Stran 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 19 od 19

Tema: Ali lahko opravljam lovski izpit?

  1. #11

    Privzeto

    Saj jaz sem, delam in bom delal dobro za divjad (posredno tudi za lovstvo), vendar mi zaradi takega zakona ni omogočeno uradno biti član LD.
    Last edited by ferdo; 22. February 2008 at 22:48.

  2. #12

    Privzeto

    Ferdo malo sem se hecal, da neboš zameril.Pri nas in pri sosednjih LD je največji problem realizacija plana odstrela.Tako kot je napisal ZR7 veliko lovcev ne strelja več, pri nas je to po mojem polovica članstva.Ker pa je to velik problem, predvsem zdaj, potrebujejo LD lovce, ki veliko lovijo, da se tako izpolni plan.Jaz osebno te nebi oviral.

  3. #13
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    ...Jaz osebno te nebi oviral.
    Saj ovirati ga itak nihče ne more. Njemu samemu bi se postavila ovira pri opravljanju izpita. Zaradi ugovora vesti po sedanji zakonodaji tudi ne bi dobil orožnega lista. To se mi zdi nesmiselno, saj po mojem mnenju bi bilo prav, da bi ugovor vesti veljal za uperjanje orožja proti človeku, ne pa proti divjadi. A je, kakor je. Lovci zakona ne bomo spremenili, saj kot smo videli se že vpliva težko. In dokler država tretira lovstvo le kot zmanjševanje populacij divjadi, tudi zakon ne bo naklonjen lovcu brez orožja.

  4. #14

    Privzeto

    Vsaka stvar nekaj stane, zaradi ugovora vesti ti ni bilo potrebno najmanj za 6 mesecev oditi od doma ( pa pustimo debato o služenju vojaškega roka... ), sedaj pa se je potrebno sprijazniti z posledicami.So pa kakršne so. Ni nujno da se tudi sam strinajm z njimi.

  5. #15
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    105

    Privzeto

    Pri nas je lovec ,ki opravlja vsa biotehnična dela in ostala dela in dolžnosti v skladu z Pravili in Poslovnikom LD. Nima pa lovskega orojža in tako tudi ne opravlja odstrela.
    Tukaj pa se odpira vprašanje: Ali imate v Poslovniku ali Pravilih določbo katera zavezuje člana, da mora izvrševati odstrel? Mislim ,da v večini take določbe nimate zapisane. Mene osebno ne moti da imamo takega člana, če ne opravlja odstrela, opravi pa dela v lovišču. Veliko bolj moteče je izvajanje nestrokovnega odstrela na povdarku doseči plan odvzema, kateri pa večinoma botruje pri zniževanju kvalitete odstreljenega kosa, zastrelitve in stem pogojene izgube oziroma izpad dohodka in plana odvzema.
    Možne so tudi stimulativne vzpodbude za odstrel v raznih oblikah.
    Pač je v LD starostna struktura visoka, del problema pa je pogojen iz finančnega pogleda posamenika.

    BOBER

  6. #16

    Privzeto

    Pri nas imamo lovca (izpit ima 2 leti), ki je pred služenjem vojaškega roka uveljavljal ugovor vesti. Ko je kot pripravnik zaprosil za izdajo nabavnega dovoljenja so mu njegov ugovor tudi pomolili pod nos. Najprej smo mislili, da se zadeva ne bo dala rešiti, pa je kasneje z preklicom ugovora uredil vse potrebno in dobil izdano nabavno dovoljenje in orožni list.
    Kar se tiče odstrela, pa imamo npr. v naši LD v poslovniku določeno, da mora pripravnik v času pripravniškega staža upleniti vsaj dve živali parkljarjev. Ko sem enkrat sprožil debato na to temo, smo skupaj ugotovili, da naj določilo ostane, nikoli pa se ne bo nikogar sililo k odstrelu, če sam tega ne bo hotel. Iz tega sledi, da se lahko v pripravniški dobi izkažeš tudi drugače in da to ni nobena ovira na poti k lovskemu izpitu. Mislim, da razen redkih, nobena stvar oz. problem ni le črno - bel.
    Dobrodošel.

  7. #17
    Član od
    Feb 2008
    Lokacija
    Slovenija
    Prispevki
    54

    Privzeto

    Težka bo priti do uradne titule LOVEC, da nebi celovito spoznal in se usposobil za poslanstvo. Lova, kot ga lovcem nalaga republika s predpisi, si ni mogoče predstavljati brez orožja.
    Če imaš iz kakeršnih koli predsotkov ugovor vesti do orožja, te ne vzame ne vojska ne policija. Ne pa me razumeti narobe, vsekakor pa poizkusiti ni greh in če imaš za prijatelja lovca pozanimajta se konkretno v njegovi lovski družini kako in kaj! Veliko sreče....

  8. #18

    Privzeto

    Citat POLH je objavil: Pokaži objave
    Pri nas imamo lovca (izpit ima 2 leti), ki je pred služenjem vojaškega roka uveljavljal ugovor vesti. Ko je kot pripravnik zaprosil za izdajo nabavnega dovoljenja so mu njegov ugovor tudi pomolili pod nos. Najprej smo mislili, da se zadeva ne bo dala rešiti, pa je kasneje z preklicom ugovora uredil vse potrebno in dobil izdano nabavno dovoljenje in orožni list.
    Kar se tiče odstrela, pa imamo npr. v naši LD v poslovniku določeno, da mora pripravnik v času pripravniškega staža upleniti vsaj dve živali parkljarjev. Ko sem enkrat sprožil debato na to temo, smo skupaj ugotovili, da naj določilo ostane, nikoli pa se ne bo nikogar sililo k odstrelu, če sam tega ne bo hotel. Iz tega sledi, da se lahko v pripravniški dobi izkažeš tudi drugače in da to ni nobena ovira na poti k lovskemu izpitu. Mislim, da razen redkih, nobena stvar oz. problem ni le črno - bel.
    Dobrodošel.
    jaz imam isto situacijo, sem pripravnik, zagret, vodnik psa z izpitom, skratka, rad bi postal jager...

    pred 20 leti pa sem bil na tankem ledu zaradi študija in sem šel raje v civilno vojsko, ker sem tako lahko študiral in doštudiral...

    se da torej s preklicom pravice do ugovora vesti priti do nabavnega in orožnega??

    se zahvlajujem za kakršnokoli pomoč, bi pa kar preskočil kake pikre na račun preteklega "mirovništva", če je možno ;)

  9. #19

    Privzeto

    Nisi edini, ki bo zaradi ugovora spremenil mnenje in dobil orožje. Se da.
    Osebno sem brez ugovora, poznam pa nekaj lovcev, ki so bili "mirovniki" zdaj pa imajo orožje.

Stran 2 od 2 PrvaPrva 12

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •