Stran 2 od 19 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 11 do 20 od 186

Tema: Izbira kalibra

  1. #11

    Privzeto

    Ups pa sem ga kiksnil glede energije. Sem enkrat pred leti nekaj gledal pa sem mislil, da ni toliko krogel s 3000J. No vsekaor vse tvoje druge točke pravijo skoraj samo otem, da enostavno ne maraš amerških kalibrov in to je to. Če podpiraš lovske kalibre super, saj to je sedaj lovski kaliber, ki je nekoč bil razvit za vojsko, danes pa se v vojski ne uporablja več. Potem pišeš, da ne maraš vojaških kalibrov, to je bil vojaški kaliber, ki ni več vojaški (kaj pa je z 8x57 ki ga hvališ in sam uporabljaš).

    Povsod imajo kalibri v glavnem vojaško zasnovo pa so se kasneje prijeli v lovstvu. Pa tako ni samo pri lovu, ampak tudi druge tehnološke rešitve (internet, jedrska energija,...).

    Se pa strinjam in sem takoj povedal, da sta precej podobna kalibra. Saj to se vidi že po oznakah (en je 7,62x63, drugi pa po imenu 7x64). Je pač tvoja izbira za kaj se odločiš. Oba lahko uporabljaš za vso evrospko divjad. Sam imam 30-06, kolega pa 7x64 in je tudi zadovoljen. Sem pa še vedno prepričan, da je precej večja izbira nabojev v 30-06 (mislim skupaj s samimi kroglami za polnjenje v kalibru .30 ki je enaka kot za 308 win.) kar lahko tudi vsak vidi, če samo odpre kateri prodajni katalog (Kettner, Frankonia,...) ali pa povpraša v lovski trgovini kaj imajo v določenem kalibru. Falil ziher ne boš z nobenim, ostalo so finese
    Last edited by Ganges; 6. February 2008 at 20:21.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  2. #12

    Privzeto

    Tudi jaz nisem pristaš USA-kalibrov,vendar za .30-06Spr. bo lažje dobil več vrst
    streliva.
    Se pa pridržujem,da karkoli od teh dveh kalibrov,bo nabavil,ne bo nič zgrešil!
    Za medveda zelo slaba kalibra,ne bi bil rad v njegovem kožuhu!

  3. #13

    Privzeto

    Gre za lahko odločitev, ker se odloča med dvema dobrima rešitvama.

    Jaz sem pred leti tudi kolebal med 7x64 in .30-06. Odločil sem se za .30-06, ker je za oddtenek boljši za težjo divjad (los, medved, težje afriške antilope). Za 30-06 se dobi naboje z nadstandardno močjo, ki se pribljižajo .300 Winchester Magnum. Dobi pa se tudi tovarniško strelivo podstandardne moči.

    Po dobrem desetletju uporabe .30- 06 lahko rečem, da bi bil zadovoljen tudi z 7x64. Edin zadržek,ki ga imam do 7x64 je običajno zelo doooolg prehodni konus pri 7x64 (to dejstvo za tiste, ki so vezani na tovarniško strelivo ni tako pomembno).

    Če se je že odločil za dolg sistem puške potem glasujem za .30-06, drugače pa je tudi .308 Winchester vreden razmisleka.

  4. #14

    Privzeto

    Jaz imam 7x64, glede uporabnosti za lov nimam nobenih pripomb, tudi tovarniške municije je dovolj, problem pa nastane, če hočeš kupiti kakšno poceni municijo, za streljanje na tarčo, saj je v tem kalibru tako rekoč ni. V 30-06 ali pa 308, pa kolikor hočeš. Tako, da če boš s puško samo jagal, potem je skoraj vseeno, če pa rad spustiš kakšen naboj tudi v tarčo, potem pa nedvomno 30-06.

  5. #15

    Privzeto

    Sem pripravnik in si mislim nabavit tikko lite. Sem se že odločil da si nabavim kaliber .308W, pa mi je edn od lovcev rekel da naj si raje nabavim kaj močnejšega da .308 ni ravno za na dolge strele. Zdej res ne vem kaj naj si nabavim. Prosim za pomoč.
    Ni panike za mehanike, ni sile za debile.

  6. #16

    Privzeto

    .308 Win. je prav gotvo en primernejših kalibrov za daljše strele.
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  7. #17

    Privzeto

    Igoman, to kar misliš kupit je odlična kombinacija, govorim iz lastnih izkušenj, zato kar pogumno v nakup!
    V kraljestvu Zlatoroga

  8. #18

    Privzeto

    Te puške ne poznam, kar pa se tiče kalibra pa je .308 Win. taprava odočitev.

  9. #19

    Privzeto

    Poslušaj jagre z izkušnjami,pa ne boš imel problemov.Ti kar kupi .308W,imaš
    največjo izbiro streliva in krogel.Kar se pa daljine tiče,je pa vojaški rekord z kalibrom .308Win. 1200m.Ta je bil dosežen v iraku od strani američanov.
    Lahko poveš onemu lovcu,ki pravi da ta kaliber ni za daljše strele.
    Tikka je pa tudi dobra izbira,imaš test v februarskemu časopisu "kalibar"
    srbskega izdajatelja.
    Če rabiš članek oz. bi ga rad prebral,lahko zadevo pokeniram in ti pošljem na e-mail!

  10. #20
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    mons pubis
    Prispevki
    14

    Privzeto

    Citat Franc je objavil: Pokaži objave
    Poslušaj jagre z izkušnjami,pa ne boš imel problemov.Ti kar kupi .308W,imaš
    največjo izbiro streliva in krogel.Kar se pa daljine tiče,je pa vojaški rekord z kalibrom .308Win. 1200m.Ta je bil dosežen v iraku od strani američanov.
    Lahko poveš onemu lovcu,ki pravi da ta kaliber ni za daljše strele.
    Tikka je pa tudi dobra izbira,imaš test v februarskemu časopisu "kalibar"
    srbskega izdajatelja.
    Če rabiš članek oz. bi ga rad prebral,lahko zadevo pokeniram in ti pošljem na e-mail!
    308w je res odličen lovsko uporaben kaliber, ki pa ni najprimernejši pri dolgih strelih. Običajna municija za 308W je premalo rezantna in ima na 200m že dokajšen padec, ki ga je potrebno popraviti z nadstrelitvijo. Za točno določanje nadstrela pa se ve, potrebujemo daljinomer, tablice in seveda čas, ki pa ga pri lovu za takšne zadeve ponavadi zmanjka, saj se zamudimo že z ocenjevanjem spola starosti itd.
    Če ljudje ne bi težili, bi znali leteti.

    http://www.muzzle.de/N5/wolf4.gif

Stran 2 od 19 PrvaPrva 12345612 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •