Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji
Rezultati 1 do 10 od 186

Tema: Izbira kalibra

  1. #1

    Privzeto Izbira kalibra

    Solovec kupuje repetirko, pa je v dilemi glede kalibra, odloča se med 30-06 in 7x64, starejši lovci mu svetujejo naj kupi 7x64, mlajši pa 30-06. V lovišču imamo jelenjad, d. prašiče, srnjad, gamse..., zanima me vaše mnenje in izkušnje z obema kalibroma. LP
    V kraljestvu Zlatoroga

  2. #2

    Privzeto

    Kalibra sta v bistvu precej podobna. 30-06 je ameriški kaliber 7x64 pa evropski kaliber. 30-06 je nekoliko močnejši, jaz pa sem mnenja, da nekoliko rezerve ni nikoli preveč Zato pa tudi sam uporabljam 30-06
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  3. #3

    Privzeto

    Če ne polni sam vsekakor 30-06.V tem kalibru je ogromno odlične tovarniške municije.Naboj je dovolj močan za vse pri nas.Nič proti 7X64 ampak je izbira streliva s dobrimi kroglami precej manjša.Sploh,če imaš v lovišču jelenjad nimaš kaj razmišljat!Lp.

  4. #4
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    posavje
    Prispevki
    804

    Privzeto

    nujno 30-06

    se strinjam z trditvijo gangesa..

    lp

  5. #5

    Privzeto

    kar bo kupil od teh dveh kalibrov nebo naredil napake.

  6. #6
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Jaz ne maram ameriških kalibrov, navijam za 7x64
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #7

    Privzeto

    bravo wolf1:icon_:

  8. #8

    Privzeto

    Citat kuje je objavil: Pokaži objave
    Če ne polni sam vsekakor 30-06.V tem kalibru je ogromno odlične tovarniške municije.Naboj je dovolj močan za vse pri nas.Nič proti 7X64 ampak je izbira streliva s dobrimi kroglami precej manjša.Sploh,če imaš v lovišču jelenjad nimaš kaj razmišljat!Lp.

    No to je tudi moje mišljenje. Že v osnovi je mnogo več serijske municije v tem kalibru. Kaj šele, če sam polniš ali ti kdo polni, kjer je na izbiro ogromno krogel kalibra .30

    In pa tudi, če se boš kasneje odločil za lov medveda boš lažje našel municijo za 30-06, ki bo dosegla potrebnih 3000J energije na 100m in pa tudi več krogel, ki zadostujejo temu pogoju.

    Glede tega ali je kaliber evropski ali ameriški pa mi je prav vseeno :icon_: Gledam druge faktorje pri izbiri.

    lp
    Boljše izpasti nor, kot pa iz aviona!

  9. #9
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Talking

    Citat Ganges je objavil: Pokaži objave
    In pa tudi, če se boš kasneje odločil za lov medveda boš lažje našel municijo za 30-06, ki bo dosegla potrebnih 3000J energije na 100m in pa tudi več krogel, ki zadostujejo temu pogoju.

    lp
    Ne bi se strinjal z kolegom Gangesom. O lovu na medveda in izbiri krogle v kalibru 7x64. Imam dva kolega, ki sta streljala po medvedu v našem lovišču v kalibru 7x64, eden z Norma Plasticpoint in drugi z RWS Kiegelspitz in oba sta obležala v ognju in oba imata krepko čet 3000J/E na 100 m, in še in še krogel se najde za lov na medvede in drugo visoko divjad v Sloveniji.

    Opomba:Oba medveda sta bila v rangu 300CIC točk (eden 160kg, drugi 280kg)

    Zakaj 7x64?
    1.Kot sem zgoraj napisal ne maram ameriških kalibrov (oni ne prodajajo v ZDA 7x64)
    2.Ne maram vojaških kalibrov (kaliber je 7,62x63, ameriški mitraljez in vojaške puške)
    3.Podpiram evropske kalibre
    4.Podpiram LOVSKE kalibre (ni vojaške puške v tem kalibru)
    5.Za polnenje je v kalibru 7mm (oznaka je 284) je ZELO velika izbira.


    P.S:ganges saj si še mlad in kot pravi lovec medvedu pridi na 20 metrov in ga pokončaj z lokom (malo humorja ne škodi)
    5
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #10
    Član od
    Dec 2007
    Lokacija
    Freeland
    Prispevki
    421

    Privzeto

    Še metki za medveda lovit v kalibru 7x64:
    - 7x64 Sellier & Bellot Barnes Triple-Shock X-Bullet
    - 7x64 RWS Doppelkern E/100:
    - 7x64 RWS H-M-Kupferh.
    - 7x64 Impala Impala
    - 7x64 RWS Kegelspitz
    - 7x64 Norma Vulkan

    No to jih je samo nekaj na paleti prodajalcev, ki imajo na 100 metrov vsaj 3000J.
    Ni zmagovalec tisti, ki zmeraj zmaga in nikdar ne pade.
    Zmagovalec je tisti, ki nikdar ne odneha in zmeraj vstane!

    [SIGPIC][/SIGPIC]

Stran 1 od 19 1234511 ... ZadnjiZadnji

Pravila objavljanja

  • Ti ne moreš objavljati novih tem
  • Ti ne moreš objaviti odgovora
  • Ti ne moreš objavljati priponk
  • Ti ne moreš urejati svojih objav
  •