Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 51

Tema: Preiskus risanic

  1. #1
    ZR7 Guest

    Privzeto Preiskus risanic

    http://lov.mojforum.si/lov-about964-0.html

    Citat hl je objavil:
    Zanima me kje preiskušate risanice in kakšni so pogoji, če si LD hoče narediti svoje strelišče samo za preiskus? Za odgovore najlepša hvala.
    lp, hl
    Citat jalen je objavil:
    Lovski zdravo!

    V naši LD, vsakoletni preizkus risanih cevi, opravimo v opuščenem peskokopu.Od vasi je odaljen cca 1km.O času preizkusa obvestimo policijsko postajo.
    Za pridobitev papirjev, za uradno registrirano strelišče pa je dolgotrajen in sila težko izvedljiv postopek.Seveda ob primerni lokaiji se tudi to uredi.
    Uradno registrirano strelišče imajo le redke lovske družine.

    Lovski zdravo!
    Citat teohafy je objavil:
    Mi imamo urejeno in zavarovano lokacijo, ki pa ni uradna, je pa javljena policiji, tako da če kdo prijavi nimamo problemov. Tam preizkušamo spomladi in po potrebi tudi med letom.
    Citat jazbec je objavil:
    Imamo lokacijo ki ni uradno strelišče, vendar pred preizkusom obvestimo policijo ter okoliške prebivalce. Težava nastene ko bi rad med letom streljal. Osebno takrat odidem v Lj na strelišče. Za 5 EU na uro lahko streljaš na 100m.
    Citat tica je objavil:
    S problematiko preizkusa pušk se bomo srečevale vse lovske družine, ali vsaj večina. Tiste, ki imajo v bližini registrirana strelišča, jih bodo uporabljala prej ali slej, ostale pa bodo primorane aktivno iskati primerne lokacije. Neposeljenih krajev v lovišču praktično ni več in v enem dopoldnevu oddanih več sto strelov načenja živce še tako potrpežljivim prebivalcem.
    Preizkusi pušk so potrebni, vendar na način kot ga izvajamo sedaj, dolgoročno za veliko večino LD neizvedljivi. Ni rešitev v prijavi policiji, iskati moramo konsenz s prebivalci, ki jih ta hrup moti, preizkušnjo pa razmejiti na daljše časovno obdobje. Mar je potrebno preizkušanje vsako leto? Kvaliteta orožja, streliva in optičnih pripomočkov so naredili izrazit premik k boljšemu, s predpisom pa vztrajamo in vztrajamo.
    Citat zlatorog je objavil:
    Mi imamo na srečo uradno registrirano strelišče in tudi druge družine hodijo k nam na preizkus risanic.
    Citat capek je objavil:
    Danes sem izvedel, da se posamezniki dogovarjajo za zbiranje podpisov, ker jih namreč motijo naši treningi na golobe, strelišče je od vasi oddaljeno cca. 2 km in je v neposredni bližini lovske koče.Strelišča nimamo registriranega, tekme smo prijavljali policiji in UE, treningov in nastrelitev risanic pa nikoli.Do zdaj nismo imeli nikoli nekih velikih problemov, očitno pa so se začeli pojavljati.
    Citat lunj je objavil:
    A kdo mogoče ve, če je risanico opremljeno z rdečo piko, ki jo uporabljaš izključno za pogone potrebno na preizkusu orožja v LD nastreliti na 100 metrov, ali je dovolj na tarčo prašiča na 50, kjer se nastreljuje Idealke?
    Citat pumpa je objavil:
    Citat lunj je objavil:
    A kdo mogoče ve, če je risanico opremljeno z rdečo piko, ki jo uporabljaš izključno za pogone potrebno na preizkusu orožja v LD nastreliti na 100 metrov, ali je dovolj na tarčo prašiča na 50, kjer se nastreljuje Idealke?
    če je problem v točnosti,si izbolšaj opremo, če pa je problem v dveh nabojih, za preiskus, pa nima smisla hoditi na skupne love , ker tam so naboji potrošni materjal(razna drevesa in grmovje) :!:
    Citat teohafy je objavil:
    Če je tvoj strelski referent normalen človek, ti bo dovolil nastreliti puško na 50 m, saj z optično piko na 100 metrov težko dovolj dobro zadaneš. Jaz mojo staro petelinko 9,3x72R nastreljujem na 60 metrov, saj na 100 metrov ni več dovolj natančna, Uporabljam pa jo tudi samo na skupnih lovih na 20-50 metrov.
    Citat ZR7 je objavil:
    Citat teohafy je objavil:
    Če je tvoj strelski referent normalen človek, ti bo dovolil nastreliti puško na 50 m, saj z optično piko na 100 metrov težko dovolj dobro zadaneš. ...
    Nastreljuje se na 100m z optiko in 70m z mehanskimi merki.
    Recimo da je pika brez povečave nadomestek mehanskih merkov.
    Torej bi moral z njo nastreliti na 70m. Moje mišljenje.

    Menim tudi, da to ne sme biti samo odločitev strelskega referenta. Stvar je potrebno bolje premisliti in se odločati v prid divjadi!

    Na vsak način pa preizkušeno trdim, da se da s kvalitetno piko brez težav opraviti preizkus na 70m in tudi na 100, če se malo potrudimo.
    Citat hl je objavil:
    Mi preiskus pik brez dioptrije preiskusimo na 70m. Ravno tako na to razdaljo preiskušamo puške brez optičnih nišanov.
    lp
    Citat lunj je objavil:
    Citat pumpa je objavil:
    Citat lunj je objavil:
    A kdo mogoče ve, če je risanico opremljeno z rdečo piko, ki jo uporabljaš izključno za pogone potrebno na preizkusu orožja v LD nastreliti na 100 metrov, ali je dovolj na tarčo prašiča na 50, kjer se nastreljuje Idealke?
    če je problem v točnosti,si izbolšaj opremo, če pa je problem v dveh nabojih, za preiskus, pa nima smisla hoditi na skupne love , ker tam so naboji potrošni materjal(razna drevesa in grmovje) :!:
    Ni problem v dveh nabojih, niti v točnosti opreme. Problem je v lovsko pravičnem streljanju na pogonih. :? :? Sploh pa je tvoj odgovor precej oddaljen od vprašanja.


    Citat pumpa je objavil:
    misli da na pogonih pač streljaš na divjad ki jo vidiš in oceniš tudi na 100m (pa misliš da so idealke lovskopravične
    na 50m) :kreg:
    Citat kuje je objavil:
    A je možno divjad na pogonu v diru oceniti na 100m sploh,če merimo z optično piko,ki nima povečave?

  2. #2

    Privzeto

    Zanima me kaj narediti če malokalibrska puška nima merkov(sako quad). Ali se lahko potem na tekmah z njo da streljati preko kake pike ali kaj.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  3. #3
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    raj
    Prispevki
    1,590

    Privzeto

    Ste že kje imeli preiskus risanic?

  4. #4

    Privzeto

    Mi imamo vsako leto na Velikonočni ponedeljek in tako ima kar nekaj lovskih družin v okolici. Grem drug teden prej malo sprobat

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  5. #5
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Kärnten
    Prispevki
    1,206

    Privzeto

    pri nas imamo vsako leto prestrelitev risanic takoj po posvetu v začetku maja,nastrelitev pa en teden prej.Letos prestrelitev šteje tudi za družinsko tekmo.

  6. #6

    Privzeto sdtrelišče podnanos

    lep pozdarv! slišal sem, da bo v kratkem odprto strelišče v podnanosu. baje, da je v redu strelišče in da se strelje do 600m!!!! zanima me, kdakj bo odprto za javnast, kakšni so pogoji za prit notri, kakšne so cene in vse možne informacije, ki mi jih lahko date.
    za odgovore najlepša hvala

  7. #7

    Privzeto

    Mene tudi zanima kakšen je status z streliščem v podnanonsu, in bi res lepo prosil za kakšno informacijo....

    LP

  8. #8

    Privzeto

    Živjo
    Kolikor jaz vem je za enkrat le za vojaško uporabo,mogoče za kakšen klub,za lovce sem pa skoraj prepričan da se ne uporablja,po noje bo to samo za vojsko,prasci egoistični

  9. #9
    ZR7 Guest

    Privzeto

    Denis, khmmmmm!

  10. #10

    Privzeto

    mozno, samo baje, da je ze kaksen tam streljal na neki tekmi in je ZELOOO pohvalil strelisce. mislim da bi tako strelisce bilo zelo zanimivo za veliko lovcev in strelcev.
    kar se tice razdalje pa bi mi bilo najblizje strelisce, na katerem lahko streljas s katerokoli risanico.
    za vec informacij se v naprej zahvaljujem!!!

Stran 1 od 6 12345 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •