Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 24

Tema: Steklina

  1. #1
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    579

  2. #2

    Privzeto

    No, super. Spet bo cela histerija.

  3. #3

    Privzeto

    Tudi pri nas (v naši ZLD) je že pred par tedni bilo opozorilo naj bomo pazljivi na čudno obnačanje lisic in naj vzorce uplenjenih pošiljamo na preiskavo na VURS.

    Zraven je bilo to obvestilo, ki ga prilagam in pa slike območij s kraji kjer so bili uplenjeni primerki lisice s steklino in drugo.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  4. #4

    Privzeto

    A na Hrvaškem nič ne odmetavajo vab?

  5. #5

    Privzeto

    Piše, da trenutno na hrvaškem ne izvajajo peroralnega cepljenja.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  6. #6

    Privzeto

    A na Hrvaškem nič ne odmetavajo vab iz zraka?

  7. #7

    Privzeto

    Saj to je to, v peroralnem cepljenju so mišljene te vabe, ki jih odvržejo iz letal in so namenjene, da jih lisice zaužijejo.

    Bolj pregleden članek je sedaj objavljen tukaj:

    http://www.forum-lov.org/index.php?o...=392&Itemid=53

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  8. #8

    Privzeto

    Trenutno pri nas poteka tečaj za usposobljeno osebo za pregled trupov divjadi. Na tem tečaju so nam povedali sveže podatke o steklini. Pa sedaj ne vem ali sem prav razumel ali ne kasneje pa sem pozabil točno vprašati, da se je v našem LUO letos pojavila steklina že v 19 primerih (17 lisic, 1 pes in 1 jazbec). Številko sem ziher slišal prav, sedaj pa nisem 100% ali gre samo za naše območje ali celotno Slovenijo, mislim pa da je rekla predavateljica da samo pri nas. Zato razmišljajo o izrednem odstrelu lisic tudi po 15.3. ker se v takem obsegu steklina ni pojavila že leta. Najbolj so v nevarnosti tudi mačke, ki jih je zelo težko kontrolirati pa tudi cepi se jih ne proti steklini. S tem pa lahko bolezen prenesejo tudi na številne druge živali.

    To sem se spomnil sedaj, ko sem prebral članek na naših straneh.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9

    Privzeto

    Pri nas je včeraj gospodar prebral obvestilo o podaljšani lovni dobi lisic v primeru suma na steklino (obnašanje, shiranost, že obolelost,...) do 1.julija.

    Sedaj ne vem ali so opazili in potrdili steklino samo na obmejnih področjih, čeprav mislim, da če je steklina tam, bo kaj hitro po celi Sloveniji.
    Bo treba po šrote v trgovino, nikoli ne veš.

  10. #10
    ZR7 Guest

    Privzeto

    O tem izrednem posegu in širjenju bolezni: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=411&Itemid=53

    To je poleg svinjske kuge še en "civilizacijski" prispevek Hrvaške Evropski uniji.

Stran 1 od 3 123 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •