Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 31

Tema: Spec. enota policije

  1. #11
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Kaj se dogaja v SEP me prav malo zanima in se z tem ne obremenjujem. Mislim pa ,da če bi imeli fantje korajžo bi se podpisali pod pismi. Vse bolj pa mi je všeč teorija .ki jo je omenil Ganges in sicer ,da je za nezadovoljstvo krivo ravno to,da je mogoče nadzor poostren in seveda so na prvem mestu tudi plače (kako čudno kajne??) No vsekakor se bo vse skupaj razvedelo in tudi razčistilo v dnevnem časopisju in tudi rumenem tisku,saj je sedaj to zelo moderno.
    Kar pa se tiče Srečka Kropeta vidim v LZS zaenkrat same izboljšave in zaenkrat vse funkcionira tako kot je obljubil. Upam da bo tako tudi ostalo in če bo na račun Srečkovega dela v LZS trpela SEP pomeni,da srečko več energije posveča pravi zadevi in organizaciji kaj ne??.
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  2. #12

    Privzeto

    Možje, fantje in dečki !

    Malo objektivnosti pa le ne bi škodovalo. Ko merimo "naše" ima meter 100 cm, ko pa "one druge", pa le 50 cm. Je tako ? Seveda se tudi tokrat nihče ne bo strinjal. Vsak pri sebi pa si bo le moral priznati, da je bilo o Mahnetu dovoljeno pisati vse, tudi polresnice in neresnice, o Kropetu pa ni dovoljeno nič. Oziroma vsaj nič takšnega kar ga ne bi kazalo v najbolj bleščeči podobi. Ker on je vendar "naš"! In če je "naš" potem je lahko le najboljši, ker najboljši smo tudi mi. Vse ostalo je pa tako lahko le slabo.

    Tako kot se je zgodba začela, se bo tudi končala!

    In ker postaja na forumu dolgočasno, sem vam sedaj dal priložnost, da si na meni malo olajšate svoje nestrpne dušice.

    Pa lep pozdrav!

  3. #13

    Privzeto

    DELO:

    Krope ponudil odstop
    Tor 04.03.2008, 20:25


    Ljubljana - Poveljnik specialne enote ministrstva za notranje zadeve Srečko Krope je generalnemu direktorju policije Jožetu Romšku podal pobudo, da ga razreši s položaja poveljnika, je za Pop TV potrdil namestnik generalnega direktorja Matjaž Šinkovec.

    Krope je odstop ponudil dan po tem, ko je v javnost prišla informacija, da naj bi pripadniki specialne enote postavljali šotore za zasebno zabavo Bojana Lunežnika, svetovalca ministra za notranje zadeve Dragutina Mateja.

    Lunežnik je še potrdil, da so pripadniki specialne enote MNZ res postavljali šotore za njegovo zasebno zabavo. Notranje ministrstvo je tudi potrdilo, da bo Lunežnik premeščen, domnevno na lastno željo. Izredni nadzor v policiji, ki naj bi pokazal, ali je šlo za zlorabo položaja, pa bo končan v enem tednu
    _____________
    In postali bomo delodajalci. Kako se to lepo sliši.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Prav je da najprej tudi drugi vedo o čem se pogovarjamo:
    http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_...=1&c_id=166794

    http://24ur.com/naslovnica/novice/slovenija/20080304_3118995_60104209.php#video_60104209


    PS: Vidim, da me je sraka prehitel za mišjo....
    Marko Gorše, Nadlesk

  5. #15

    Privzeto

    In še DNEVNIK:


    Neverjetno: Specialci delali za zasebno zabavo
    Tesnemu ministrovemu sodelavcu so na zabavi postavljali šotore

    sreda, 05.03.2008
    Tekst: Rok Praprotnik

    LJUBLJANA - Direktor specialne enote policije Srečko Krope je generalnega direktorja policije Jožeta Romška včeraj zaprosil za razrešitev. Za to prošnjo se je Krope odločil dan po tistem, ko so mediji objavili informacijo, da so pripadniki specialne enote policije julija lani postavljali šotore na zasebni rojstnodnevni zabavi Bojana Lunežnika, svetovalca notranjega ministra Dragutina Mateja.


    Bojan Lunežnik (skrajno desno), tesni sodelavec notranjega ministra, ki so mu policijski specialci postavljali šotore za zasebno rojstnodnevno zabavo. (Foto: Dokumentacija Dnevnika)


    Srečko Krope, Mariborčan, ki je včeraj generalnega direktorja policije Jožeta Romška zaprosil za razrešitev, je direktor specialne enote policije postal leta 2004. Pred tem je bil direktor policijske uprave Slovenj Gradec, kjer je bil deležen očitkov, da policija ne preiskuje dovolj uspešno okoliščin napada na takratnega novinarja Večera Mira Petka. Mariborčan je tudi Bojan Lunežnik, sekretar v kabinetu notranjega ministra Dragutina Mateja, ki naj bi mu pripadniki specialne enote policije na lanski rojstnodnevni zabavi v Mariboru postavili službene šotore. S preiskovanjem te zadeve se zdaj ukvarja policijski notranji nadzor, ki ga je odredil Romšek, zadevo pa naj bi preiskovali v posebni skupini tožilcev, ki se ukvarja tudi s sumi kaznivih dejanj v vrstah policije. Katero kaznivo dejanje naj bi preiskovali, nam vodja posebne tožilske skupine Hari Furlan ni želel povedati, ker "informacij o morebitnih predkazenskih postopkih ne dajemo".

    Včeraj smo govorili z Bojanom Lunežnikom, ki je povedal, da so mu specialci šotore na rojstnodnevni zabavi postavili na prijateljski osnovi, ni pa želel povedati, s kom se je o tem dogovoril, niti tega, ali je bil to Srečko Krope. Dodal je, da je bil v svoji policijski karieri tudi sodelavec in inštruktor v specialni enoti policije. O zadevi se je že pogovoril z ministrom Matejem, sicer pa ga ni v zvezi s tem zaslišal še nihče. Lunežnik je zatrdil, da so mu pripadniki specialne enote pomagali zgolj pri postavitvi šotorov za zabavo in niso izvajali nikakršnih prikazov delovanja, kar piše v anonimki, ki so jo medijem poslali pripadniki specialne enote.

    V anonimki je kot glavni problem specialne enote policije omenjen prav poveljnik Srečko Krope, ki naj bi bil kriv za zelo slabo vzdušje v enoti, mobing in napredovanje nekaterih mimo vseh pravil. "S prihodom poveljnika Kropeta so se v enoti začele pojavljati težave predvsem pri vodilnem kadru, ki spominja na način vodenja v kameni dobi. Da o nekih socialnih in kooperativnih sposobnostih poveljnika sploh ne govorimo. Z njegovim vodenjem je enota po nekaj letih dosegla najnižji nivo," piše v anonimki. Za morebitno nepravilno uporabo policijskih specialcev je po naših podatkih prvi odgovoren generalni direktor policije, saj o uporabi specialne enote odloča on ali njegov namestnik. Poleg tega je bil na Lunežnikovi rojstnodnevni zabavi tudi notranji minister Dragutin Mate in je moral biti seznanjen z navzočnostjo specialcev. Če bi torej v tej zadevi šlo za znamenja kaznivega dejanja, lahko govorimo o kaznivem dejanju zlorabe položaja.

  6. #16
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Možje, fantje in dečki !

    Malo objektivnosti pa le ne bi škodovalo. Ko merimo "naše" ima meter 100 cm, ko pa "one druge", pa le 50 cm. Je tako ? ...
    In ker postaja na forumu dolgočasno, sem vam sedaj dal priložnost, da si na meni malo olajšate svoje nestrpne dušice.

    Pa lep pozdrav!
    Dobro da te imamo, saj res vsake toliko poskrbiš za razburkanje.:icon_:
    To je vse v redu, kot je tudi v redu to da se o tem tu pogovarjamo. Je pa verjetno razumljivo, da nas je skupaj oblikovala določena situacija in so mnenja večine aktivnih članov primerljiva. Tako se tudi sam pridružujem Veprovem mnenju. Še bolj pa me v tem utrjuje vedenje, da je bilo nekaterim od naših forumašev zagroženo z izgubo službe. In to na podobno visokem nivoju kot je Krope, a v službi pod komando drugega ministrstva pod vplivom iste vladajoče stranke.

    Vse to skupaj seveda ne pomeni, da smo sedaj s svojimi mnenji neobjektivni. Vsaj nekateri. Seveda pa vedno padajo tudi pljunki iz ene ali druge strani. To pa spet ne pomeni da tukaj "druga" stran nima možnosti oglašanja. Jo ima!

    Dva linka na to temo iz Dnevnika: - http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/303087/
    - http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/303191/
    in dva citata komentarjev: - "je pa eden izmed redkih ki ne odstopa iz "osebnih" ali "zdravstvenih" razlogov."
    - "Seveda lahko drugi mislite drugače, ampak že to, da sta oba podala odstop in zahtevo po premestitvi kaže na to, da imata moralno držo, ki je marsikdo v tej državi nima. In nazadnje se bo še kdo našel, ki bo predlagal ukinitev specialne enote, saj itak ne dela nič in je ne rabimo. Takih razmišljanj pa se zelo bojim"


    Rad bi opozoril le na nekaj. To debato o Kropetu in SEP nadaljujemo tu, kjer ji je mesto in kjer Krope nastopa kot ex poveljnik SEP.

    V temi, kjer je govora o predsedniku LZS te debate ne bomo vodili!

    LP
    Last edited by ZR7; 5. March 2008 at 07:13.

  7. #17

    Privzeto

    Dragi šef, saj ne vodimo prav nobene razprave. Lepimo le prispevke, ki jih na to temo objavljajo slovenski mediji. Mnenje pa naj si ustvari vsak sam.

    Res pa je, da je bila nekomu vzeta nedolžnost. In mi, ki smo veliki moralisti, smo na take stvari seveda zelo občutljivi. Sosedovo lahko vsi, naše nihče!!!

  8. #18
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    ...
    Res pa je, da je bila nekomu vzeta nedolžnost. In mi, ki smo veliki moralisti, smo na take stvari seveda zelo občutljivi. Sosedovo lahko vsi, naše nihče!!!
    Wrong! Nikoli se nisem spuščal v Mahneta glede njegovih "odvetniških avantur", dokler jih ni začel izvajati v okviru naše organizacije. Ostalo me ne briga, čeprav je do mene prispela marsikatera informacija in "informacija", ki bi ga osebno zapacala.
    In dokler se Kropetovo službeno dogajanje ne dotika njegove lovske funkcije, bo tudi moj odnos do njega temeljil na tem, kar o njem vidim ali doživim na lovskem področju.

    Kakšen komentar o mojem videnju dogajanja v SEP pa pozneje. Se mi bliža sestanek.

  9. #19

    Privzeto

    Citat Sraka je objavil: Pokaži objave
    Dragi šef, saj ne vodimo prav nobene razprave. Lepimo le prispevke, ki jih na to temo objavljajo slovenski mediji. Mnenje pa naj si ustvari vsak sam.

    Res pa je, da je bila nekomu vzeta nedolžnost. In mi, ki smo veliki moralisti, smo na take stvari seveda zelo občutljivi. Sosedovo lahko vsi, naše nihče!!!
    Po mojem mnenju bi bilo dobro zaradi objektivnosti Sraka, da bi na forum lepil vse prispevke v tej zvezi, tudi tistega, mislim, da je bil objavljen v Dnevniku, ki piše v tem smislu, da se je zameril tudi zaradi predaje lovske peticije. To je povsej verjetnosti tudi v zvezi s službo. Očitno pa "nekateri" niso imeli ja.., da bi nesli peticijo predstavniku državnega zbora iz takšnih ali drugačnih razlogov. Daj še o tem razpravljati.

  10. #20

    Privzeto

    Dragi kolega Pranger, če bi ta prispevek zasledil, bi ga tudi prilepil. Vendar res nimam časa po internetu iskati takšnih ali podobnih člankov. Če na kaj slučajno naletim in se mi zdi za našo "virtualno lovsko republiko" zanimivo, potem pač prilepim.

    Zakaj pa nisi ti prilepil ali vsaj opozoril na ta članek in navedel avtorja?????

    Pa lep pozdrav!

Stran 2 od 4 PrvaPrva 1234 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •