Stran 63 od 129 PrvaPrva ... 135359606162636465666773113 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 621 do 630 od 1282

Tema: Krvna sled

  1. #621
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    žal je potrebno pri vsej napisani in narisani krvosledniški praksi upoštevati tudi vsaj 30% iskanj ki so bila uspešna in opravljena z nepreizkušenimi psi in seveda niso nikjer zapisana. In seveda tudi iskanja z preizkušenimi psi ki pa iz takih in drugačnih razlogov niso zavedena kar seveda ni prav ampak se dogaja. Torej dejansko stanje iskanja je v resnici veliko boljše vendar javnosti zaradi morebitnih finančnih posledic(beri kazni) prikrito. In dejstvo je ,da imamo lovci precej nepreizkušenih psov ki iščejo zavidljivo dobro ampak nelegalno.
    Pomemben podatek bi tudi bil recimo koliko psov je iskalo en kos zastreljenega in ali so bili vsi uspešni oziroma kako uspešni so bili. Moj trop trenutno šteje 4 pse in samo eden je preizkušen vendar vedno navzoč. Ostali trije so vajenci ki se kalijo in skozi prava naravna iskanja dobivajo na kvaliteti. In ja dejstvo je da ne pride do zastreljenega vedno preizkušen pes ampak velikokrat vajenec piše pa se uspeh preizkušenega.
    In na koncu še o trofejni in netrofejni divjadi. Nima smisla razpravljati ker je pač trofeizem pokop slovenskega lovstva, vendar nekaj svetlih točk pa se že kaže saj mladi lovci vedno bolj netrofejno lovijo. Ti mladi pa so v večini primerov tudi bolje osveščeni in pripravljeni na samostojno lovsko pot in niso več v krču žal preživetih vrlin starejšega datuma in dojemanja lova. Meni se vse skupaj ne zdi tako črno kot je na prvi pogled ampak je zaznati rahlo vzpenjanje prave lovske in etične linije pri krvosledništvu. Moti pa to ,da je miselnost kar večine lastnikov krvosledcev napačna in sicer važno je ,da imam psa za sebe če se mi slučajno zalomi. Zalomi se že zato ker pes ne dela dovolj ima pa pooblastilo ki mu dovoli izgovor saj smo iskali z preizkušenim psom. Največkrat po takem neuspešnem iskanju mulastega ne pokličemo še enega krvosledca ampak smo z rezultatom zadovoljni kar pa je milo rečeno svinjarija.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #622

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Moti pa to ,da je miselnost kar večine lastnikov krvosledcev napačna in sicer važno je ,da imam psa za sebe če se mi slučajno zalomi. Zalomi se že zato ker pes ne dela dovolj ima pa pooblastilo ki mu dovoli izgovor saj smo iskali z preizkušenim psom. Največkrat po takem neuspešnem iskanju mulastega ne pokličemo še enega krvosledca ampak smo z rezultatom zadovoljni kar pa je milo rečeno svinjarija.
    Hočeš povedati naslednje;
    če ima pes preizkus lahko z njim iščemo samostojno. Vendar mora vodnik v primeru neuspeha poklicati na pomoč vodnika z psom, ki ima preizkus na naravni krvni sledi.

  3. #623
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Citat muzikant je objavil: Pokaži objave
    Iz statistike odvzema:

    Vidim da še vedno ne razumeš:

    Iskanja: 177 mulastih(teleta+košute)/132 jelenov=1,34:1

    Odvzem: mulasto(teleta+košute)/jeleni= aprox 3,2:1


    Če ti iz gornjega ni jasno, da se jeleni iščejo 2,38x bolj pogosto, moraš še enkrat v 2 letnik srednje šole.
    Bravo muzikant zgleda, da ti matematika gre, lepo.

    Sedaj pa iz istega grafa8 izračunaj še za merjasca in svinjo. To pa iz tega grafa ne bo šlo. A ne?

    Jaz še vedno trdim, da se iz grafa 8 ne da trditi, to kar trdita Alojz in Sršen, da se bolj išče trofeja.
    Last edited by main757; 4. April 2012 at 14:44.

  4. #624

    Privzeto

    Citat main757 je objavil: Pokaži objave
    Jaz še vedno trdim, da se iz grafa 8 ne da trditi, to kar trdita Alojz in Sršen, da se bolj išče trofeja.
    To se jasno vidi (kdor hoče ) pri muflonu, srnjaku in jelenu.
    Pri prašiču in medvedu se pa spol največkrat vidi, ko je na tleh.
    Poleg tega sta obe zadnji omenjeni divjadi zaželjeni in se ne dela razlika pri spolu.
    Celo pri gamsu je razlika v iskanju vidna, čeprav imata oba trofejo. Kozlov se išče več.

    Main, priznaj tako, po moško, da nimaš prav.
    Ne glej samo graf 8.
    Last edited by alojz1; 4. April 2012 at 15:01.

  5. #625

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    ... Moti pa to ,da je miselnost kar večine lastnikov krvosledcev napačna in sicer važno je ,da imam psa za sebe če se mi slučajno zalomi. Zalomi se že zato ker pes ne dela dovolj ima pa pooblastilo ki mu dovoli izgovor saj smo iskali z preizkušenim psom. Največkrat po takem neuspešnem iskanju mulastega ne pokličemo še enega krvosledca ampak smo z rezultatom zadovoljni kar pa je milo rečeno svinjarija.
    Ravno na to razmišljanje sem želel priti, ko sem prilepil te grafe.
    Namreč, kot mi je znano, se razmišlja o še večji zaostritvi pri iskanju po krvni sledi, oz. pri preizkusih. S tem bodo odvrnili še vse tiste vodnike krvosledov, ki v svojih krogih nimajo podpore in pomoči, ker tam krvno sled že tako jemljejo z levo roko. Torej se bo zatrlo še tisti mali up, ki se je na takih kritičnih področjih pojavil. V takih krogih je škoda že tako prisotna in zaostrovanja je ne bodo zmanjšala, ker so taki lovci itak neobčutljivi za to problematiko, prisiliti jih v njihovih okoljih pa itak nihče ne more.

    Mislim, da bi bila boljša pot, da se blažje gleda na začetnike in tiste, ki manj iščejo pred preizkusi in se jim tako da možnost, da se z leti izpilijo. Tako vodniki kot psi. Ko bodo začeli in se bodo izkazali v praksi, jih bodo tudi solovci vedno več klicali in mogoče bo vse skupaj malo bolj zaživelo.

    Slabi tandemi bodo potem izločeni zaradi neuspehov v praksi in ne zaradi enega ali dveh neuspehov na preizkusu na umetni sledi, ki je itak samo približek.

    Monopolisti bodo sedaj skočili v zrak, da se dela škoda na divjadi. Kolikšna pa je, če se zgrešen strel sploh ne javi? Pri sedanjih procentih me nihče ne prepriča, da se zgrešenih strelov ne taji! In po mojem je doberšen del krivde ravno v politiki do krvosledcev in v odnosih odgovornih v krvosledništvu do ostalih lovcev in lovcev vodnikov začetnikov.
    Verum justicia quod parilitas!

  6. #626

    Privzeto

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    žal je potrebno pri vsej napisani in narisani krvosledniški praksi upoštevati tudi vsaj 30% iskanj ki so bila uspešna in opravljena z nepreizkušenimi psi in seveda niso nikjer zapisana ...
    Kako lahko nekaj ocenimo z odstotki, če nimamo nobenih zavedenih podatkov? Na pamet? To je zgolj ugibanje brez osnove!
    Verum justicia quod parilitas!

  7. #627
    Član od
    Nov 2009
    Lokacija
    Iz Mezgovc v Zagorje pri Pivki
    Prispevki
    1,222

    Privzeto

    Tudi neuspešni (beri nesposobni) krvosledci so problem, da posledično do vsega tega prihaja.
    Eni mislijo, da če imajo pasmo, ki spada pod krvosledce, da je le-ta avtomatsko izurjen za iskanje.

  8. #628

    Privzeto

    Citat PROF.racoon je objavil: Pokaži objave
    Tudi neuspešni (beri nesposobni) krvosledci so problem, da posledično do vsega tega prihaja.
    Eni mislijo, da če imajo pasmo, ki spada pod krvosledce, da je le-ta avtomatsko izurjen za iskanje.
    O vodnikih, ki s psom nič ne delajo, je sploh brez veze razglabljati. Neuspešne krvosledne tandeme ali pa kakršnekoli neuspešne vodnike s psi izloči praksa. In več kot bo konkurence, bolj bo ta trditev držala. Naj postavim radikalno vprašanje: Zakaj klicati preizkušena Poldeta z Eko, če eno figo najdeta, ko pa Francelj z Muritom skoraj vedno najde kos, čeprav nista šla nikoli delat preizkusa?
    Pasma za krvno sled pa očitno sploh ni toliko pomembna, še posebej če si ogledamo katere pasme zadnje čase pobirajo nagrade na tekmah.

    Pik, pik!
    Verum justicia quod parilitas!

  9. #629

    Privzeto

    Citat Sršen je objavil: Pokaži objave
    Naj postavim radikalno vprašanje: Zakaj klicati preizkušena Poldeta z Eko, če eno figo najdeta, ko pa Francelj z Muritom skoraj vedno najde kos, čeprav nista šla nikoli delat preizkusa?
    Pik, pik!
    Da, da, ker imamo zakonodaja zato, da se o njej prepiramo.

    Zakaj ne bi načrt odstrela realizirali "raušici", ker bolje zadanejo divjad? Krvosedcev ne boste potrebovali!

  10. #630

    Privzeto

    Citat pranger je objavil: Pokaži objave
    Da, da, ker imamo zakonodaja zato, da se o njej prepiramo.
    Je tako! In ker vidimo samo to, ne pa bistva, ki je v tem primeru zastreljena divjad.
    Bistveno vprašanje kako zagotoviti, da se bo čimveč zastreljene divjadi našlo in rešilo muk ni nujno rešljivo z zagotavljanjemi čim ožjega kroga visoko usposobljenih krvosledov.

    Da problemi v krvosledništvu, oziroma bolj v odrivanju tega obstajajo, pa navedeni grafi lepo kažejo. Žal.

    Lahko se le vprašamo, kaj bodo lovsko kinološke organizacije storile za rešitev tega problema.

    In da dodam, brez širine, ni višine!
    Verum justicia quod parilitas!

Stran 63 od 129 PrvaPrva ... 135359606162636465666773113 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •