrbtenico.
    Prvi strel je bil v mehko. Geco v 30-06 ni prebil. Vaga je pokazala 85 kg.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	šilar.jpg‎ 
Views:	165 
Size:	458.2 KB 
ID:	16886  
    Last edited by alojz1; 21. November 2017 at 09:45.

  4. #1274

    Privzeto

    Zaradi tega mene na pogonih ne boste videli. Že z drugimi oblikami lova se zgodijo zastrelitve, kaj šele na pogonih. In koliko takšnih kot je ta primer danes že razpada po loviščim ali pa se še kje mučijo od nedeljskega pogona?

    Čestitke tebi in solovcem za vztrajnost in uspeh, bi bilo fajn da bi blo takih lovcev več!

  5. #1275
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Podkum
    Prispevki
    875

    Privzeto

    Čestitke za uspešno iskanje.

  6. #1276

    Privzeto

    Pa še ena bolj žalostna zgodba. Pujs je streljan na begu v gostem. Bili so štirje. Trije so padli, tega sem pa šel iskati. Kri je bila samo 200m. Dalje niti kaplje. Psica je sledila normalno čez prvi hrib v sosednjem lovišču. Pa drugi hrib. Potem je hribov v tisti smeri zmanjkalo in samo v dolino. Tam potegne naprej. Spodaj ogromna goščava zato sem ji v pomoč poslal tudi Marlyja (žimavec). Veter mi je občasno prinesel pasji lajež. Nisem mogel ugotoviti, če niso morda psi v spodnjem naselju. Garmin pa je imel sin, ki je ostal pri zadnji krvni sledi. Po daljšem času se oba psa vrneta vidno izmučena vendar pripravljena da gresta naprej po sledi. Po radijski zvezi (telefon nima signala) sem poklical sina in kolega z dvema posavkama, da sta prišla k meni. Jaz sem se vrnil po avto,druge pa je Moni vodila po sledi v tisto veliko goščavo in se ustavila na drugem koncu. Oba vodnika se po kolenih bližata vendar se začne prašič pomikati. Kolega spusti še posavki, ki ga gonita kakšne 3km naprej in spet navzgor. Do psov pride šele v trdi temi s pomočjo garmina. Iskanje smo zaključili z upanjem, da prašič le ni hudo ranjen.
    O neuspešnem iskanju sem obvestil gospodarja sosednje LD in ga prosil, da me obvesti o morebitni najdbi. Par dni nazaj pa tega pujsa upleni njihov lovec. Po 3 tednih od iskanja.
    Slika pove vse.
    Pripete podobe Pripete podobe  

  7. #1277

    Privzeto

    Kam pa je bil streljan ta prašič?
    Iz slike se ne vidi najbolje...

  8. #1278
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto

    Iz slike se vidi, da je brez spodnje čeljusti.

  9. #1279

    Privzeto

    Ja to sem videl, ampak v tem primeru bi bila bolj narozna slika iz kakšnega drugega kota.

    Je imel prašič samo en strel in ta v čeljust?

  10. #1280

    Privzeto

    Samo en strel. Uplenjen po treh tednih. Vrnil se je nazaj na teren, ki ga je poznal.
    Primer sem opisal zato, ker je kljub usodni zastrelitvi že po 200m nehal krvaveti. Prvi počitek šele po 3km. Psi so ga sicer oblajevali. Ko je začutil človeka pa je šel naprej. Po garminu še okrog 3km.
    Pripete podobe Pripete podobe  

Stran 128 od 129 PrvaPrva ... 2878118124125126127128129 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •