Stran 25 od 129 PrvaPrva ... 152122232425262728293575125 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 241 do 250 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #241

    Privzeto

    Black, ne letim ampak če kri najdem na nastrelu ( je seveda si je fajn zapomnit kam si streljal, naljažje po kakšnam znaku, grmu..skali...) potem ne tacam po krvni sledi,ampak grem kolikor se da daleč stran od nje. In še to kot sem že napisal od situacije odvisno koliko daleč.

    Pred tednom sem na Lj barju streljal gumbarja. Strel na kakšnih 120 metrov iz improvizirane preže.Pomeril sem ga lepo za plečko, strela srnjak ni nakazal, odskočil je gosto grmovje z drevesi ki ločuje njive med seboj. Ta zaraščen del je bil širok nekih 15 metrov.
    Po strelu počasi pospravim stvari in zlezem z preže. Nastrel sem hitro našel, svetla kri. Pripravnik ki je bil z menoj hitro ugotovi, pljučna kri.
    Do gozdička je bilo dobrih 15 metrov, o srnaku pa ne duhe ne sluha.
    Ker nisem videl nobenega specifičnega strelnega znaka, nisem šel za srnjakom.
    Kličen gospodarja, in mu razložim situacijo. Strel v nogo ni bil izključen.
    V vmesnem času, ko sva čakala gospodarja z psom, sva potihem pregledala drugo stran tega gozdička, ki je bil sveže pokošen travnik če bi se kje videlo da je srnjak izstopil na drugi strani, ali je še vedno v gozdičku. Našla nisva nobene sledi.
    Ko je prišel pes se vse lepo zmenimo, sam sem šel "zapret" eno stran gozdička, če bi srnjak prišel ven,.
    Pes je takoj našel kri, koruza je bila nekaj metrov naprej pošpricana z svetlo krvjo, srnjaček pa je ležal pred tem gozdičkom v jarku ki ga strojno izkopljejo za izsuševanje barja ( to je dobrih pol metra širok jarek, klinaste oblike ki je globok tudi dobrih pol metra). Bil pa je tako skrit v jarku ki je močno zaraščen, da bi ga sam težko našel.
    Torej našli smo ga po 15 metrih.Strel skozi pljuča, norma orix 7x64, doma napolnjeno.
    Zakaj sem to napisal. Če bi bila slučajno zadeta noga, bi ga sam najbrž dvignil, in bi ga kasneje z psom lovili po celem barju. Zato sem se odločilk za psa. Pa čeprav je bil le 15 metrov stran.

    Kot sem že napisal v prejšnjem postu. Potrebno se je pravilno odločit. To se pa naučiš s časom, seveda tudi na kakšni napaki. O tem pa drugič:icon_:

  2. #242

    Privzeto

    Jazbec očitno se moraš še veliko naučiti, ne govori neumnosti, da se neosmešiš kako ti hodiš polek krvne sledi. Ko pa si navedel da si našel plučno kri in si sumil da je lahko divjad zadeta tudi v nogo, ti pa naj povem da sta plučna kri in kri noge popolnoma različi in s tem dokazuješ samo svojo nevednost. Prosim te ne pametuj in ne uči iskušenih vodnikov krvosledcev, kateri so mogoče našli več kosov obstreljene divjadi kot pa si ih ti divjadi sploh videl.

  3. #243
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Gamsar, nikar tako ostro. Preberi Pernata, ampak temeljito.

  4. #244

    Privzeto

    No detel povej nam, da se nebomo mučili kje pernat navaja da je plučna kri enaka krvi z rane na nogi. Dokaži nam, da je temu res tako. Oziroma prašajmo raje vodnike krvosledcev kot sta veper in black, če sta že kdaj imela tak primer v praksi da je bila kri z rane na nogi podobna plučni krvi.

  5. #245
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Strela skozi pljuča in seveda krvi in koščkov pljuč na nastrelu ne moreš zamenajati za mišično kri.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #246
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Panonija
    Prispevki
    1,705

    Privzeto zamenjava

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Strela skozi pljuča in seveda krvi in koščkov pljuč na nastrelu ne moreš zamenajati za mišično kri.
    Komot zamenjaš, če si strokovnjak na forumu v naravi pa klovn.

  7. #247

    Privzeto

    Gamsar1, v svojem postu ne učim vodnikov krvosledcev, samo opisujem situacijo. Tako da vsaj preberi post v celoti. Pametuješ mogoče samo ti, v tvojem postu.

    Pljučno kri pa so že zamenjali z krvjo iz noge, delci v krvi pa so bili kostni mozek. (tukaj mislim na povprečnega lovca, in ne na vodnika krvosleda)

    Nikoli nisem in nikoli ne bom trdil da znam vse, za razliko od nekaterih, ki ste vsevedi. In takih vsevedov se bojim.

    Bistvo je, da se iz vsake take situacije kaj naučiš. V mojem ravnanju ne vidim napak, če pa jih kdo drug, pa naj to napiše, pa bomo predebatirali situacijo.
    Last edited by jazbec; 28. June 2009 at 23:56.

  8. #248

    Privzeto

    Jazbec če sm bil preoster in sem te mogoče užalil se ti opravičujem. Nikolli pa nisem pametoval, govorim namreč o rečeh ki sem ih doživel v praksi, mi pa dvigne pritisk ko vidim da nekateri govorijo o rečeh o katerih nimajo pojma. Seveda vse je možno, saj navsezadnje se je zgodilo da so nekateri zamenjali človeka za divjega prašiča.

  9. #249

    Privzeto

    Ko so me klicali na nastrel so vsi prisotni videli delce pljuč. Jaz sem rekel, da je strel v nogo in je to kostni mozeg. Skoraj so me poslali domov in so rekli, da bodo sami poiskali (pred tem so že iskali 2 uri).
    Spustil sem psa in po kratki gonji je ujel srnjaka ( strel nad prednjim kolenom).
    Pa ti lovci niso boli nikaki začetniki. Drži le to, da dokler nimaš dokaza v roki, so vse možnosti odprte.

  10. #250
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Ravno to sem hotel povedati Gamsarju1. Ni pa lepo, da napada mlade lovce .

Stran 25 od 129 PrvaPrva ... 152122232425262728293575125 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •