Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji
Rezultati 61 do 70 od 82

Tema: Kaj prinaša novela zakona ZDLov

  1. #61
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Z veprom sva se spravila ob kavici malo debatirat o noveli zakona in sva to še malo posnela: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=407&Itemid=53

  2. #62
    Član od
    Dec 2007
    Prispevki
    274

    Privzeto

    Citat Krpan je objavil: Pokaži objave
    Jaz sem se v ponedeljek pogovarjal z poslanci ki so amandma predlagali in sicer z Jožetom Tankotom, Mirom Petekom, Rudijem Veršnikom, Dimitrijem Kovačičem in Francem Jazbecom. Zagotovili so mi, da so amandma predlagali zato, da bodo lovsku družini x omogočili pridobitev koncesije. Če bo ministrsvo zadevo razlagalo drugače so pripravljeni posredovati in vztrajajo pri svoji razlagi amandmaja.
    Krpan, meni je takoj po glasovanju, ko je bil ta amadma sprejet in medtem, ko sem se pogovarjal s Sušnikom o posledicah takšnega amadmaja, Kovačič, ki je prišel mimo, dejal, da mi mora Sušnik povedati, da je socializma konec. Očitno torej nastopi kapitalizem tudi pri varstvu okolja in divjadi ali drugače povedano enemu od naju vsaj Kovačič laže. Sicer pa zakoni ne smejo biti takšni, da so možne različne razlage, kaj so imeli poslanci v mislih, ko so ga sprejemali. Ker pa se to kljub temu večkrat zgodi to pomeni, da so zadaj fige v žepu. Pa je v tem smislu vseeno za katero barvo poslancev gre, pri teh zadevah so vsi krvavi pod kožo.
    Skratka, Krpan, jaz jim prav veliko ne verjamem, ker so me že večkrat nasankali. No, da ne bom vsega našteval samo konkretno nategavščino Sušnika in Vranskega. Ko sva na Vranskem leta 2005 (nekje septembra oktobra) govorila o uveljavljanju lovskega zakona mi je zagotovil, da bodo do novega leta podeljene koncesije. Ko sem ga sedaj vprašal, zakaj ni bilo tako kot mi je zagotovil, je rekel, da smo mi krivi??? Kaj smo naredili v času med izrečeno oblubo in novim letom mi pa res ni jasno. No, nič, seveda iskal je opravičilo. Takšni so. Če se njihove obljube ne bodo uresničile bodo pač rekli, da sva ti ali pa mogoče jaz kriva, da si ministrstvo napačno razlaga zakon. In karavana bo šla dalje.

  3. #63

    Privzeto

    Po neimenovanih virih naj bi bila izjava prvaka NSi, da
    so nam z zakonom dali koncesijo za 20 let, a nam jo bodo preko koncesijske pogodbe vzeli v dveh do treh letih.

  4. #64

    Privzeto

    Citat Condylura je objavil: Pokaži objave
    Po neimenovanih virih naj bi bila izjava prvaka NSi, da
    so nam z zakonom dali koncesijo za 20 let, a nam jo bodo preko koncesijske pogodbe vzeli v dveh do treh letih.
    ____________-

    Jurišniki NSi lahko o tem, da bodo čez dve ali tri leta v tej deželi o čem še odločali, le sanjajo. Če ima to ubogo slovensko ljudstvo le še trohico pameti in zdravega razuma, jih bo na jesenskih volitvah odpihnilo ali na margino politične vplivnosti ali pa kar naravnost na smetišče zgodovine. Seveda skupaj z njihovimi ideološkimi botri.

  5. #65
    Član od
    Oct 2007
    Lokacija
    Loški potok
    Prispevki
    2,301

    Privzeto

    Crkveno podložniška stranka (beri Nsi) je pregorela v tistem trenutku,ko je tudi slovenski kmet občutil traparije,ki jih počenja Bajuk . Poskušali pa bodo na vse pretege zlesti v zadnjo plat crkveni aristokracijiin seveda veleposestnikom saj je delo te fuj stranke predvsem omogočati bogatim postati še bogatejši in revnim še revnejši. To nasilno politiko pa seveda že dve tisočletji z ognjem in mečem uporablja rkc.
    Sraka pa je pravilno ugotovil in predstavil realnost o Nsi in najverjetneje jim samo še rep malo opleta. V glavnem dokler nam na sodišču ne bo potrebno prisegati na biblijo je še upanje
    Skerl Miha -VEPER
    Loški potok

  6. #66

    Thumbs down

    Citat Veper je objavil: Pokaži objave
    Crkveno podložniška stranka (beri Nsi) je pregorela v tistem trenutku,ko je tudi slovenski kmet občutil traparije,ki jih počenja Bajuk . Poskušali pa bodo na vse pretege zlesti v zadnjo plat crkveni aristokracijiin seveda veleposestnikom saj je delo te fuj stranke predvsem omogočati bogatim postati še bogatejši in revnim še revnejši. To nasilno politiko pa seveda že dve tisočletji z ognjem in mečem uporablja rkc.
    Sraka pa je pravilno ugotovil in predstavil realnost o Nsi in najverjetneje jim samo še rep malo opleta. V glavnem dokler nam na sodišču ne bo potrebno prisegati na biblijo je še upanje
    Res je, Veper,vendar se bojim, da je že preveč zafurana situacija in da so naredili že preveč škode,katera se bo potem počasi odpravljala,če se sploh bo.

  7. #67

    Privzeto

    Jest jim ne verjamem nič! So si že kje zrihtali kako luknjico v zakonih da bodo še naprej srali po nas! Je tudi res,da bolj podlih ljudi kot so beli in črni strici,na tem svetu ni! Vedno nekaj zakuhajo do onemoglosti,pol pa sebe vn vlečejo kot žrtve!!!! V glavnem,bomo videli kaj bo čas prinesel,na naše vladarje se itak ne moremo zanesti!!!!!

    lp
    Kdor misli,da je dober človek, ker hodi v cerkev je tako kot bi stal sredi garaže in si predstavljal da je avto!

  8. #68

    Privzeto

    Vsak dobi takšnega vodjo, kot si ga zasluži. Upam, da bo narod jeseni iztavil račun tej ekipi in jo postavil na realna tla.
    lp

  9. #69
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Ker čistopisa lovskega zakona kar še ni, je na razpolago združeno besedilo na naših straneh: http://www.forum-lov.org/index.php?o...=403&Itemid=61

  10. #70
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Notranjska
    Prispevki
    1,340

    Privzeto

    Včeraj se je odvilo novo nadaljevanje sage o lovski zakonodaji:
    Združenje lastnikov gozdov z moratorijem proti koncesijam


    Država s podeljevanjem koncesij za trajnostno gospodarjenje z divjadjo krši pravice lastnikov, ustavo in nekatere evropske pravne akte, je na novinarski konferenci v Ljubljani poudarila predsednica združenja lastnikov gozdov in lovskih upravičencev Inka Stritar. Novi vladi bodo posredovali zahtevo po moratoriju podeljevanja koncesij.

    Lastniki gozdov proti podelitvi koncesij za gospodarjenje z divjadjo

    Vlada je 9. oktobra sprejela uredbo o podelitvi koncesij za trajnostno gospodarjenje z divjadjo. Na njeni podlagi bo ministrstvo za kmetijstvo novembra izvedlo javni razpis za podelitev koncesij. Prve koncesije, ki bodo podeljene za dobo 20 let, bodo podeljene v prihodnjem letu. Koncesijska dajatev se bo plačevala letno in bo za posamezno lovišče znašala 15 odstotkov od povprečnega prihodka, ki ga bo za posamezno lovišče za koncesijsko obdobje izračunal Zavod za gozdove Slovenije.
    Stritarjeva je prepričana, da država lahko koncesijo podeli za državno lastnino in ne zasebno. V primeru koncesij pa naj se koncesnina plača lastniku gozda ali lovišča in ne državi.
    "S podeljevanjem koncesij za zasebne gozdove in lovišča se krši konvencija o človekovih pravicah, pravica do zaščite lastnine," je povedal pravni svetovalec Konrad Plauštainer in dodal, da je zasebna zemlja nedotakljiva.
    Predsednik zveze lastnikov gozdov Andrej Brdajs je obenem poudaril, da gre pri podeljevanju koncesij za konflikt lastnikov gozdov z državo in ne z lovsko zvezo. "Država podeljuje koncesije, pri katerih lastniki gozdov in lovišč nimamo nobene besede".STA
    Marko Gorše, Nadlesk

Stran 7 od 9 PrvaPrva ... 3456789 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •