Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 51

Tema: Preiskus risanic

  1. #11

    Privzeto

    v Pravilniku o lovskem strelstvu piše da je pravna podlaga v zakonu o divjadi in lovstvu. Jaz pa iščem zakon ki pravi da je potrebno vsako leto opraviti nastrelitev puške risanice s katero potem izvajamo lov. Prosim za pomoč!

  2. #12

    Privzeto

    PRAVILNIK
    o lovskem strelstvu
    4
    II.
    STRELSKA DEJAVNOST V LOVSKIH DRUŽINAH

    skrbi, da v lovski družini vsako leto opravijo minimalen program lovskega strelstva,
    ki obsega pristrelitev lovskih pušk in družinsko tekmovanje v lovskem strelstvu,

    organizira, vodi in ocenjuje vsakoletno pristrelitev lovskih pušk oziroma
    preizkus strelskih sposobnosti lovca,

    vodi evidenco o pristrelitvi lovskih pušk, lovskih tekmovanjih, vrstah in moči
    orožja članov ter o nazivih MOJSTER STRELEC, ki so jih dosegli člani lovske
    družine,


    3.
    Člani, ki nameravajo loviti z risanicami, morajo vsako leto najpozneje do
    začetka lova na srnjad pristreliti vse risanice, ki jih bodo uporabljali pri
    lovu oziroma opraviti preizkus strelskih sposobnosti.
    Risanice pristrelijo s
    streljanjem v tarčo srnjaka v naravni velikosti na razdaljo 100 metrov. Pri
    pristrelitvi risanice je dovoljen poljuben položaj telesa, čas streljanja ni
    omejen, člani lahko streljajo tudi z naslonom.
    Pristrelitev je potrebno opraviti z vsemi merilnimi napravami, ki jih
    namerava lovec uporabljati pri lovu (klasični merki, strelni daljnogled,
    optične pike itd.), sicer sme lov izvajati samo na način, kot je opravil
    pristrelitev oziroma preizkus orožja.


    V nadaljevanju so pa še ostali pogoji.
    Aja. Zakona ni. Je pa prasvilnik.
    Last edited by alojz1; 13. April 2016 at 23:23.

  3. #13

    Privzeto

    Zadnja beseda je z napako. Kot pojmovanje ali razumevanje večine zakonov. Ampak mi se držimo vsega kar je napisano.V drugih državah je verjetno bolj jasno. Saj podoben preizkus opravljajo povsod v EU.

  4. #14
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Zvitorepec,

    vsakoletno opravljanje preizkusa risanice je stvar ureditve v LD. V svojih aktih morate imeti to zapisano, ali pa zapisano, da spoštujete Pravilnik o lovskem strelstvu (ki ni izdan s strani države, ampak s strani LZS) oziroma da spoštujete vse akte izdane s strani LZS. Ni pa tega v nobenem zakonu ali podzakonskem aktu izdanm s strani države, tako da tudi noben državni organ tega ne bo kontroliral.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

  5. #15

    Privzeto

    Meni je vse jasno, imamo sprejet pravilnik o lovskem strelstvu ampak nekdo se je našel in rekel da ne bo opravljal pristrelitve in mu nihče nič ne more saj za kršenje pravilnika ne moreš biti kaznovan. Drugo bi bilo če bi kršil zakon. Hvala

  6. #16

    Privzeto

    Lahko ga kaznujete, če imate v pravilih ,sklepih,oziroma v poslovniku zapisano, da morate vsak posameznik opraviti pristrel po tem, pa tem pravilniku,če pa v sklepih,pravilniku ali poslovniku ni nič opisano potem pa mu nič ne moreš.

  7. #17

    Privzeto

    Res smo birokrati in advokati.
    Vsak pameten bo potrdil, da je preizkus potreben. Še več. Tudi med letom je treba članom omogočiti preverjanja po vsakem slabem strelu, zamenjavi streliva ali pa samo tako za trening ali samopotrditev.
    Prevečkrat se na preizkusu pokaže, da puška ni točna. Čeprav lastnik pravi in dokaže kako je lani bila.
    In te preizkuse bi morali opravljati vsi ki lovijo. Tudi, če ni zapisano v aktih. Zdrava pamet je pa le potrebna.
    Res bo kdo trdil, da je z njim in puško vse v redu. Kako bomo pa to preverjali, če ni preizkusa? Po zastrelitvah in zgrešenih strelih? Ti dogajajo tudi tistim, ki preizkus opravijo.
    Last edited by alojz1; 14. April 2016 at 11:56.

  8. #18

    Privzeto

    Saj verjetno je največji problem pri tem da tisti ki trdi da preiskusa ni potrebno opravit NIMA zdrave pameti.
    In taki potem vnašajo prepir in razdor v lovsko družino.

  9. #19

    Privzeto

    Matr sem idiot. Vseh 20 in več let mislim, da moram opraviti pristrelitev po pravilniku, pa še od drugih sem zahteval, ko sem bil referent.

  10. #20
    Član od
    Apr 2008
    Lokacija
    primorska
    Prispevki
    4,562

    Privzeto

    Večkrat letno grem oddat strel na tarčo in sem tako bolj miren in siguren na lovu. Žal nas je takih zelo malo.

Stran 2 od 6 PrvaPrva 123456 ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •