Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Preiskus risanic

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Privzeto

    Mene tudi zanima kakšen je status z streliščem v podnanonsu, in bi res lepo prosil za kakšno informacijo....

    LP

  2. #2

    Privzeto

    Živjo
    Kolikor jaz vem je za enkrat le za vojaško uporabo,mogoče za kakšen klub,za lovce sem pa skoraj prepričan da se ne uporablja,po noje bo to samo za vojsko,prasci egoistični

  3. #3
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Denis, khmmmmm!

  4. #4

    Privzeto

    mozno, samo baje, da je ze kaksen tam streljal na neki tekmi in je ZELOOO pohvalil strelisce. mislim da bi tako strelisce bilo zelo zanimivo za veliko lovcev in strelcev.
    kar se tice razdalje pa bi mi bilo najblizje strelisce, na katerem lahko streljas s katerokoli risanico.
    za vec informacij se v naprej zahvaljujem!!!

  5. #5

    Privzeto

    v Pravilniku o lovskem strelstvu piše da je pravna podlaga v zakonu o divjadi in lovstvu. Jaz pa iščem zakon ki pravi da je potrebno vsako leto opraviti nastrelitev puške risanice s katero potem izvajamo lov. Prosim za pomoč!

  6. #6

    Privzeto

    PRAVILNIK
    o lovskem strelstvu
    4
    II.
    STRELSKA DEJAVNOST V LOVSKIH DRUŽINAH

    skrbi, da v lovski družini vsako leto opravijo minimalen program lovskega strelstva,
    ki obsega pristrelitev lovskih pušk in družinsko tekmovanje v lovskem strelstvu,

    organizira, vodi in ocenjuje vsakoletno pristrelitev lovskih pušk oziroma
    preizkus strelskih sposobnosti lovca,

    vodi evidenco o pristrelitvi lovskih pušk, lovskih tekmovanjih, vrstah in moči
    orožja članov ter o nazivih MOJSTER STRELEC, ki so jih dosegli člani lovske
    družine,


    3.
    Člani, ki nameravajo loviti z risanicami, morajo vsako leto najpozneje do
    začetka lova na srnjad pristreliti vse risanice, ki jih bodo uporabljali pri
    lovu oziroma opraviti preizkus strelskih sposobnosti.
    Risanice pristrelijo s
    streljanjem v tarčo srnjaka v naravni velikosti na razdaljo 100 metrov. Pri
    pristrelitvi risanice je dovoljen poljuben položaj telesa, čas streljanja ni
    omejen, člani lahko streljajo tudi z naslonom.
    Pristrelitev je potrebno opraviti z vsemi merilnimi napravami, ki jih
    namerava lovec uporabljati pri lovu (klasični merki, strelni daljnogled,
    optične pike itd.), sicer sme lov izvajati samo na način, kot je opravil
    pristrelitev oziroma preizkus orožja.


    V nadaljevanju so pa še ostali pogoji.
    Aja. Zakona ni. Je pa prasvilnik.
    Last edited by alojz1; 13. April 2016 at 22:23.

  7. #7

    Privzeto

    Zadnja beseda je z napako. Kot pojmovanje ali razumevanje večine zakonov. Ampak mi se držimo vsega kar je napisano.V drugih državah je verjetno bolj jasno. Saj podoben preizkus opravljajo povsod v EU.

  8. #8

    Privzeto

    Citat Zvitorepec je objavil: Pokaži objave
    v Pravilniku o lovskem strelstvu piše da je pravna podlaga v zakonu o divjadi in lovstvu. Jaz pa iščem zakon ki pravi da je potrebno vsako leto opraviti nastrelitev puške risanice s katero potem izvajamo lov. Prosim za pomoč!
    Lovska zveza Slovenije (LZS) opravlja po ZDlov-1 (22. člen) kot javno pooblastilo tudi: usposabljanje in naravovarstveno osveščanje lovcev… (druga točka tretjega odstavka 21. člena ZDlov-1). In to je pravna podlaga Pravilnika o lovskem strelstvu, ki ga je izdala LZS.

    Javno pooblastilo je na načelni ravni urejeno v 121. členu Ustave RS in pomeni, da lahko organizacije, ki jim je z zakonom podeljeno javno pooblastilo izdajajo tudi upravne – splošne akte, ki imajo v hierarhiji pravnih aktov enak položaj kot upravni predpisi. Seveda morajo biti ti akti izdani na podlagi zakona tudi v vsebinskem smislu, torej glede vsebine izvrševanja javnega pooblastila.

    Namen citiranega pravilnika je povsem jasen in mu ni mogoče očitati arbitrarnosti ali nesorazmernosti, ko gre za vprašanje obveznosti vsakoletne nastrelitve risanic!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    tukaj
    Prispevki
    3,489

    Privzeto

    Tudi če kdo izumi pravno podlago v sami ustavi, je še vedno en problem. Kaj se lahko posamezniku zgodi, če njegova LD pač reče da ne potrebuje izjajanja nastrelitve in je potem on ne izvede.
    Kdo bo sankcioniral koga, na podlagi česa in na kakšen način?

    Pa da ne bo pomote, osebno mislim, da je nastrelitev potrebna, sem tudi strelski referent v LD.
    As hunters, we need to stand strong, unite as one and NEVER apologize for being who we are! We should focus our energy on being the best hunters we can be by challenging ourselves to be ethical, respectful and responsible so as to humbly uphold our proud heritage. Now, let´?s get out there and enjoy the great outdoors!
    Eva Shockey

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •