Stran 122 od 129 PrvaPrva ... 2272112118119120121122123124125126 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1,211 do 1,220 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #1211

    Privzeto

    Miš, spoštovanje in čestitke tvoji psički, tebi kot odličnemu vodniku in skrbniku pa tudi.
    Respect!
    Verum justicia quod parilitas!

  2. #1212
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Na Robu
    Prispevki
    438

    Privzeto

    Hvala - kljub letom se še da - z malo pameti in zdravega razuma - nos, zanesljivost in vzdržljivost so še vedno na mestu, medtem ko hitrosti, spretnosti in sluha ni več (psica je verjetno 100% gluha). Za rekuperacijo po daljšem iskanju traja kakšen dan da spet gre.
    Predvsem pa je na prvem mestu etika vodnika, da takoj ko vidi (včasih že na nastrelu) da sledi ne bi mogel zaključiti (potrebna dolga gonja in zaustavljenje, nevarna divjad, prepaden teren...) sledenje prekine in pokliče vodnika s psom ki bo nalogi kos.

  3. #1213

    Privzeto

    Včeraj zjutraj je lovec streljal junico damjaka. Strel nizko skozi mehko. Ker ima Moni tiste dni je v hišnem zaporu. Zato je bil Lukas sam. Po 4 urah je bila junica še živa. Po 150m sledi se dvigne vendar jo po kratkem begu pes ujame in zadavi. Čeprav ji z ugrizom zlomi vretence jo za vsak slučaj drži do prihoda.
    Pripete podobe Pripete podobe  

  4. #1214
    Član od
    Aug 2008
    Lokacija
    Štajerska-Pohorje
    Prispevki
    504

    Privzeto

    Bravo, LOVSKI BLAGOR!
    Še naprej veliko uspehov pri iskanju, želim.

  5. #1215

    Privzeto

    Sinoči je gost streljal jagnje. Okrog 23 ure grem (zaradi lisic) z Moni preverit. V strmo reber in po melišču navzdol. Kmalu mi lajež pove, da je muflonček še živ. Sin se ponudi, da gre on navzdol.
    "Če ne boš mogel streljati odpokliči psa in nazaj" mu naročim. Seveda je bilo jagnje na skali, varno pred psom. Ko pa vidi prihajati lovca z svetilko pa naprej v dolino.
    Zjutraj grem jaz navzdol. Moni vodi sigurno preko prepadnega skalovja. Potem potegne navzdol in kmalu slišim globoko spodaj lajanje ob mrtvi divjadi. Stežka najdem pot navzdol. Jagnje je mrtvo, strel nizko v mehkem. Navežem in spustim navzdol. Po 50m se ustavi tako kot sem slikal. Rog navežem na nahrbtnik in naprej v dolino.
    Pomanjšane sličice Pomanjšane sličice Click image for larger version. 

Name:	jagnje.jpg‎ 
Views:	100 
Size:	70.9 KB 
ID:	16324  

  6. #1216
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    Zasavje
    Prispevki
    881

    Privzeto Iskanje junice v LD Radeče

    Klical me je lovec iz Radeč in prosil, če bi šel iskat junico. Začudil sem se, zakaj ne pokliče kakšnega , ki je bližje, saj imam jaz do tam iz nasprotnega konca Zasavja skoraj uro vožnje. Ko je povedal, da sem že peti, ki ga je poklical, sem privolil. S sinom sva pohitela, saj je do teme ostalo le še nekaj ur. Malo sem dvomil v Brunota, saj do sedaj jelenjadi še ni imel prilike spoznati.
    Lovec je dopoldne opazil tropič jelenjadi visoko na strmem pobočju nasproti Papirnice in ga sklenil zalesti. Zalaz si je odlično zamislil in ga tudi izvedel. Zlezel je na iz pobočja štrlečo Jurčevo skalo in na 140 m oddaljen sosednji greben streljal junico. Strel pa ni bil tako natančen, kot si je želel. Streljana žival je zavila nekoliko navzdol, potem pa bežala vzporedno pod tropom poprek po pobočju.
    Poklical je prijatelja in ga s skale usmerjal na nastrel. Tega sta potem temeljito preiskala, nista pa našla nobenega znaka, ki bi kazal na zadetek. Prepričan je bil, da je zgrešil, dopuščal je še možnost, da je morda zadel v mehko. To sem menil tudi jaz.
    Po štirih urah od strela smo se zopet podali v hrib. Bruno je že spodaj nakazal, da je nekaj pomembnega zavohal. Menil sem, da je to najbrž prav iskana košuta, vendar sem hotel začeti od nastrela, ki je bil nekaj sto m višje. Po resju smo se zagrizli navzgor v strmino. Pes je nenadoma močno potegnil v levo in začel nekaj ovohavati. Po listih in kamnih sem opazil več kapelj krvi. Poklical sem presenečenega lovca in sklenil, da bom začel kar od tam, saj je bil nastrel vsaj še 100 m višje.
    Sled je potekala povprek po pobočju, nenadoma pa je Bruno zavil ostro nazaj, kar me je začudilo, vendar sem našel nekaj kapljic krvi, ki so potrdile, da je sled prava. Takih kljuk je bilo še pet, vedno ostro nazaj in nekoliko navzdol. Pripeljal nas je do police v skalnem robu, kjer je bilo ležišče in na njem nekaj lis krvi. Ta je bila sveža in tekoča, najbrž se je žival dvignila le malo pred nami. Slišali pa je nismo, ker smo lomastili po strmem pobočju. Menil sem, da ni več smiselno nadaljevati na jermenu. Tudi Bruno je cvilil in mi z laježem dopovedoval naj ga že spustim. Pognal se je po sledi čez greben, kmalu na kratko pognal, potem pa začel oblajavati. Podal sem se za njim in skozi goste veje zagledal košuto, pes pa je lajajoč krožil okrog nje. Približal sem se na 20 m, poiskal vrzel med vejami in jo s strelom v vrat rešil muk. Prvi strel jo je namreč zadel skozi črevesje tik pred stegnom.
    Uplenitelj je bil uspeha iz srca vesel. Psa je kar objel. Tudi kasneje je kar pretiraval s proslavljanjem. Poklical je nekaj prijateljev, sosed je s traktorjem prikobacal navzgor po košuto, ki smo jo privlekli do poti. Potem so nam zasedo postavili še skoraj pri vsaki hiši in dokler ni bil prazen vsaj en liter, nas niso pustili naprej. Vmes smo košuto še iztrebili in ko smo prišli v dolino je bila že trda tema.

    Name:  20161031_155332.jpg
Views: 591
Size:  289.3 KB

    Name:  20161031_160329.jpg
Views: 691
Size:  338.7 KB

    Name:  Jurčeva skala.jpg
Views: 558
Size:  195.5 KB

  7. #1217

    Privzeto

    Bravo Bruno!

    Ne samo lep in ubogljiv pes, očitno tudi vedno bolj izkušen in uspešen.
    Kombinacija dobrega psa in dobrega vodnika mora dati rezultate.
    Lovski blagor in veliko lovskih uspehov in užitkov!
    Verum justicia quod parilitas!

  8. #1218

    Privzeto

    Citat Jagermaister je objavil: Pokaži objave
    Klical me je lovec iz Radeč in prosil, če bi šel iskat junico. Začudil sem se, zakaj ne pokliče kakšnega , ki je bližje, saj imam jaz do tam iz nasprotnega konca Zasavja skoraj uro vožnje. Ko je povedal, da sem že peti, ki ga je poklical, sem privolil.
    Tole se čudno bere zato bom pojasnil.
    V tej LD imajo dva vodnika krvosledcev, ki imata skupaj 4 preizkušene pse. Jaz sem tam v zadnjem letu iskal 17x + nekaj iskanj, ki jih nisem vpisal ker so bila kratka. Tudi zadnje jagnje (glej sliko zgoraj) je iz te LD. Za košuto me pa lovec ni klical čeprav je streljal nedaleč od mene.
    Sem pa mu pred leti iskal jelena, ki ga je streljal na 50m, stoječega na cesti in to z dobrim naslonom. Povem mu, da je zgrešil in pokažem stečino po kateri pride vsak večer. Pokliče še drugega vodnika, ki mu pove isto. Priporočam mu še, da jelena počaka naslednji dan, ker je stalen. Čez par mesecev, ko tam najdejo rogovje je pa prva izjava "to je pa tisti, ki ga Alojz ni našel.
    Kasneje nabavi daljnogled ki sam izmeri razdaljo in prestavi križ. Pokliče za iskanje muflona. Krvavi sluz mi pove, da je streljal v vrat in zadel sapnik. Sledim do sosednje LD. Obvestim vodstvo LD kakšna je situacija in da rabim več lovcev ker ga pes v skalah ne bo ujel, ker je premalo poškodovan. Nihče se ne odzove.
    Letos me popoldne kliče za iskanje ovce. Streljal v vrat ali glavo. Po 1km sledi, ki jo je že označil z papirjem pridem do drugega nastrela kjer je najdeno del čeljusti. Ampak to je bilo od druge ovce (jagnjeta). Počasi zvem, da lovi že od zjutraj z prijateljem. Vmes sta eno kolegovo ovco že odpeljala in nadaljevala z iskanjem prve ranjene. Tudi ta sled je bila označena z papirjem dokler se je kri videla. Torej ena zadeta in dve ranjeni z strelom v glavo in iskani do pozno popoldne. Predlagal sem, da dobi drugega krvosledca in odšel domov.
    Ugotavljam, da nekateri lovci ne rabijo krvosledca ampak le nekoga, da napiše potrdilo o iskanju, da je zadeva zakonsko pokrita. Ker tega nisem napisal me ne kliče več.
    Vodnik krvosledca mora prenesti marsikaj. Spomnim se besed Jureta Pagona. "Če boš našel srnjaka za medaljo po 50m te bodo vsi trepljali in hvalili. Če pa ne boš našel košute z ranjeno nogo po 5 km bodo pa popljuvali tebe in tvojega psa". Pa kako prav je imel.

  9. #1219
    Član od
    Mar 2012
    Lokacija
    Primorska
    Prispevki
    201

    Privzeto

    Citat alojz1 je objavil: Pokaži objave
    Tole se čudno bere zato bom pojasnil.
    V tej LD imajo dva vodnika krvosledcev, ki imata skupaj 4 preizkušene pse. Jaz sem tam v zadnjem letu iskal 17x + nekaj iskanj, ki jih nisem vpisal ker so bila kratka. Tudi zadnje jagnje (glej sliko zgoraj) je iz te LD. Za košuto me pa lovec ni klical čeprav je streljal nedaleč od mene.
    Sem pa mu pred leti iskal jelena, ki ga je streljal na 50m, stoječega na cesti in to z dobrim naslonom. Povem mu, da je zgrešil in pokažem stečino po kateri pride vsak večer. Pokliče še drugega vodnika, ki mu pove isto. Priporočam mu še, da jelena počaka naslednji dan, ker je stalen. Čez par mesecev, ko tam najdejo rogovje je pa prva izjava "to je pa tisti, ki ga Alojz ni našel.
    Kasneje nabavi daljnogled ki sam izmeri razdaljo in prestavi križ. Pokliče za iskanje muflona. Krvavi sluz mi pove, da je streljal v vrat in zadel sapnik. Sledim do sosednje LD. Obvestim vodstvo LD kakšna je situacija in da rabim več lovcev ker ga pes v skalah ne bo ujel, ker je premalo poškodovan. Nihče se ne odzove.
    Letos me popoldne kliče za iskanje ovce. Streljal v vrat ali glavo. Po 1km sledi, ki jo je že označil z papirjem pridem do drugega nastrela kjer je najdeno del čeljusti. Ampak to je bilo od druge ovce (jagnjeta). Počasi zvem, da lovi že od zjutraj z prijateljem. Vmes sta eno kolegovo ovco že odpeljala in nadaljevala z iskanjem prve ranjene. Tudi ta sled je bila označena z papirjem dokler se je kri videla. Torej ena zadeta in dve ranjeni z strelom v glavo in iskani do pozno popoldne. Predlagal sem, da dobi drugega krvosledca in odšel domov.
    Ugotavljam, da nekateri lovci ne rabijo krvosledca ampak le nekoga, da napiše potrdilo o iskanju, da je zadeva zakonsko pokrita. Ker tega nisem napisal me ne kliče več.
    Vodnik krvosledca mora prenesti marsikaj. Spomnim se besed Jureta Pagona. "Če boš našel srnjaka za medaljo po 50m te bodo vsi trepljali in hvalili. Če pa ne boš našel košute z ranjeno nogo po 5 km bodo pa popljuvali tebe in tvojega psa". Pa kako prav je imel.
    Z navadnim daljnogledom ni sposoben zadeti na 50m, z eliminatorjem pa si upa streljat v vrat/glavo? Ta pa je pacient.

    LD kaj urgira?

  10. #1220

    Privzeto

    Danes sem imel eno težjih iskanj. Včeraj popoldne strelja lovec sosednje LD junico, ki je bila na koncu tele 40 kg. Imel je upanje, da je dobro zadel zato so do teme iskali sami. Ljudem se je tele umikalo in krepko zaštrikalo sledi.Pa še lovca sta raznesla kri po kateri sta hodila. Moni je rabila kar poldrugo uro, da je sledi razvozlala. Potem pa se je začelo.
    Sin je šel z garminom za njo. Večinoma je tekel, pa se je razdalja med njim in psico večala. Pokliče in pove v katero smer gre. Prestrežemo jo na cesti. Čeprav je že krepko v drugi polovici brejosti se glasno upira, da gre v avto. Zato jo dam na povodec, počakam sina in mu naročim, da jo ne spušča več ker je spodaj cesta na kateri sem že imel nesrečo. Z dvema lovcema skušamo nižje zapreti pot navzdol.
    Kmalu vidim tele na preveliki razdalji za strel. Z revolverjem dvakrat ustrelim v tla, da opozorim lovca nižje. Tele vidi tudi Lukas, ki je pri meni zato mu ukažem "drži". Požene se v breg. Lovca na drugi strani hriba vidita tele in psa, streljati pa ne moreta. Zapeljem se nižje. Na cesti najdem belo dlako iz zadka. Lukas je tele držal, ta pa ga je vlekel navzdol. Tako sta padla na cesto (4 m višine) in naprej v dolino. Izgleda pa, da mu je zlomil še drugo zadnjo nogo saj sta se 100m nižje ustavila. Lukas laja na mestu. Medtem pride tudi sin ki se spusti preko skal bliže. Kmalu zaslišim da kliče Lukasa nato pa strel casula 454. Streljal je na 60m.
    Tele je bilo zadeto v skočni sklep. Dolžino sledi pa je Garmin pokazal 6,5km.

Stran 122 od 129 PrvaPrva ... 2272112118119120121122123124125126 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •