Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789
Rezultati 81 do 82 od 82

Tema: Kaj prinaša novela zakona ZDLov

  1. #81

    Privzeto

    ZR7, končno eno pametno razmišljanje.
    V celotni organizaciji lovstva je potrebno postaviti razmerja. Z samimi koncesijami nisno rešili nič.
    Pa poglejmo, odločiš se postati lovec, se vpišeš, plačaš članarino, narediš izpit, si kupiš obleko, orožje in ostale pripomočke. Sami stroški.
    Nato upleniš srno, in jo lepo plačaš. Če se slučajno zmotiš (kdo se pa še ni) te skoraj na zid pribijejo, takoj inšpektor, pa kazen....ko greš pobrat kakšen povoz te nihče ne vidi, ko cele noči visiš na preži da pujsi ne razrijejo njive tudi ne. Ko držiš lisice na kratko tudi ni razumevaja... in potem iz tistega denarja ki si ga plačal ko si uplenil srno, plača LD koncesijo. Komu? tistim ki tudi s prsto ne mignejo.
    Država nas samo predpisuje plane, če pa jih ne boste opravili pa spet samo sankcije.
    Kaj ko bi za nekaj let nehali jagat prašiče, lisice,vrane, nutrije...njive bi bile razrite, steklina, razjedene brežine...še prosili bi nas in nam kupovali patrone
    Točno tako, delujemo v javnem interesu zato je nesprejemljivo, da se nam "obeša" same dolžnosti. Kaj pa pravice. Zakaj pa gasilci ne plačajo koncesije da lahko gasijo ?
    Delovanje LD bi po moje mora biti tako, da je na koncu na računo nula, lahko bi pa kaj denarja dobili od države, ne pa da ji še plačujemo.
    Da pa lastniki gozdov ne bi ostali prikrajšani, naj jim pa kar država plača prispevek, saj je denar za vse neumnosti, bojo pa našli tisti miljonček za lastnike gozdov.

  2. #82

    Privzeto

    [QUOTE=ZR7;
    Lastnik divjadi je država. Škodo po njej mora poravnati država. Država naj zavaruje te škode.
    Lovske družine oz. zveza morajo izhajati iz stališča, da smo društva, ki v javnem interesu delamo družbeno in naravno koristno delo. Že koncesije so napačen pristop in napačno izhodišče, ki nas bo pokopalo. Mi ne upravljamo, mi le opravljamo potrebno delo. Za to bi morali zahtevati plačilo, ne pa sami plačevati.
    Seveda se pa spet krepko spotaknemo ob svojem lovskem turizmu in trofejaštvu.[/QUOTE]
    _________________
    Pozdravljen šef!
    Če bi bil pristaš strani, ki nasprotuje rešitvam kot jih danes poznamo, bi ti bil zelo hvaležen za napisano.
    Zapis bi razumel kot vodo na svoj mlin in gornji prispevek zelo koristno uporabil za utemeljitev zakaj obstoječi sistem ni dober in bi lahko bil oni drugi ( moj ) boljši ter za državo celo koristnejši.
    Na kak način bi to storil pa ne bom razkrival, ker nasprotnikom vetra v njihova jadra res ne nameravam dodajati.
    Pa lep pozdrav!

Stran 9 od 9 PrvaPrva ... 56789

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •