Stran 14 od 129 PrvaPrva ... 41011121314151617182464114 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 131 do 140 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #131

    Privzeto

    Danes sem potegnil bilanco iskanja zastreljene divjadi v letu 2008. Iskanj imam 57, od tega najdeno, 11 srnjakov, 5 srn-mladičev, 8 divjih prašičev in 9 kosov jelenjadi.

    Na sliki je zadnje iskanje:

  2. #132

    Privzeto

    Takole pa se je končalo eno najinih zadnjih iskanj gamsa v lanskem letu. Mladič se je zatekel kot je za gamse značilno v steno. V takih primerih pa je brezpogojno davljenje lahko usodno za psa.

  3. #133
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    A kdo kaj ve kam in kdaj z izpolnjenimi dnevniki? Vsako leto je bil v 12. Lovcu poziv iskalcem naj oddajo dnevnike, letos pa tega nisem zasledil.

  4. #134

    Privzeto

    Imam tak občutek kot bi se hotli malo iz nas norce delat.Lp

  5. #135
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Neuradno sem izvedel,da Žigon tega ne bo več počel ker pač ni ustrezno nagrajeno. Imam pa predlog in sicer pošljite dnevnike na moj naslov in jih bom uredil statistiko izpolnil in prikazal na naših straneh v prispevku o statistiki krvosledništva. Knjižice torej dnevnike bom po pošti vrnil ,žal pa ne bom priložil novih ker jih moram kupiti iz lastnega žepa ,razen če se bom nekako dogovoril z LZS in bo vodstvo uslišalo mojo prošnjo.

    Torej če se strinjate in da naredimo vsaj delno statistiko obvestite še tiste vodnike ki foruma ne uporabljajo in če bodo pripravljeni sodelovati lahko tudi oni pošljejo dnevnike v kakršni koli obliki.

    Moj naslov je :

    Skerl Miha
    Hrib 75
    1318 loški potok.

    Verjetno pa bom potreboval malo več časa kot Žigon saj bom kaj takega počel prvič,bom pa zagotovo uredil.

    MOgoče bi samo še dodal ,da bi bilo zaželjeno dnevnike poslati do konca januarja.
    Last edited by Veper; 6. January 2009 at 16:07.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #136
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Če se boste za to odločili,bi bilo mogopče smotrno poslati fotokopije ali pa v elektronski obliki ,originale pa obdržati ,za primer če se bodo na zvezi prebudili in stvar izpeljali.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  7. #137

    Privzeto

    Citat miš93 je objavil: Pokaži objave
    A kdo kaj ve kam in kdaj z izpolnjenimi dnevniki? Vsako leto je bil v 12. Lovcu poziv iskalcem naj oddajo dnevnike, letos pa tega nisem zasledil.
    Objava za dnevnike bo v tej številki lovca, svoje dnevnike sem poslal na LZS Kersnik Mitja, ker mislim, da je on zadolžen glede dnevnikov, če pa ni bo pa že vedel kam in kako.

  8. #138

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Neuradno sem izvedel,da Žigon tega ne bo več počel ker pač ni ustrezno nagrajeno. Imam pa predlog in sicer pošljite dnevnike na moj naslov in jih bom uredil statistiko izpolnil in prikazal na naših straneh v prispevku o statistiki krvosledništva. Knjižice torej dnevnike bom po pošti vrnil ,žal pa ne bom priložil novih ker jih moram kupiti iz lastnega žepa ,razen če se bom nekako dogovoril z LZS in bo vodstvo uslišalo mojo prošnjo.

    Torej če se strinjate in da naredimo vsaj delno statistiko obvestite še tiste vodnike ki foruma ne uporabljajo in če bodo pripravljeni sodelovati lahko tudi oni pošljejo dnevnike v kakršni koli obliki.

    Verjetno pa bom potreboval malo več časa kot Žigon saj bom kaj takega počel prvič,bom pa zagotovo uredil.

    MOgoče bi samo še dodal ,da bi bilo zaželjeno dnevnike poslati do konca januarja.

    Ne vem, Miha, zakaj ne kontaktiraš direktno na LZS v zvezi s tem. Mislim, da ne bi imeli nič proti tistim, ki želijo kaj delat! Morda se obrneš na Mitjo ali pa na predsednika komisije za kinologijo. Pojma nimam, kateri resor je za krvosledništvo pristojen, ampak če vprašaš, ti bodo gotovo dali nadaljna navodila, na koga se obrnit.

    Ima pa LZS za statistično obdelavo podatkov nek programček (ki so ga dali v uporabo tudi Žigonu). Kolikor sem uspela videt, je zadeva precej enostavno narejena za vnašat podatke, potem pa imaš cel kup nekih funkcij, kako se ti podatki sortirajo.

    Brez veze se po svoje zezat pa odkrivat neko "toplo vodo", če so stvari že narejene (mislim na program). Daj, poskusi se dogovorit, da to dobiš!

    lp, A.

  9. #139
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Ok Breza vse jasno vendar jaz sem razmišljal na drugačen način in sicer če LZS ne bo naredila statistike bi jo jaz naredi pač samo z tistim materijalom ki bi prispel do mene in ga objavil na našem forumu. Torej bi bilo potrebno za info odpreti naš forum in ne Lovca.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  10. #140

    Privzeto

    Za leto 2008 bo potrebno najti rešitev in LZS je pravi naslov, da te podatke zbere in uredi. Za leto 2009 pa ekipa Lisjaka že pripravlja modul lovska kinologija, ki bo omogočal tudi izpis dnevnika iskanj. Že vidim, da bo izdelava tega modula prioritetna naloga in do spomladi ga bodo upravljavci lovišč že dobili v uporabo.

Stran 14 od 129 PrvaPrva ... 41011121314151617182464114 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •