Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Ali lahko opravljam lovski izpit?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto Ali lahko opravljam lovski izpit?

    Pozdravljeni!

    Prosim vas za pomoč oziroma za mnenje.
    Rad bi opravljal lovski izpit, vendar nočem uporabljati orožja; podal sem tudi ugovor vesti pred služenjem vojaškega roka.
    Glede na trenutno zakonodajo, pa ne vidim možnosti opravljanja lovskega izpita, saj kolikor jaz razumem, le tega ne morem opravljati brez opravljanja izpita o varnem rokovanju z orožjem...
    Kaj menite vi?

  2. #2

    Privzeto

    A te lahko vprašam zakaj bi postal lovec, če nočeš nositi orožja?Drugače pa po mojem že gre, jaz ga tudi nimam(so mi policaji vse pobrali) pa sem še vedno lovec.Boma skupaj na jago hodla.

  3. #3

    Privzeto

    Kaj za vraga si pa počel, da so ti policaji orožje vzeli?
    Semper Fi

  4. #4

    Privzeto

    Izpit lahko opraviš!Boš se pač moral sprijazniti s tem,da boš moral opraviti tudi izpit iz rokovanja z orožjem,ker je to tudi del lovskega izpita! Sej,al ga potem nabaviš in uporabljaš al ne je pa čisto tvoja stvar!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  5. #5

    Privzeto

    Pot do lovskega izpita vodi preko članstva v lovski družini. Najprej prošnja, sprejem in opravljanje praktičnega dela lovskega izpita najmanj leto dni. Druge organizacije, ki bi izobraževala za ta del lovskega izpita preprosto ni. V tem času si po programu izobraževanje za teoretični delo lovskega izpita dolžan opraviti še usposabljanje varnega ravnanja z orožjem in prve pomoči.

  6. #6

    Privzeto

    Citat tica je objavil: Pokaži objave
    Pot do lovskega izpita vodi preko članstva v lovski družini. Najprej prošnja, sprejem in opravljanje praktičnega dela lovskega izpita najmanj leto dni. Druge organizacije, ki bi izobraževala za ta del lovskega izpita preprosto ni. V tem času si po programu izobraževanje za teoretični delo lovskega izpita dolžan opraviti še usposabljanje varnega ravnanja z orožjem in prve pomoči.
    Tica torej praviš, da človek, ki noče prijeti za orožje ne more opraviti lovskega izpita oziroma mu to onemogoča trenutna zakonodaja. To ni pravično, saj lov ne pomeni samo odstrel, pa saj to vi sami veste, samo zakonsko to ni dobro urejeno. Kaj menite ostali?

  7. #7

    Privzeto

    Citat capek je objavil: Pokaži objave
    A te lahko vprašam zakaj bi postal lovec, če nočeš nositi orožja?Drugače pa po mojem že gre, jaz ga tudi nimam(so mi policaji vse pobrali) pa sem še vedno lovec.Boma skupaj na jago hodla.
    Zakaj pa da ne bi bil lovec brez orožja. Orožja preprosto nočem imeti v rokah, v drugih pa me sicer ne moti. Bi pa rad bil uradno lovec z izpitom, ker spoštujem dosedanje delo slovenskih lovcev in ker me tako udejstvovanje veseli. Saj imam kolega lovca, pa sva dostikrat skupaj in mu pomagam pri delih v lovišču...

  8. #8

    Privzeto

    Orožje boš moral prijeti v roke najmanj na preizkusu ravnanja z orožjem.

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Lov ni samo odstrel. Je pa odstrel velik del lova. Kakor nam država že omejuje krmljenje, vedno večji. Lovska družina pa tudi mora izvajati plane odstrela.
    Res je, da imamo med seboj tudi lovce ki nič več ne plenijo, torej bi bilo logično imeti tudi take, ki tega že od začetka ne bi počeli.
    Vendar je kljub temu moje mnenje, da bi pa nekdo, ki želi začeti z lovskim udejstvovanjem moral to izvajati tudi v obliki odstrela, ker bo le tako spoznal lovstvo v celoti.

  10. #10

    Privzeto

    Se kar strinjam z ZR7, obstaja veliko združenj in organizacij ki se ukvarjajo z varstvom narave in živali v katerih lahko sodeluješ brez "orožja".
    Če imaš tako odklonilno mnenje o orožju, je bolje izbrati kakšno alternativo, kot pa se v nekaj spravit polovično.
    Če si premisliš si pa vedno dobrodošel

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •